Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babátoknak külön...

9 hónapos babátoknak külön főztök még? Minden nap eszik húst, vagy van egy-egy húsmentes nap?

Figyelt kérdés
2016. márc. 25. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

9 hónaposan már nem főztem rá külön,de a tejre és tojásra figyeltem. Pl ha rántott husi volt,akkor leszedtem a bundát,vagy rakott krumpliból kiszedtem a tojást és sütőbe tétel előtt egy db-ot kihagytam és nem raktam rá tejfölt.


Nyílván ha borsófőzelék volt nekünk,akkor neki más köretet kèszítettem stb..

Nem mindennap evett husit,heti 4-5 alkalommal.

2016. márc. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha olyat ettünk, amit ő is ehetett, akkor nem főztem külön, de ha olyasmit kívántunk enni, amit neki még nem lehetett, akkor csináltam neki mást, vagy felbontottam egy üveget. Nem kapott minden nap húst, ahogy mi sem eszünk minden nap (mármint főétkezésre, mert reggel-este azért szoktunk enni például felvágottat, de ebédre nem mindig van hús), csak mondjuk minden második nap, vagy valahogy így.
2016. márc. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim 9 hónaposan semmit nem ettek a mi ételeinkből, max a levesből a répát-tésztát-húst. Én mindkét gyerekemnél még 1 éves koruk után is külön főztem nekik, kb 1.5 évesen ették meg először a mi ételeinket.
2016. márc. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem masfel evesek az ikreim es meg kulon fozok nekik, m szeretem, ha valtozatosan esznek. Egy heten kapnak csirkehust, marhahust es halat is kulonfele zoldsegekkel. Magunkra nem mindig van idom fozni, elofordul, h hozatunk kajat, amit viszont nem szivesen adnek a babaimnak. Sokszor vagyok egyedul otthon, m a parom rendhagyo munkaidoben dolgozik, es van, h maganak nem mindig fozok, viszont nem szeretnem, ha ennek az babaim latnak karat, igy nekik minden nap megfozom az ebedet, vacsorat. Reggelire zabpelyhet esznek altalaban, uzsonnara pedig turot gyomolccsel, vagy vmi szendvicset. Az ebed es a vacsora pedig mindig fott etel.
2016. márc. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A védőnőm azt mondta, hogy minden nap kell enni neki húst,mert most fejlődik legjobban az izomzata,és ahhoz kell neki. Amúgy még naponta többször szopizik is. Aztán most beteg volt, csúnya mandulagyulladás, antibiotikumot szedett,nem igazán volt étvágya, és egy hónap alatt 200grammot hízott,és az volt a védőnő első kérdése,hogy kap-e minden nap húst.mondtam, hogy igen, aztán akkor meg csak rázta a fejét, hogy akkor nem tudja mi lehet a gond. De én se bírok minden nap húst enni,meg már az amit mi eszünk sokkal jobban izgatja,mint az amitő kap.
2016. márc. 26. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!