Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb. mi / mikortól adható a...

Kb. mi / mikortól adható a babának? Hogyan alakul a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
2008. szept. 22. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia.Az én fiam féléves korától kap gyümit(alma,barack,banán)+krumplit egyenlőre.Most 7 hónapos és lassan elkezdjük enni a főzelékeket(brokkoli,finom,sárgarépa,tök).Ja és a sütőtök is jó,tele van vitaminnal.Szerintem 6hónapos korától fokozatosan kell bevezetni az étrendjébe az uj dolgokat.Elöbb nem érdemes:-)
2008. szept. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, valami ilyen leírásra gondoltam...Húst, májat mikortól ehet? Mikortól szabad sózni/édesíteni?
2008. szept. 22. 22:40
 3/5 A kérdező kommentje:

Ez mennyire felel meg a gyakorlatnak?


[link]

2008. szept. 22. 22:47
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hozzátáplálási táblázat ami átláthatóbban segít:

[link]

Én ezt használom dietetikusként. Sokat segít.

S annyit tennék még hozzá: új ajánlás lesz nemsokára a gyerekorvosoknál: erről néhány szó:

A hozzátáplálást 17-26 hét között kell megkezdeni nem korábban. A gyümölcsökkel és zöldségekkel ahogy a fenti válaszoló és a táblázat is írja.

Amit még érdemes tudni 7-8 hónapos korban lehet kezdeni a tejterméket adását ami azt jelenti,hogy kis reszelt sajt, kevés túró, kefir, natúr joghurt egyik sem önálló étkezésként hanem a főzelékébe. A gabonafélék, vagyis a glutén tartalmú élelmiszerek a 9 hónaptól vezethetők be fokozatosan. Amit érdemes tudni ha még mellette szopizik a baba kisebb az esélye,hogy baja lesz tőle. Kevésbé valószínű a cöliákia kialakulása.

Amit tilos: túrórúdi, daninonó egyéb gyerekjoghurtok , ízesített joghurtok, krémtúró, pudingok adása. Mind- mind felesleges cukrot tartalmaz ezeket kb 1,5 évesen lehet adogatni.

SÓZÁS, CUKROZÁS csak 1 éves kor után akkor is kicsit csak.

Ha valamit nem eszik meg ízesítsd azzal a gyümölccsel, zöldséggel amit imád. Én pl a rizst szoktam őszibarackkal almával keverni és nagyon szereti ezt a pépet.

Egy dietetikus akinek 7 hónapos a babája:)))

2008. szept. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!
2008. szept. 23. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!