Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elrontottam vagy ez "normális"?

Elrontottam vagy ez "normális"?

Figyelt kérdés

16 hónapos a kisfiam, egy kis örökmozgó. Az elmúlt hétben elkezdett iszonyatosan hisztizni, vadulni. Mindent dobál, üt, rúg, kiabál. Totál ki vagyok már készülve, párommal mindent kipróbáltunk már. Kapott a kezére, elvettem a játékokat, próbáltam megmagyarázni, "büntettem" - beraktam a kiságyába pár percre-, de egyszerűen semmi sem használ... idegileg k.o vagyok. Ötlet, tapasztalat??


Ági


2010. ápr. 6. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:

A ráütés a legrosszabb, hiszen, ha neked lehet?

Magyarázat, magyarázat. Fogd meg a kezét, és ezt nem szabad.

Mondhatod, hogy ettől nagyon szomorú vagy.


A játékot sem venném el tőle.

Ha nagyon mérges vagyok, be kell menniük a szobájukba. Mire előjönnek, nyoma sincs balhénak. De ez már kicsit nagyobbacska kori büntetés. (közben nincsenek bezárva, és nem mondom, hogy mennyi időre. Egy darabig maguktól bent maradnak. De a tiéd lehet, hogy ehhez még fiatal.

2010. ápr. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
tudom, hogy a ráütés a legrosszabb, de miután eltört 2 fűszertartót is, ami során akár meg is sérülhetett volna már nem találtam más megoldást. nem szoktuk rácsapással nevelni, de akkor nem tudtam máshogy reagálni. a szobás büntetéshez még szerintem is kicsi... előtte sosem volt ilyen, most iszonyatosan vad lett!! nem tudom honnan látja, sosem kiabálunk vagy balhézunk otthon, jó a kapcsolatunk a férjemmel, és a nagyszülők sem cirkuszolósak...
2010. ápr. 6. 13:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de nálunk ez eltartott jó néhány hónapig. Hiába magyaráztunk, pedig igen okos a fiam, ért mindent és beszél is.

Az én fiam is kb ilyenkor kezdte, most 22 hónapos és most már úgy látom, hogy csak nagy ritkán jön rá.

Mást nem tudsz tenni, mint minden egyes alkalommal rászólni, elmondani, hogy nem szabad és esetleg elrakhatod, amit épp eldobált. Mondd neki, hogy "anya most mérges" nálunk erre már nagyon megszeppen.

A kezére ne üss, annak nincs értelme, csak ő is elkezd majd ütögetni titeket.

2010. ápr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a következők váltak be (na nem 100%-ra, de elég jól):

Ágyat büntetésre nem használunk, mert azt fogja este hinni, hogy rossz volt, azért kell ágyba mennie.

Verésért (megüt téged) nem szabad verést alkalmazni. Szegénykét teljesen összezavarod, hogy most akkor lehet verekedni, vagy nem?

Olvastam valahol, hogy ahány éves a gyerek annyi percet tud büntiben ülni. Nálunk kettő éves, nálunk a büntetés két perc, amit a szoba közepén leülve kell töltenie. A sarok nem jó, mert játszik :) Közben nincs hozzábeszélés, max. annyit, hogy most azért kell ott ülnöd, mert megütöttél. Mi a telefont szoktuk beállítani, hogy csörögjön, ha vége a büntinek, így biztosan annyi időt van ott, amennyit kell neki. Ha lejár, ő hozza oda a telefont, ilyenkor is mondani szoktam neki, hogy miért ült büntetésben.

Anyukám a hisztire azt alkalmazta nálam, hogy amikor beindultam, lerakott a szőnyeg közepére. Ott nem tudtam magamban kárt okozni, előbb-utóbb unalmas volt. Na meg a kutya sem figyelt rám.

Próbáld megérteni, hogy min kezd el hisztizni, lehet, hogy az aktuális hisztinek olyan banális oka van, amit fél perc alatt el tudsz hárítani (pl. félrefordult zokni).


A legfontosabb: mindig minden esetben legyél következetes! Ha azt mondod, hogy azt nem szabad, akkor 10 perces hiszti után, mert megunod, akkor se add oda. Hidd el, előbb-utóbb megérti, hogy azt nem szabad.

2010. ápr. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem normális. Nálunk mondjuk később kezdődött a fiammal, de addig teljesen jóban voltunk, el lehetett terelni, hallgatott a szóra, aztán egyszercsak már nem.

Komolyan olyan érzésem van hogy akkor teljes a napja ha jól kibalhézta magát vmin...Nálunk se vált be a beküldöm a szobájába mert nem érti miért történik.

Nálunk ha dobálja a játékait, cumisüveget tányérját akármijét, akkor azt elteszem és nem kaphatja vissza. Ez pár hét alatt hatott, és nem dobálta már el a kedvenceit mert rájött h nincs mivel játsszon.

Egyébként meg az egész napom abból áll h igyekszem kiküszöbölni a hisztizési lehetőséget, figyelek rá fokozottabban hogy ne legyen éhes szomjas fáradt stb. mert ezerszer rosszabbul reagálja le mint kisebb korában (most 22 hós).

2010. ápr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
... értem, hát sajnos leültetni nem tudom, mert egy pillanatig nincs egy helyben sosem... akkor kitartás kell még sokáig...:) majd igyekszem türelmesebbnek lenni.
2010. ápr. 6. 14:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Pont ez a lényege a leültetős büntetésnek, hogy megtanul leülni és csak ülni.

Nehogy azt hidd, hogy az első kb. három büntetés során nem állt fel vagy ötvenszer. Hulla türelemmel le kell újra, ugyanoda ültetni. Ha feláll, megint. Addig, míg nem csörög a telefon. A negyediktől már megtanulta, hogy a büntetés az, amikor neki nyugodtan kell egy helyben ülnie. Ezt kb. 4 hónapja csináljuk, most már ott tartunk, ha rosszalkodik elég megkérdezni, hogy büntibe akarsz ülni? Valamikor dacosan rávágja, hogy igen, és megy magától :) de általában abbahagyja a rosszalkodást.

2010. ápr. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
huh, hát akkor bele vágok!! gondolom nem volt egyszerű, per-pillanat elképzelhetetlen számomra, hogy egy helyben tartsam... és az a baj, hogy én dolgozok, d.e mamák vigyáznak rá, hogy őket hogy fogom bevonni... na de megpróbálom!!
2010. ápr. 6. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!