Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utál hason lenni, ez fejlödési...

Utál hason lenni, ez fejlödési rendellenesség vagy csak rossz szokás?

Figyelt kérdés
3 hos mult a lanyom es nemszeret hason lenni. folyton "megfesziti magat ha haton van es a kezeit a szajahoz szoritja. ha hasra teszem nemigazan nyomja ki magat es par percnel tovabb nemigazan marad meg. (a fejet lefele forditja es emelgeti, olyan mintha az ágyba "veregetné) Aztan elkezd pityeregni. annyit javult a helyzet hogy mostmar nem rögtön kezd sirni ha hason van. lassan megszeretheti vagy ez problema es vigyem vele orvoshoz? Jokedvü figyelmes baba, elvesz dolgokat nezegeti, forgatja, de olvastam hogy mas babak ennyi idösen mar hasrol hatra fordulnak es kinyomjak magukat. Tudom hogy minden gyerek mas es mas, de erdekelne hogy van e erre megoldas esetleg orvos nelkül?
2010. ápr. 6. 21:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
én 1 hónapos korától teszem naponta pár percre hasra a 2 hónapos babámat, emelgeti a fejét, de nem szeret hason lenni, hamar elfárad és sírni kezd.
2010. ápr. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A kislányom ilyen volt!Az orvos,a védőnő cseszegettek is miatta,ráadásul az enyém kövér is!Az ortopédián 3 hónaposan megkérdeztem,hogy látnak-e valamit,vagy gond lehet-e,hogy csak üvölt hason.Én megnyugodtam,mert ott a doki azt mondta,hogy a házi orvosoknál most ez a "divat".

Nem erőltettem,4.5 hónaposan megfordult,6 hónaposan felült,7 hónaposan állt,9.5 hónaposan elindult.1 éves,fut és még mindig nagyon kövér!

A fiam(17 éve),amikor született akkor csak hason lehettek a kórházban.Ő megszokta és mindig hason aludt.Erősebb sem volt sokkal,mert 2 héttel csinált előbb mindent,mint a kicsi.

Tegyél oldalra a kiságy rácsára szemmagasságba játékot(csörgő madzagról lelógatva,plüssök kikötve)ezt érdekesnek fogja találni és forgatja majd a fejecskéjét.

2010. ápr. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Az utolso valaszolonak: Mit jelent egy kisbabanal, hogy köver?
2010. ápr. 7. 21:20
 14/15 anonim ***** válasza:

Szia!

3 hónapos korában 7 kiló volt!Szépítgethetem,de akkor is kövér!Ez nem vett vissza a tempójából,mert ,mint írtam elég korán csinált mindent.Próbáld,amit írtam,hogy a kiságy oldalára lógass színes játékokat.A lányom 3 hónaposan belefúrta az ágyba a fejét,úgy ordított hason.inkább lejjebb nyomta a fejét,mint emelte volna.Sokszor tettem ki a nagyágyra,ott oldalra fordítottam,azt szerette.1 évesen sokszor alszik hason,de csak mióta magától forog.Szerintem ne aggódj,de engem az ortopédián nyugtattak meg,nekik elhittem,hogy minden rendben.

2010. ápr. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Hát ez isteni az enyem is majdnem 7 kg, igaz szerdan 14 hetes lesz, de szerintem is kicsit sok ez a suly. Akiket olvasok mind 5-6 kg-os babaik vannak ennyi idösen.
2010. ápr. 10. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!