Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Magától beall az evés a babának?

Magától beall az evés a babának?

Figyelt kérdés
5 hetes a babám. Szoptatom, este kap vacsira pótlást,mert nem elég a tejem. Jelenleg van hogy 15 percenként enni akar. Őszintén, mikor egész nap ez van nagyon megterhelo. Hallottam olyat hogy máshol a baba 2-3 óránként eszik pontosan. Ez nálunk is így lesz vagy nekem kell majd időzítenem?

2016. ápr. 21. 07:27
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk 4 óránként eszik kb. pontosan. Van, hogy 3,5. Őt eleve így szoktattuk, ha sír, minden mást előbb próbálunk meg, minthogy cicit kapjon. Mert a sírásnak ezernyi oka lehet. Nála pl. ha sírdogál, az estére szokott esni és akkor mindig az unalom az oka, akkor szórakoztatni kell.:)


Szóval, szerintem minden lehetséges sírás okot ki kell zárni előbb. 5 hetesen már nyílik neki a világ, lehet, hogy csak nézelődni szeretne egy kicsit. Persze a kaját nyilván elfogadja, hiszen ha van itthon somlói, én is valahogy mindig a hűtő felé kanyarodom, pedig nem vagyok éhes...


6 hetes a gyerekünk

2016. ápr. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amikor a babám pár hetes volt, volt egy nap, hogy nyűgös volt, folyton mellre kérezkedett, és én sem tudtam, mi baja, aztán magam mellé tettem és ott altattam, és láss csodát, végigaludt 3 órát. Ekkor esett le, hogy az volt a baja, hogy fázott! Persze, hogy ölben akart lenni, ahol meleg van. Felnőtt is folyton felébred, ha hideg van. Ha más okot nem találsz, próbálj rátenni még egy takarót, főleg ha hideg a keze-lába.
2016. ápr. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első! És ha neked szopi idő volt az kb mennyi ideig tartott?

Elkezdtem akkor szép lassan időhöz kötni. Most elsőnek úgy hogy 2 óránként legyen. Aztán megprobalom emelni az időt. Csak van olyan hogy bármit teszek sír, nem fáj a pocakja nem fázik, nincs melege, fel veszem le teszem sír, ilyenkor csak a cici nyugtatna meg.

2016. ápr. 21. 08:11
 4/7 A kérdező kommentje:
Vagyis van. Nem tudom miért írok múlt időben. Nem jó telefonról írni, szóval bocsi a helytelen írás miatt is.
2016. ápr. 21. 08:25
 5/7 anonim ***** válasza:

1-es altal felvazolt akkor igaz, ha van eleg tej.

A tiednek viszont jo esellyel azert kell ilyen suron a melled, mert nincs eleg es igy akarja "kitermelni". Errol szol az igeny szerinti szoptatas.

Ha nem engedsz neki, hozod az idot, az rovid uton odaig vezet, hogy nem csak este kell potolnod!

2016. ápr. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyet értek az utolsó válaszolóval,valószinű kevés a tejcsi hagyd had egyen annyiszor ahányszor szeretne hidd el pár hét múlva be fog állni,hogy csak két három óránként kér majd enni.Olyan pici még lehet,hogy csak a közelségedre vágyik.Ez a legnagyobb butaság,hogy időre szoptatunk,nekem 3 gyermekem van mindegyiket akkor szoptattam amikor igényelte,és 3-4 hónapos korukra mindegyik beállt a 3 órára.Tudom,hogy nehéz,de légy türelmes hidd el nemsokára könnyebb lesz.
2016. ápr. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez igaz. Nekem nagyon fontos a kicsi. Akkor türelmes leszek :) Csak gondolom tudjátok ti is néha milyen nehéz ezt napokig csinálni, mikor nem jut idő vasalasra, főzésre, úgy igazából semmire :) de érdekes, hogy nem mindig van ez. Van olyan, hogy 4-5 napig óránként eszik ha fent van, de van olyan, hogy pár napig egész nap cicizne, szó szerint. Szóval érdekes. De,akkor hagyom még had egyen mikor kedve tartja. Csak vacsira kap tápszert,hogy eltudjon aludni,illetve amikor elmegyunk otthonról. Sajnos én nem tudom utcán vagy akárhol megoldani a szoptatast... :/
2016. ápr. 21. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!