Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves gyerek normális, hogy...

2 éves gyerek normális, hogy úgy eszik egyedül, mint a malac? Hogyan szoktassam le ról? Vagy magától ügyesebb lesz? Mikor?

Figyelt kérdés
Nem győzök kezet, arcot törölni, söprögetni, mosogatóronggyal törölgetni a talajt... Nem játszik az étellel, csak ügyetlen.... Csomószor nem evőeszközzel, hanem kézzel eszik.
2012. ápr. 4. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Normális, nyugi. Én egy ócska felnőtt pólót szoktam adni rá, hogy ne kelljen minden étkezés után átöltöztetni. A konyha is egy disznóól, nincs is mindig időm felmosni minden evés után. De ha nem hagyod egyedül enni, akkor soha nem tanulja meg.
2012. ápr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

eddig etetted?


èn 15 hós korátol hagyom lányomat egyedül enni. Ugyan ez a helyzet, de most 18 hós és egyre jobban megy. Persze néha megrázza a kanalat és mindenhol kaja van, de még levest is hagyom neki egyedül enni. teszek elé egy ikeás béka elökét és ebbe hullik a kaja.

szóval szerintem hagyd teljesen egyedül enni, és 1-2 hónap és menni fog neki.


ja lányom is eszik kézzel, mert nem megy fel a répa a kanálra, ilyenkor adok a másik kezébe is kanalat vagy villát.

2012. ápr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

dehogy etettem eddig :)

már 1 évesen is próbálkozott.


de rizsszemek elgurulnak, a joghurt lecsöppen. és nem mindig az előkébe, hanem ha elfordul, akkor a vállára, ha előbbredől, akkor a combjára.


én is úgy gondoltam, hogy pár hónap, és menni fog, de még mindik nagy a kupi evés után....


persze azért ügyesebb, mint 1 éve, de ma a rizses ebéd után elég viccesen nézett ki minden...

2012. ápr. 4. 15:25
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.


rizsszemek nekünk is szét gurulnak azért fözök általában rizotto rizsböl mert az tapad és ö is könnyebben eszi.

Amúgy ha szétszórodik akkor otthagyom a padlón míg alszik majd mikor felébred össze tudom porszívozni mert megszárad. van kézi kis porszívonk, és azzal ezek gyorsan eltünnek. Amúgy a nutellás kenyeret szokta a hajába kenni lányom rendszeresen, akkor nutella szagu amíg hajat nem mosunk.

2012. ápr. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

a majd 3évesem is újabban megint, mint egy disznó...

szörnyű. Ő a tesóját utánozza...

Mikor lesz jobb? soha én úgy érzem..

2012. ápr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
nem normális. az enyém villával,kanállal eszik szépen. nem arra kell várni,h majd sikerül neki,add a kezébe az evőszközt,fogd a kezét,tanitgasd h kell fogni,merni,felszúrni. mi 1 évesen elkezdtük tanulni. bölcsiben ö az egyetlen aki villával is tud enni,de ehhez foglalkozni kell a gyerekkel,nem hagyni
2012. ápr. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
kitartás, már nincs sok hátra. pár hónap és szépen fog enni.
2012. ápr. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem idetartozik teljesen csak a rizsszentol jutott eszembe es gondoltam ti is nevettek rajta egyet!szoval ebedeltunk a 2 eves lanyommal kiszaladtam a konyha vmiert hallom h dumal h szia dedi stb mintha telefonalna!belepek es a ket kis ujja kozott ott volt egy rizsszem es azzal telefonalt!!!azt hittem be... a nevetestol...remelem nektek is tetszett:)
2012. ápr. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

természetesen próbálok neki segítni.

de éppen az "egyedül" korszakban van, és ha segíteni szeretnénk, akkor garantáltan mellémegy...


hallottam már, hogy a bölcsi jó hatással van a gyerek evési szokására. sőt, minden ismerősöm gyerkőce nagyon hamar szépen evett, amint elkezdett bölcsibe járni.

2012. ápr. 5. 09:19
 10/10 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, jót nevettem én is :))

olyan édesek, meg lehet őket zabálni!

2012. ápr. 5. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!