Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti dolgoznátok a baba mellett...

Ti dolgoznátok a baba mellett a munkahelyeteknek hálából, vagy ez nem erkölcsi kötelességem?

Figyelt kérdés

Egy közigazgatási intézményben dolgoztam szülés előtt (igazából a műtét előtti hétig). Vannak átadatlan ügyeim, pl. levelezések, egyeztetések. Sose kérték ezeket, nem én nem akartam átadni.:)


A szülés előtt megszüntették az osztályunkat, csak kegyelemből kaptam szerződéshosszabbítást, hogy legyen CSED-em és GYED-em.


Tehát nem oda fogok visszamenni dolgozni. 6 hetes a fiunk, időm mellette, mint a tenger. Néha írnak munkatársak, hogy ezt vagy azt adjak meg, csináljak meg, stb.


Eddig megcsináltam, de ma eszembe jutott, hogy ez így nem normális. Mert azért kapok most fizut, hogy itthon legyek, nem azért, hogy dolgozzak nekik.


Másrészt meg hálás vagyok a főnökeimnek, hogy adtak lehetőséget a szerződéshosszabbítással arra, hogy akár 2 évig itthon lehessek a gyerekkel a CSED,GYED miatt és tanulhassak még egy nyelvet, későbbi jobb munka reményében.


Szerintetek?



2016. ápr. 21. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Másik osztályra nem mehetsz majd vissza?
2016. ápr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha idődből kitelik, bár azért hívd fel rá a figyelmüket, hogy 2-3 hónapon belül nem nagyon tudsz majd segíteni.
2016. ápr. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze, külsős pályázóként vissza tudok, ha beadom majd állásra oda, ugyanolyan elbírálás szerint, mint az idegenek. De kétszer nem lépünk ugyanabba a folyóba!:)
2016. ápr. 21. 10:20
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kezdd el leépíteni őket, hogy ne hari, de jelenleg a kisbaba mellett nem igen tudok erre időt szakítani.

A végén azt veszed észre, hogy van egy másodállásod, ahol elvárják a napi 4 óra aktív munkát, és nem kapsz érte egy fillért sem. Sőt egy köszönömöt se...

Ne hagyd hogy a fejedre nőjjenek és természetesnek vegyék hogy besegítesz.


Esetleg finoman kérdezz rá, hogy te szívesen dolgozol itthonról napi pár órát, de mégis milyen díjazásra gondoltak...

2016. ápr. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha vissza akarsz menni még másik osztályra, akkor megcsinálhatsz persze, szívességből ezt-azt. De semmiképpen nem kötelességed, és ne is tekints úgy rá. Éreztesd velük, hogy szívességet teszel, mert a szülési szabadság nem azért van, hogy dolgozzunk közben. Ezt meg kell értsék a volt kollégáid.
2016. ápr. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!