Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikorra lett viszonylag fix...

Mikorra lett viszonylag fix napirendetek igény szerinti szoptatás mellett?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 12. 10:38
 1/7 LadyLoss ***** válasza:
Szerintem ez baba/család függő. Nálunk kb. 3 hónapos korra megvolt egy nagyjáboli sorrend, úgy, hogy igény szerint szopott, de ebben segített, hogy a nagyobbik lányom "diktálta" az iramot. Séták, evés, alvás. Plusz a kicsi is hamar ráállt egy ritmusra. De ez nem törvényszerű. Sokfélék lehetnek a gyerekek.
2016. ápr. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

lényegében én sosem értettem hogy a szó szoros értelmében vett napirendet hogy lehet összeegyeztetni az igény szerinti szoptatással.

ugye a napirend lényege hogy az étkezések is többek között FIX időpontban történnek. na most ha a baba akkor cicizik amikor akar, akkor felborul az egész.

na én ezért kb 6 hós koráig, amíg nem kapott vizet, csak a dolgok sorrendjére figyeltem (szopi után alvás legyen alvás után játék utána szopi stb) de hogy mi mikor történjen óra szerint azzal nem foglalkoztam. Hozzá teszem kaotikusak is voltak a napjaink, kész méreg zsák volt ő is, egyszerűen semmi rendszer nem volt az életünkben. De hát ha nem iszik a baba vizet, és anyatejes mit tudsz tenni.

Aztán 6 hósan mikor már elfogadta a vizet és hozzátáplálás is elkezdődött bevezettük a napirendet. na azóta egy csoda nyugodt kiegyensúlyozott életvidám baba. szóval az igény szerintiséggel engem a világból ki lehet kergetni. csak hát jobb ötletem nincs az első 3-4 hónapra.

2016. ápr. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én szerencsés voltam, mert a lányom magától beallt kb egy hónap alatt a 2,5-3 óránkénti evésre. Nem volt az az egész nap ciciző sosem, evett, kicsit még nyammogott, cumizott, és ennyi. Mondjuk az is igaz, hogy nem dugtam cicit a szájába, amint megnyikkant, hanem inkább kideritettem, mi baja, így nem a cici lett mindenre a megoldás.

Nálunk így úgy volt napirend, hogy felkelt, evett, és akkor onnantól lehetett számolni a kb 3 órákkal. Ami viszont kaotikus volt, az az alvás, kb 20-30 perceket aludt napközben, komoly küzdelmek árán. Ez sokkal jobb, mióta már mászik, elfárad rendesen, és alszik.

2016. ápr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A napirend nem azt jelenti hogy órához igazítottan történnek az események, hanem azt jelenti hogy a sorrend állandó! Pl reggel cici, peluscsere, felöltözés, séta, alvás, ébredés cici, peluscsere, nézelödés, alvás. Nem az a napirend hogy pontbsn 7kor fürdés, hanem az hogy fürdés után van vacsi, és alvás, mert így tanulja meg hogy most egy hosszabb alvás jön, mert evés előtt volt fürdés. Ha a sorrendet összezavarod akkor nem lesz olyan kiegyensúlyozott a baba mert nem fogja tudni mire számítson. Kb 2-3 hónapos korra kialakul a rendszer, hogy mit mi követ.
2016. ápr. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

értem. hát nálam a napirend fix időpontokat takar.

addig maximum valami napirend kezdemény. ha a kérdező arra kíváncsi, hogy mikor alakult ki fix sorrend a szoptatás mellett, arra akkor a válaszom, hogy az kb. már 2 hónaposan meg volt.

2016. ápr. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Valahol a kettő közöttre gondoltam, azért írtam viszonylag fixet, tehát nemcsak a sorrendre, hanem időben viszonylag állandóra, mondjuk maximim 30-60 perc elteressel/csuszasokkal.
2016. ápr. 12. 20:35
 7/7 anonim válasza:
0%
Mindig fix a napirendem, szopni éjjel szoktak. 28F
2016. máj. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!