Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba mellett hullámzó kedélyál...

Baba mellett hullámzó kedélyállapot?

Figyelt kérdés

10 hetes a kisfiam. Azt hiszem, nehezen viselem az "egyedüllétet" a négy fal közé zártságot. :( Hol tök jól elvagyok és leköt a háztartás és a baba, hol nagyon rossz, hogy nincs kihez szólni. A séta is unalmas az alvó babával, mindig ugyan azok az utcák... Egy kisvárosban élünk, az a baj, hogy a férjemmel nem vagyunk idevalósiak, nincsenek helyben barátaink, volt iskolatársak, stb. Volt már, hogy séta közben megismerkedtem másik kismamával, de nem annyira, hogy összejárjunk, keressük egymást. Sok "netes" babás barátnőm van, meg levelezek volt osztálytársakkal, de az nem ugyan az, mint összefutni a valóságban. Amíg dolgoztam, úgy éreztem, nagyon jó itt lakni, de babával úgy érzem, talán hiba volt kiköltözni. :( Számolom mindig a perceket, hogy mikor ér már haza a férjem, hogy hármasban legyünk.


Szívesen bejárnék a szomszédos nagyvárosba, de a nagy mózessel nem merek elindulni busszal. Ki mekkora babával tudott már "csavarogni", programot csinálni, amíg a férj dolgozik? Egyáltalán ki hogy élte meg ezt (vagy hasonló) a helyzetet? Nagyobb babával más lesz majd?


2016. márc. 31. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Írd meg a várost, sokan vagyunk ebben a cipőben :)
2016. márc. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
nem lehet hogy depressziós vagy? pszichológus lehet segítene.
2016. márc. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Jó a kérdés, nekem is hullámzik a kedélyállapotom. Éppen most hívtam fel bőgve a férjemet, mert nem bírtam a Stokkéra ráügyeskedni a hordozót és elbőgtem rajta magam, hogy de béna vagyok.:/


De itt a tavasz és nemsokára a nyár is!!! Nagy szerencse, hogy most szültünk, mert a D-vitamin és a sok kimenős idő, a hosszabb nappalok mind-mind gátjai a depinek!:)


Az én férjem csak heti két nap dolgozik, és olyankor én is le tudom az agyam kötni (ugyanaz a munkánk, segítek az övében), de azért nem egész napra. Kimegyek a kicsivel sétálni, és bármi mi Bp-en élünk, azért nem vándorlok el vele még olyan messzire (4 hetes a császáros sebem), így mindig ugyanazok az utcák nekem is. Bár én zenét hallgatok, és az alvó baba inkább jó, mint rossz.


Én, ha tömegközlekedéses távra megyek a babával mégis (pl. a héten voltam egy kiállításon a Várban), akkor mindig kenguruban teszem, sosem a babakocsival.


Te nem szeretnéd őt valamilyen módon hordozni?

2016. márc. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Persze, jobb az alvó baba, mint a síró! :) De, gondolkoztam hordozáson, de a kengurukról csak rosszakat olvasok, még a drágákról is. A kendőt meg valaki meg kéne, hogy tanítsa szakszerűen felkötni, hogy biztonságos legyen, tehát nem elég a netről megrendelni. Igazából abban reménykedem, hogy ha mózesről sportrészre váltunk a babakocsiban, talán könnyebben mozdulunk ki településen kívülre is.
2016. márc. 31. 14:44
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne keress kifogásokat! oké, tudom, tudom,nem keresel:) Ha menni akarsz a nagyobb városba, tégy meg érte mindent! Mi használunk kengurut és kendőt is. A kendőt a youtube-ról tanultuk felkötni egy tutorialból, a kenguru meg egyszerű és nagyon praktikus.
2016. márc. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
-ha kenguru helyett ssc-t mondasz, egyetértek.
2016. márc. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mi az az scc? :)
2016. márc. 31. 15:56
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is egyedül vagyok :( de én nap monjam ugy hogy 22 órájában. A férjem Németországban dolgozik 4 hetenként jön haza. Anyósom Magyarban dolgozik szoval mindenkinek van mivel lekösse magat. Igaz az én fiam 7 hónapos mi játszunk nevetunk sokat meg kimegyünk sétálni mi is a megszokott utcán sétálunk annyi szerencse hogy van vagy4-5 kismama akikkel sétálunk de nem kötnek közeli kapcsolatok hozzá s nagyon nehéz. Én is voltam és vagyok is hullámzó kedélyállapotaba egyik percben nevetek aztán ram tör a sírás de próbálok olyankor zenét halgatni az nagyon megnyugtató. Ha szeretnéd adhatsz wgy e-mail cimet és én is szivesen beszélgetek veled. Tudom hogy nem egy helységből vagyunk de majdnem ugyan abban a helyzetben :) kitartást egyszer minden jó lessz. Pld én most zongorázni szeretnék megtanulni,mert a fiam imádja,terhesség alatt rengeteg ilyen zongora zenet halgattatam vele a pocakomra tettem a,fülhallgatót és imádta mai napig :)
2016. márc. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi is hasonló cipőben vagyunk, Németországban élünk, messze a család és barátoktól.

A babám 10 hetes volt amikor beiratkoztunk 3 féle baba- mama klubba, szinte minden napra lett igy valamilyen programunk. Hihetetlen mennyire feldobott. Most 6 hónapos és még mindig járunk rendszeresen. Ha ez nem lenne èn bekattannék az biztos.

Nyugodtan menjetek be a városba, vegyél csatos hordozót mint a manduca, ergo baby, bondolino. Találj ki minden napra más úti célt, én ezt szoktam csinálni és segít :-)

Persze igy is van néha mélypont, de ennyi belefét.

2016. márc. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi is Németországban élünk, én is fogok majd baba-mama klubba járni, szerencsére itt magyar is van.


Hordozókendő kötését youtuberól tanultam én is. Van facebookos hordozós csoport Babahordozás kérdések és válaszok, ill. Így hordozlak néven, oda feltölthetsz fotót, és megmondják hordozási tanácsadók, hogy jól kötötted-e meg, ha pedig nem, adnak tippet, hogy hogyan lehetne jobban.


Én egyszer sem voltam még egyedül babakocsival, főleg, hogy sír benne sokszor, kendőzni viszont nagyon jó, nagyokat alszik, eddig egyszer sem kellett kivenni, amikor boltba, vagy sétálni mentünk. Kenguruba nem tenném, ülni tudás előtt semmiképpen (azután sem amúgy), hanem majd ún. csatos vagy félcsatos hordozóba. Viszont ha 10 hetes, akkor a mei tai is nemsokára szóbajöhet nektek. A kendővel viszont tuti nem nyúlsz félre, az végig használható, és nem olyan bonyolult, mint elsőre tűnhet.

2016. ápr. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!