Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha szénsavmentes ásványvizet...

Ha szénsavmentes ásványvizet adtok a babátoknak, az milyen márkájú? és mennyi idős korától adjátok?

Figyelt kérdés
És a baba mennyi idős korától lehet szénsavmentes vizet adni?Mert eddig mindenki azt mondta,hogy 1 éves koráig kell forralni a vizet vagy babavíz,most meg már azt is olvastam,hogy 6 hónapos kortól lehet sima ásványvizet adni.
2010. ápr. 6. 22:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 éves kortól adom neki, ugyanazt amit mi iszunk, auchanos mizse vagy a zafir a legolcsóbbak.
2010. ápr. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én Szentkirályit már pár hónapos kora után nem forraltam.

Én úgy tudom, hogy azt nem kell.

2010. ápr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
ne adj ásványvizet, mert magas az ásványianyag tartalma és megterheli a baba veséjét.
2010. ápr. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

6 hótól a sima csapvizet is megihatja, a környezetemben mindenki így csinálja és élnek a gyerekek...

Addig is -tehát 6 hóig- a sima csapvizet forralva kapta. Utána forralatlanul

2010. ápr. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szentkirályit iszunk mindannyian. Azt babák is ihatják forralás nélkül.
2010. ápr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a 22.19-es hozzászóló véleményéhez. Mi a magas ásványi anyag tartalom miatt nem itatjuk a babával, a védőnő, gyermekorvos nem ajánlotta. Még a babavizeknek is magas! Általában 500-700mg/l, a Jana 466, a csapvíz 100 alatt.

Mi még messze vagyunk az 1 évtől, de én nem adom addig, de lehet, hogy még utána sem. Nem látok bele a veséjébe, hogy lerakodik-e valami. (Még felnőtteknek is ajánlják, hogy ne mindig ugyanazt igyák, jobb váltogatni.)

2010. ápr. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nestlé aquarel-t kap a lányom 1 éves korától.Ebben van a legkevesebb Nátrium. 8-12 hónapos kora között a Jana vizet kapta. Néha nem árt váltani 1-2 hétre, hogy ne ugyanazt igya egyhuzamban. Lányom ilyenkor kap Jana vizet.

Egyébként a csapvizben is vannak ásványi anyagok...akkor attól is mindenkinek vesebetegnek kéne lennie!??

2010. ápr. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jana vagy óbudai vizet iszik.Ha eltelik a 24óra már akkor sem forralom kb.7hónapos kora óta.
2010. ápr. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

...ja még annyi hogy velem a védőnő aláiratott egy ANTSZ-es papirt hogy sem terhesen, sem a gyereknek nem adok csapvizet 1 éves korig. Nagyvároban lakom, kemény is a víz mint állat.

Utolsó voltam.

2010. ápr. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
22:19es vagyok. erre találták ki a babavizet. v a csapvizet felforralva!
2010. ápr. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!