Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjátok hogy 1-2 éves...

Hagyjátok hogy 1-2 éves gyereketek tiszta kosz legyen az udvaron, kertben?

Figyelt kérdés
Az a kor, amikor minden érdekli őket, mindent meg akarnak fogni, belemenni (föld, homok)... -mit csináltok ha koszos kézzel belenyúl a szájába vagy eszik valamit? Rohantok kezet mosni vagy hagyjátok? Ha bementek a lakásba, egyszerre átöltöztetitek vagy ugyanabban a ruhában rohangálhat odabent is?
2016. ápr. 21. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos keretek között hagyom érvényesülni és nem zavar, ha pl. a kutyával hempereg a fűben vagy a homokban túr-fúr. Ilyenkor nem szoktunk kint enni, ha a kezét be akarja venni a szájába, akkor rászólok és elmagyarázom neki, hogy miért ne csinálja. Ha bemegyünk, akkor pedig átöltözés (van kinti játszós ruhája) és kézmosás az első dolgunk.
2016. ápr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos 16 hònapos a kislànyom. Amiben kint futkos és összekoszolja magát azt a ruhát leveszem és tisztát adok idebent rá. De pl ha a pulcsija kicsit koszos lett es tudom, h még megyünk ki a kertbe akkor azt idebentre leveszem de kintre vissza adom rá. Szép is lenne ha 3szor megyünk ki akkor 3 tiszta pulcsit adnék rá :)

Ha a keze kint koszos, földes lesz akkor megtörlöm kint és kész. Dehogy hozom ve folyton kezet mosni :) ha a szájába veszi hát istenem .. A szájába veszi.. Semmi vaja nem lesz ;) kap egy kis vizet, leöblíti és mehet a játék tovább..

De ha.. Pl kutya kakát fogna (eddig még nem fordult elő) jönnék be azonnal és mosnám a kezét persze.

Nem kell amúgy túl aggódni s túlgondolni.. ;) én legalábbis nem teszem. :) a gyerek a kosz a játék nincs egymás nélkül még ha ebbe sajna befigyel egy kis homok evés is ;))

2016. ápr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hagyom, hogy koszos legyen, kússzon-másszon, hemperegjen, cicát simogasson, de nem hagyom, hogy a koszos kezét a szájába vegye, vagy bármi olyat megegyen, amit nem szabadna, de pl tavaly csent a meggyfáról meggyet. Ha bemegyünk, akkor át kell öltözni, és kezet mosunk. Ha nagyon koszos lesz a keze kint, akkor ott is lemossuk egy kis kuti vízzel, mert egy idő után őt is zavarja.
2016. ápr. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2es vagyok. Amúgy elég sokszor bevesz mindenfélét a szájába de 1-2szer rászólok és elhagyja ezt a remek tevékenységét. ;)
2016. ápr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A kutyakaka nálunk már megvolt, olyan széles mosoly kíséretében hozta nekem megmutatni a gyerek, hogy csak nevetni tudtam és persze akkor egyből vittem kezet mosni. :)

(#1)

2016. ápr. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hagyd, hogy jöjjön-menjen. ha piszkos lesz a keze és téged zavar akkor vigyél ki egy csomag popsitörlőt és töröld meg...
2016. ápr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

enyém 6 éves, de még mindig retkesen jön be, ma is úgy nézett ki mint ha beletúrta volna a fejét a földbe :D

nálunk nincs evés játék közben, se a kertben se a játszón, ha eszik, akkor bejövünk és megmosakszunk. ha koszos a ruhája átöltözik, szép is lenne ha a fehér szőnyegen vonszolná a sáros naciját ;)

mikor eljöütt a retek kor, akkor váltottunk az esti rutinon, először fürdik és utána van vacsi :)

teljesen jól működik. igazából még nagyon sok évig ez lesz, szóval inkább alakítsd úgy a napirendet, ha ne kellejen ezen idegeskedned :)

2016. ápr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a jó tanácsokat:)
2016. ápr. 21. 21:23
 9/9 anonim ***** válasza:
kb 1.eves volt mikor negykezlab kuszott utanam a vetemenyesbe. raadtam a legrosszabb ruhajat es hagytam hogy azt csinaljon amt akar. habar szerencses vagyok abbol a szempontbol hogy o sosem volt az a "mindent megkostolok" tipus. foldet azert evett meg hat eleg az is ha a szajaba turkal de en nem csinaltam ebbol ugyet. mikor ugy nezett ki mint a kismalac, szepen levetkoztettem kint es egyboo vittem a csap ala. telen ugyanez csak akkor az overalt amortizaltuk.
2016. ápr. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!