Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adtatok monte joghurt...

Mikortól adtatok monte joghurtot a gyereketeknek? A mogyóró miatt kérdezem.

Figyelt kérdés
2016. ápr. 22. 13:34
 1/9 A kérdező kommentje:
mogyoró akart lenni
2016. ápr. 22. 13:40
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Mogyorót 2-3 éves korig nem ajánlott. Az egyik legdurvább allergén.

Nem tudom mennyi idős a kicsid, de van sok finom joghurt, miért pont mogyorósat akarsz neki adni?

2016. ápr. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Még nincs 2éves,ezért kérdeztem h mikortól lehet.Akkor még nem kap.köszi a választ
2016. ápr. 22. 21:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azt a javaslatot ismertem, hogy a magas kockázatú gyerekeknek nem ajánlott 3 éves kor alatt, a többinek lehet 1 éves kortól adni. Ezt 2000-ben találták ki az amerikaiak. Ehhez képest 4x annyi mogyoró allergiásuk lett, mióta ez érvényben volt. Így aztán 2008-ban lazítottak az előíráson, mivel mégsem látták bizonyítottnak, hogy ha nem adnak a gyereknek jó sokáig mogyorót, az megakadályozza az allergiát.


Igaz, azt se merték mondani, hogy adják. A texasi egyetem egészségi központjának alleria és immunológiai "részlegének" vezetője egyenesen azt mondta, hogy valószínűleg a 2000-es ajánlással egyenesen hozzájárultak az allergiások számának növekedéséhez.


2008-ban egyébként egy angol allergológus gyermekorvos megfigyelte, hogy az Angliában élő (és 3 éves korig ne egyél mogyorót szerint etett) zsidó gyermekek között 10x annyi mogyoró allergiás van, mint az Izraelben élők között. És többek között az is kiderült, hogy Izraelben sok baba első ételei között van egy olyan rágcsálnivaló, amit mogyoró porral vonnak be.


Az ausztráloknál is "kikutatták", ráadásul magas kockázatú babákon, hogy akiknél hamarabb bevezették a mogyorót és rendszeresen kapták utána is, azok között jóval kevesebb fejlesztett ki öt évvel későbbre allergiát, mint azok, akiknek nem adtak.


Én ezzel nem mondom senkinek, hogy gyorsan vezesse be a mogyorót stb. De a helyzet az, hogy sokszor az orvosok se tudják, hogy most akkor konkrétan jó-e amit javasolnak vagy sem és mint a mellékelt ábra mutatja, sokszor akár 8-10 vagy még több év múlva derül ki, hogy hát lehet nem hogy meg nem védte a gyereket a legújabb ötletük, hanem nagyobb kockázatnak tette ki.


Úgyhogy az egész agyrém kb. Nyilván hisz az ember az orvosnak, mert hát csak ő a kompetens, de én pont ezért nem szeretem azt sem, mikor valaki azt mondja, hogy anno neki se lett baja tőle, meg az összes többi gyereknek se évtizedekig, aztán rögtön mindenki neki ugrik, hogy na persze, meg a legújabb ajánlásokat se ismered, szite lealázzák, hogy milyen hülye, aztán tessék, tényleg ez van, hogy állandóan változnak az ajánlások, meg ilyenek derülnek ki, hogy hoppá lehet, hogy a remek új alleriga megakadályozó módszerünknek köszönhetjük, hogy 4x annyi allergiás lett az elmúlt 10 évben...



Egyébként röviden, én már adnám neki (ha egyébként adnék neki ilyen montékat meg másmilyen joghurot vagy bolti desszertet), de mindenki maga dönti el, hogy melyik táblázatnak hisz inkább.

2016. ápr. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%

Kedves utolsó!

Az valóban nem változtat az allergián, hogy mennyi idősen kapja a gyerek, de ha bedagadnak a légutak, akkor bizony nem mindegy, hogy egy vagy három éves az a gyerek, mert minél nagyobb, annál szélesebb a légcsöve, kisebb a fulladásveszély. (Pl. a kruppot is ezért növik ki a gyerekek, mert hiába duzzad be a légcső, már olyan széles, hogy nem okoz fulladásveszélyt).

2016. ápr. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Ezt tudom, de biztos nem véletlen, hogy más táblázatok meg 12 hónapos kortól mindenkinek engedik. De én már olyan ajánlást is láttam, hogy 5 éves korig tilos, mert majd félre nyeli...
2016. ápr. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Oké, de az nem az allergia miatt van, akkor ők a diót meg a mandulát meg a napraforgómagot sem ajánlják...
2016. ápr. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem erre inkább desszertként tekints, ne joghurtként, töménytelen benne a cukor. Az enyémek is szeretik, de csak ritkán kapják és akkor is max 1-et a négyesből. Havi egyszer veszek maximum, egy ilyen 4*55 g-os kiszerelésben több a kalória, mintha eléjük raknék egy tál pörköltet nokedlival. Minimál mogyoró van benne, elveben ez 2 éves kor után adható. Azon kívül, hogy valószínű szeretni fogja, hiszen gej édes, tényleg praktikusabb édességként tekinteni rá és úgy is bánni vele,olyan sűrűn adni csak, ahogy azt desszerttel tennéd, hiszen hasznosítható, fontos tápanyag alig van benne.
2016. ápr. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, rosszul írtam, inkább édesség. Várok még vele, nem adok neki. Amúgy tényleg finom, de hasznos dolog nincs benne.
2016. ápr. 23. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!