Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babával együtt alvás mennyi...

Babával együtt alvás mennyi idős korig, hogy szoktatok le róla?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 hós kisfiammal félig-meddig együtt alszok. Este az ágyába (gyerekheverő) mellé fekszek, énekelek neki, pár perc és alszik, ilyenkor kijövök. Én a saját szobánkban a franciaágyon alszok el a párom mellett, de a kisfiam éjjel 12-3 között valamikor felébred (valószínűleg csak szomjas) és jön hozzám át. Ilyenkor megitatom és megyek aludni vele. Az ő szobájában van egy kihúzhatós kétszemélyes kanapé is, ezt este mindig kiágyazzuk, ilyenkor éjjel oda fekszünk át. Hozzám bújik, birizgálja a szemöldököm (csak így alszik el, és képtelenség leszoktatni róla, ha nem engedem, inkább felül és nem alszik). Általában az ilyen éjjeli ébredés után mire rendesen visszaalszik fél-egy óra. Addig forgolódik, mocorog, felül, iszik megint. Ezért szoktam rá, hogy ilyenkor mellé fekszek, mert éjjel nem bírom ezeket a hosszú ébrenléteket.


Viszont négy hónapos terhes vagyok, és tud úgy forgolódni, hogy a hasamban köt ki a lába, meg rámászik a fejemre, szóval nem túl kényelmes. És ha megszületik a kistesó, elég lesz őhozzá kelni etetni.


Eddig abban bíztam, hogy ha itt a jó idő, és többet vagyunk levegőn, majd szó nélkül átalussza az éjszakát. Délelőtt egy órát vagyunk kint, délután 2-3.

De ugyanúgy felkel és hiába teszem az ágyába a vizet, és tudja is hogy oda tettem, ha éjjel felébred engem akar. Nyilván hozzászokott, és tudom ez az én saram, ezen viszont változtatni szeretnék.


Aki együtt aludt a babájával megvárta, hogy a baba igényelje a külön alvást, vagy egy idő után átszoktatta? És ahol jött a kistesó, hogy oldottátok meg az együtt alvást?


Előre is köszi a válaszokat, ötleteket!


2010. ápr. 7. 08:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
hát mi ugy oldottuk meg hogy az ágyam mellé raktuk az övét és éjszaka csak átnyultam megsimiztem és aludt tovább olyan 3éves koráig majd kapott külon szobát!a kicsi fiam viszont jobb helyzetbe volt mert neki már volt kivel aludni (bátyó)!
2010. ápr. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mikor megszületett a teso rájött hogy nem tudok ugy aludni vele hogy közben szopizik az öcsi és magátol vissza aludt.Mostmár külön szobában van.
2010. ápr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!