Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg sovány és elmaradott...

Tényleg sovány és elmaradott a babám?

Figyelt kérdés
30 hétre született 1360 grammal,úgyhogy az első évünk csak avval telt,hogy gyógytornára jártunk,neurológushoz és minden féle szakemberhez.Mindenki rendben talált mindent.11 hónaposan mászott,felállt,lépegetett,gagyarászott.Most 13 hónapos és megjegyzem semmi maradandó károsodása nincs.Tapsol,mutogat tárgyakra,puszit ad és mostanában 2 lépést is tesz egyedül.Neurológus és a korai fejlesztő csoport is azt mondta,hogy most már teljesen olyan mint a többi 13 hónapos és felejtsük el a korrigált korát,mert szép,egészséges baba,aki annak ellenére amin keresztül ment szinte csoda,hogy itt tart.Most 9,5 kg.Kérdésem az lenne,hogy tényleg elmaradott lenne,mert sógornőm szerint az és sovány is.Azt mondta,hogy ha majd lesz egy nem koraszülött gyerekem akkor majd rájövök,hogy igaza volt.Persze egy fél éjszakát sirtam,mert annyira bántottak a szavai.Akkor elmondta volna az orvos,hogy kb. 10 hónapos szintjén van nem?Nektek mit tud a 13 hónapos babátok?Mert szerinte az is elmaradottságra utal.hogy még nem jár,mert egy átlagos gyerek 1 évesen jár.Jó mondom akkor az enyém biztos átlagon aluli.Amúgy is nagyon érzékeny vagyok,nem tudom már mire vélni ezeket a szavakat.
2010. ápr. 7. 10:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%

A sogórnőd egy ostoba liba, akivel jól teszed, ha soha többé nem állsz szóba.

Ennyit erről.

Gyerekem 14,5 hónapos, nem jár, és nincs 9 kiló. Soha senki nem itulálta elmaradottnak és soványnak. Látván a rajta lógó hájakat, ez nehéz is lenne...

3 gyerekem van, ebből 1 járt 13 hónapos kora előtt és egyse volt 9 kiló egy évesen. Ezt üzenem a sógornődnek, de jobban örülnék, ha át se adnád, mert ugye többé nem állsz szóba vele...

2010. ápr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az enyém is elmaradott meg sovány! 13,5 hónapos és a napokban tette meg az első önálló lépéseit de persze még inkább mászik, egyedül csak 8-10 lépést megy. Az 1 éves státuszon, 7840g volt pedig 3160g-al szültetett pont 41 hetesen és kislány. Most 8200g körül van.

A tiéd tökéletes és tényleg nem látszik kicsit sem a leírtak alapján, hogy ilyen korán született. Büszke lehetsz rá, a sógornőd pedig irigy. Én örülnék ha 9,5 kiló lenne a gyerekem!

2010. ápr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekeim 10 hónaposan indultak meg.De sok baba ennél későbben kezd el járni.Még az időre született babák sem egyformán kezdik el a járást.Nincs elmaradva a babád,inkább az orvosra hallgass,mint a sógornődre.
2010. ápr. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
amúgy is dicsekedős fajta és szereti bántani az embereket,de ez eddig nem rám irányult.Most 5 éves a fia,aki 10,5 hósan járt,18 hónaposan kirakta a formabedobót,most meg 5 évesen olvas.egyszóval az ő csodagyereke mellett labdába sem rughat az én fiam.Minden orvos mondta,hogy teljesen oké a gyerek és felejtsük már el az előzményeket ,mert mindig bele fogjuk beszélni a gyerekünkbe,hogy beteg vagy.Erre jön egy ember és teljesen elbizonytalanít.Ti is tudjátok, mint anyák,ha a gyereketekről van szó,akkor csak bántó minden negatív kritika.
2010. ápr. 7. 11:04
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Szerintem sincs semmi baj a babáddal,elvégre bő két hónappal hamarabb született.Ügyes baba,sok baba nem indul el egy évesen.Ne foglalkozz a sógornőddel!
2010. ápr. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én csak annyit tudok hozzáfűzni,hogy 3350g-al és 54 cm-el született a lányom.Most 1 éves és 8300g körül lehet és 72 cm.Ismerek olyat akinek szintén ennyi idős a babája 80cm és 13,5kg.De nem érzem úgy,hogy sovány a gyerekem,én is nagyon vékony vagyok pedig rengeteget eszek. Mindig mindenhol van olyan ember aki csak okoskodni tud és nem gondolkodik előtte.Még az iker babáknak se teljesen egyforma a fejlődésük stb.Nem szabad 2 különböző gyereket összehasonlítani.

2010. ápr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
82%

A sógornöd irigy hülye nö, akinek csak a szája jár, de fogalma sincs arról, amiröl beszél.

Egy átlagos baba egy évesn megy - ez ugyan igy igaz, DE ez magyarra forditva azt jelenti, hogy az egészséges babák 8 és 15 hónapos koruk közt indulnak el, igy jön ki az átlag. A babás súlya kisebb az átlagnál, de ez megint csak annyit jelent, hogy a legtöbb gyerek egy évesen 10 kiló körül van - de itt is igen nagy eltérések vannak, részben genetikailag is. (Ha pl. te, a férjed, vagy a családod az átlagnál kisebb, vékonyabb csontozatú, akkor teljesen természetes, hogy a gyerek sem óriás.) Nekem négy gyerekem van, mindegyik idöre született, de relativ kis súllyal, ahogy a családban nálunk szokás - egy évesen még ök sem voltak 10 kilósak, iskolás kor elött sem érték el az elöirt súlyt, ennek ellenére minden gond nélkül mehettek iskolába, mert egyértelmü volt, hogy szellemileg is elég fejlettek, meg testileg is, mivel kis termetüek és nem lemaradottak.


Te se hallgass a hülyeségekre, az orvos jobban tudja, hogy a babád rendben van, elvégre ez a dolga - a sógornöd meg csak akkor szólhatna valamit, ha véletlenül ez lenne a szakmája. Egyébként egy gyereknél sokkal többet számit a mozgása és a viselkedése, mint a súlya.


Ne sirj, ne idegeskedj, a babáddal minden rendben van, az egyedüli gond a sógornöd fejében van.

2010. ápr. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Idézem szavait:"azért nem egy átlagos 14 hónapos"Lassan 14 hónapos lesz.Mondtam neki,hogy azért hetente vittük gyógytornászokhoz,akkor engedje már meg,hogy azt mondja a doki,hogy 13 hónaposnak felel meg.szerinte nincs 13 hónapos szinten,mert még mindig látszik az a 2,5 hónap.Ezért nem értem mit kelle tudnia egy közel 14 hónapos babának?
2010. ápr. 7. 11:11
 9/29 anonim ***** válasza:
14%
2.vagyok. Én nem értek egyet azzal, hogy egy átlagos 1 éves 10 kiló körül van és 1évesen már megy az átlag. Inkább 9-10 kiló az átlag és a 9,5 az tökéletes. Én senkit nem ismerek akinek 1 évesen 10 kiló lett volna a gyereke csak itt olvasok ilyeneket. Ezenkívül inkább 13-14 hónaposan indulnak el. Ilyet is csak it olvasok, hogy 10 hónaposan már megy meg hasonlók. Látni nem láttam még olyat!
2010. ápr. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 12kg 24 hósan és 85cm magas. 11 hónsan már járt,és beszélt,már 4 hónapja szobtiszta. Kiliot nézzük lehet hogy az anyém is elmaradott,viszont magas. Ne foglalkozz ilyen hülyeséggel,nem elmaradott később érik,küld el a francba,és mond meg neki hogy te nem akarsz szupi babót.Ez most hatalmas divat,hogy versenyeznek az anyukák. Ne törödj vele,persze a babódat fejlesztheted rád van bízva
2010. ápr. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!