Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rögtön a mélyvíz. Volt aki...

Rögtön a mélyvíz. Volt aki igy járt?

Figyelt kérdés

nekem első babám,kólikás volt.rögtön a mélyvízbe dobtak.30-60 percenként kelt első 3 hónapban.napi 4 órát aluttam,idegbeteg voltam,gyenge mint egy beteg,és forgott a világ,utána már csak 4-szer kelt éjjelente 1 éves koráig.volt aki igy kezdte?férjem kiábrándult,hogy miért akarnak az emberek gyereket,de én tudom hogy másik baba ennél csak könnyebb lehet,mert olvastam hogy 10-30%-a kolikás a babáknak és én pont kifogtam rögtön.

és volt aki kiábrándult a babázásból vagy esetleg a férje?nem hisz nekem hogy ennél csak jobb lehet.már 38-as volt a pulzusom egyszer az alvásmegvonástól.


2016. ápr. 24. 17:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Minimum probiotikumot kéne adni ezeknek a babáknak (és a még szoptató anyukáknak). Minden nap, tápszeres babáknak minden tápszeradaghoz, a tünetek javulásáig.
2016. ápr. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Ha az anya egészségi állapota, emésztése, immunrendszere a következő terhességig nem javul, valószínű, hogy a következő baba is "problémás" lesz."


Most komolyan azt akarod nekem bemagyarázni, hogy én tehetek arról, hogy a baba kólikától, refluxtól, húgyúti fertőzéstől.... szenved(ett)? (Az alvásával az első időszakot leszámítva semmi gond, addig tartott a hasfájás, a refluxot is kinőtte azóta - 7. hónapra, a mozgásfejlődés amiatt nem halad a tankönyv szerint, mert a fvgt enyhén hipotón és a reflux miatt nem lehetett egyáltalán hason).


Ne már!

Egyébként se igaz.


"próbáljatok meg valamilyen egészségesebb, minden fontos tápanyagot tartalmazó étrendet kialakítani, ételallergiákat, egyéb betegségeket felderíteni, testsúlyotokat rendezni, ha kell, és lehetőség szerint gyógyszerek és antibiotikum nélkül élni"


Semmi probléma az egészségemmel. Terhesség előtt szuper fitt voltam. Súlyommal sose volt gond, hormonháztartásom rendben, évek óta nem voltam beteg, semmilyen gyógyszert nem szedek, ételallergiám nincs (pollen van - de nem szedek rá semmit), egészségesen táplálkoztam a terhesség alatt is.


A horror szülésemet sem az egészségi állapotom okozta, hanem az, hogy a mindenki által istenített sztárszülészről kiderült, hogy egy érzéketlen p cs, akit csak az érdekelt hogy minél hamarabb túl legyünk rajta. Az oxit maxra csavarta, az edával spórolt, amikor teljesen kimerültem és a gyerek nem jött ki első nyomásra, akkor pedig kiszipkázta belőlem vákuummal teljesen szétroncsolva mindenemet. Nem vagyok orvos, csak más orvosokkal beszéltem, de valószínű, hogy az indokolatlan gyorsítás (addig is szépen tágultam) okozta, hogy be kellett avatkozni a végén.


A tejem a nagy vérveszteségtől nem indult, de sikerült felturbózni kínlódva a mennyiséget, a gyerekből viszont minden kijött. De nem az étkezésem és a "rossz tejem" miatt. Amikor kiderült a dolog és sűrítve kapta, rögtön megindult rohamléptekkel a gyarapodása (itt már meg is kaptam, hogy biztos elhízott baba). Fejve viszont nem tartott sokáig, végül tápszeres lett.

2016. ápr. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Az en fiam most 1 eves 3 honapos mult. Az elso naptol kezdve szinte vegigorditto az elso 3 honapot ha nem volt kezben. Mi mar az elso 1 het utan kivoltunk dolve. 3 orankent valtottuk egymast, aztan egyedul maradtam. Az elso 3 honapban szo szerint enni nem volt idom mellette. 6 honapos koraig csak kezben volt hajlando aludni, 9 honapos koraig pedig ejjelente 5x-6x kelt. 9 honapos koraban egyik-naprol a masikra ataludta az ejszakat. Azota pedig kezdodott a maszas, felallas. Kicsi orokmozgo egy percre nem ul meg egy helyben. Sajnos en egy percre sem tudom magara hagyni mert baj lesz belole, pedig az egesz lakast bababiztosra atrendeztuk, de igyis akad mindig valami amit nem tudok kikuszobolni. Szoval nekem a mai napig nem egy alom, de tervezzuk a tesot. Akkor ott mikor par honapos volt nagyon-nagyon nehez volt, de hamar eltelt s mar visszagondolva nem is olyan szornyu. Titkon remenykedek, hogy talan a masodikkal konnyebb lesz.:) Szerintem mindenki annyit vallajon be amennyit a turelme enged, ezzel semmi gond es nem elitelendo.:)
2016. ápr. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

A tünetek nagy része nem illik a fiunkra, nem volt baja semmilyen étellel, csak három hónapig hasfájós volt, nincsenek gyakran fertőzései, két évesen látott először antibiotikumot, nem ekcémás, a mozgásfejlődése sincs lemaradva, sőt mint írtam a hisztik, éjjeli rossz alvás is elmúlt. Egyébként vesetágulat miatt kapott probiotukumot másfél éves koráig, megelőzéskeppen, de az sem segített a hasfájáson, meg a rossz alváson. Igazából nálunk a családban az összes elsőszülött fiú ilyen, a dedi szerint egy régi átok miatt. :-) De cserébe minden második gyerek egy angyal. De minden harmadik újra maga a földre szállt sátán, ahogy a dédi fogalmaz. Egyébként nincs se nekem, se a gyereknek allergiaja, sőt én a vasszöget is megehetem, és kaszálhatok egész nap parlagfűt, nem fog ki rajtam semmi.

2016. ápr. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Elnézést kérek, ha valakit megbántottam, nem állt szándékomban. Sajnos nagyon sok a hasfájós, rosszul alvó, különféle emésztési problémákkal küzdő baba, és sok anyuka nem tudja, mi a bajok forrása, hogyan lehetne javulást elérni. Én csak segíteni szerettem volna, és nem vonom kétségbe, hogy mindenki megpróbálja a legjobbat adni a babájának. 9-es
2016. ápr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!