Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt Anyukák, mit...

Tapasztalt Anyukák, mit gondoltok, ez a fejlődés még belefér, vagy aggódjak?

Figyelt kérdés
36 hétre született kisfiam 2,5 hónapos. Az a gondom, hogy bár hason alszik, és amikor átfordítja a fejét szép magasra meg tudja emelni, de nem támaszkodik a karjaira, és így nem is tartja meg a fejét, ha én beállítom a karjait, úgy felemeli és meg is tartja egy kicsit, de nem igazán szereti, ha ezt csinálom. Ülésbe húzva megtartja, és felvéve is tartja. A csörgőt egyenlőre nem tudom a kezébe adni, mert bár nyúl felé, leginkább hason, vagy ha a feje feljebb van, minta hordozóban, de nem nyitja a tenyerét, pedig hetekkel ezelőtt egész sokat nyitogatta. Ezeket a 3 hónapos státuszra tudnia kellene, de nem hiszem, hogy menni fog. Gyógytornásszal már egyeztettem időpontot, de kb. 1 hónap van még addig. A többi dolgot amit kell, azt tudja. Mit gondoltok?
2016. ápr. 25. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam 40+0-ra született, múlt héten töltötte be a 3 hónapot. Utált hasalni születése óta, ha hasra fordítottam, bömbölt, túrta az orrával a plédet és kapálózva tiltakozott. Kb. 10 hetes korától baromira aggasztott a dolog, mert én is olvastam, hogy mit KELL tudni 3 hónapos korára és én semmi változást, előrelépést nem tapasztaltam, ugyanúgy tiltakozott, mint egy hónapos korában. Néha azért hasaltattam egy-egy percet, de mindig bömbölésbe fulladt pillanatok alatt. Múlt héten viszont a semmiből lett egy hatalmas előrelépés, kb. minden átmenet nélkül. Hasaltattam és csodák-csodájára nem bömbölt és emelgette szépen a fejét. Másnap újra próbáltam, már nem csak hogy emelte, hanem meg is tudtam többször mosolyogtatni közben, ahogy beszéltem hozzá. Szép magasra emeli, látom szemből a mellkasát, ami elég szokatlan látvány még nekem, hiszen három hónapig az orrával túrta a plédet.


A csörgőt és segítséggel adtam a kezébe először, eligazgattam az ujjacskáit. Van játszószőnyege, lóg róla plüssállat, nagyon sokat ügyesedett pár hét alatt a fogása, eleinte csak kalimpált és úgy találta el véletlenszerűen, már szépen két kézzel rögzíti magának és úgy gyürkészi.


Hidd el, hogy tökéletes, ahol a babád tart! Én is ettem már a kefét, meg kerestem a környéken a Dévényes lehetőségeket, de most rá kellett jönnöm, hogy a baba majd megcsinál mindent, ahogy megérik rá. Figyelni kell a fejlődését, persze, de nem rágörcsölni. Amit én sose hittem el, hogy egyik napról a másikra lehet ekkora változás, de lehet.


Semmi baja a babádnak, hidd el, pláne hogy szinte koraszülött is volt. Látod, nekem időre született, mégse megy simán a hasalás, fejemelés.

2016. ápr. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia. Nem vagyok tul tapasztalt 5honapos a babam viszont baratnom pont igy mint te 36. Heten szult. Kesobb o is nagyon agodott a pici mozgasfejlodese miatt. Viszont neki orvos mondta h ne felejtsuk el a mozgas a fizikai allapoton mulik. A statisztika 40hetre szuletett babak atlagat nezi. A te babadnak (az orvos szerint) azt kell tudni amit egy masfel honapos picinek hiszen meg egy honapot uszingalnia kelett volna. 😁 a honapok alatt majd beeri lassan a korat sot...baratnom fia most egy eves es nagyon ugyesen jar! Ne aggidj csak adj neki idot! Ugyes a picid! Jo babazast!
2016. ápr. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1 héttel státusz előtt a fiam kezébe adtam a csörgőt és nem tartotta meg. Státusz előtti napon újra megpróbáltam és igaz csak egy pillanatra, de sikerült neki.

Az a tapasztalatom, hogy 1-2 hét is rengeteg idő fejlődés terén. Egyébként 2 hónaposan oltáskor nem tartotta meg a fejét a babám, az orvos azt mondta itthon tornáztassuk, nem sokkal később sikerült már. Eleinte a fejemelés is nehezen ment neki. Amikor 3 hónapos volt pont mondtam egy ismerősömnek, hogy gyakran hátraejti a fejét, szerintem ő sem fogja elsietni a nagymozgásokat. Ahhoz képest csütörtökön lesz 7 hónapos, kúszik pár hete és már mászik is. :)

2016. ápr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!