Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres vagy anyatejes...

Tápszeres vagy anyatejes csecsemőknél gyakoribb a szájpenész?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 28. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem anyatejes, egyiknek volt szájpenésze, másiknak nem. Szerintem nem függ tőle, logikát sem látok benne.
2016. ápr. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nincs összefüggés. A miénk tápszeres és nincs szájpenésze, ha esetleg ez kérdés:)
2016. ápr. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Anyós mondta, hogy az anyatejesek 99%-a szájpenészes.
2016. ápr. 28. 17:52
 4/9 anonim ***** válasza:
A nagyom anyatejes volt, a babám anyatejes, egyiknek sem volt szájpenésze.
2016. ápr. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vegyesen tápláltam a babámat az első hetekben és nem volt neki szájpenésze.
2016. ápr. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk meg pont azt mondta anno a gyerekorvosunk hogy ma már nagyon elenyésző a szájpenész anyatejes babánál... nem sokáig tudtam szoptatni de addig is volt szájpenésze a lányomnak.
2016. ápr. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lányunk 4 hónapig volt anyatejes, onnan tápszeres és egyszer sem volt szájpenésze.

Leginkább a sterilizálás hiánya okozza, illetve anyatejnél a rossz személyi higiéné.

2016. ápr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 6 hónapos koráig 100% anyatejes volt, sosem volt szajpenésze. Egyszer azt hittem, hogy van, de csak lerakóditt a tej a nyelvére, simán le lehetett törölni. Nekem is azt mondta egyébként a védőnő, mikor kértem, hogy nézze meg, hogy erősen kétli, hogy az lenne, mert manapság már nagyon ritka. Viszont anyám is állította, hogy az kb. minden babának van, lehet anno tényleg gyakori volt.
2016. ápr. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs különbség, tápszeres és anyatejes baba is kb. ugyanolyan eséllyel lehet szájpenészes, mivel azt a Candida nevű gomba szájüregben való túlszaporodása okozza.

[link]

2016. ápr. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!