Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hetes a babám és nem akar...

8 hetes a babám és nem akar enni! Napi 4X eszik 100-135 ml, és ennyi akárhogy erőltetem, többet nem ezt is nehezen. Ez megy már 2 hete. Miért? Valami baj van? Aggódom!

Figyelt kérdés
2008. szept. 23. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Lehet, hogy vérszegény.Egy vérvételből nagyon könnyen megállapítható.Írnak fel neki vmilyen vaskészítményt(mi pl Maltofer cseppeket kaptunk),aztán megjön az étvágya.
2008. szept. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha 4X eszik naponta, és több, mint 100 ml-t, akkor igazán nem mondhatod, hogy nem eszik.

Szerintem a baba tudja mennyi kell neki, ha éhes lenne, enne. Említsd meg a dokidnak, majd mond valamt:-)

A babáknak vannak korszakai, általában elhagyják az ilyen dolgokat..

2008. szept. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Minden héten vesznek tőle vért, mert volt egy fertőzése, tehát vérszegény nem lehet.A vérképe teljesen jó, nem mutat eltérést.
2008. szept. 23. 21:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az kevés!Nekem 12hetes a babám és 3óránként eszik kb 12-15ml..8hetsen 2-2.5 óránként evett 80-120ml...A lényeg,hogy hízzon mi mindig mérjük..ha nem fogy de pár napig stagnál a súlya akkor nincs gond,de ha azután sem hízik akkor gond van!
2008. szept. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem nem kevés az amit eszik. Szegénykémet sajnálom a sok vérvétel miatt. Kislányomnak 6 hetesen az elhúzódó sárgaság miatt vettek vért mert ő sem akart nagyon enni és azt a fájdalmat és kinzást amit akkor ő átélt azt hittem hülyét kapok és sirtam én is vele együtt. Ráadásul nővér hiány miatt nekem kellett lefogni. Most 12 hetes és néha most is csak 90ml-t eszik és van hogy egy nap 10x. Megkérdeztem a dokit hogy ez miért lehet hogy 12 hetes és az eddigi életében a legtöbb amit eddig megevett az 1x volt 160 ml. Ő azt mondta hogy lehet hogy azért mert kisebb a gyomra. Igaz a terhességem 32.-ik hetében mondta is az uh-s doki hogy kicsi a haskörfogata. Kicsi súllyal is született.

Próbáld ki hogy ha nem sir az éhség miatt hogy üvegből eteted meg minden második evésnél és akkor csak fele annyit adsz neki mint amennyit szopizna. Ettől később úgyis megjön az étvágya, majd hozzászokik és egy idő után csak kialakul az hogy kénytelen többször többet enni. Nálunk is igy sikerült a napi 5 helyett ma már 8-ra emelni az evések számát és most már annyit eszik amennyit akar és 3 vagy 2-2,5 óránként. De ne adj neki két evés közben más inni valót mert attól is megtelhet és azért nem akar enni.

2008. szept. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kevés. Az enyém ugyanennyit evett és ugyanennyiszer. Egyszerűen nem volt hajlandó gyakrabban, vagy többet enni. Szépen gyarapodott, jókedélyű volt, mára pedig 3 éves, örökmozgó, izmos kis óvodás hölgy, aki alig-alig beteg hála az égnek. :)
2008. szept. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hízik a babám, tehát nem aggódom! Tegnaptól meg mintha jobban enne, lehet ilyen időszaka volt :)
2008. szept. 25. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!