Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jart mar valaki igy? Szuksegem...

Jart mar valaki igy? Szuksegem lenne par jo tanacsra.

Figyelt kérdés
Kisfiunk lassan ket eves. Mivel nagy legeny, mar kinotte a babaagyat. Ezert most vettunk nagyobbat. Szuletese ota kulon szobaban aludt. Egy evig szoptattam. Aztan tapi. Sose volt gond az elalvassal. Pancsi, tejcsi es mar aludt. Mintagyerek :) na de most katasztrofa... ha nem maradok ott vele, allandoan kiszokik. Muszaj vele lennem, fekudni mellette mig el nem alszik. Vannak olyan napok, hogy ez eltart 1-1,5 orat. Hogy szoktassuk ra, hogy egyedul aludjon el? Vagy legalabb gyorsabban :) imadok vele osszebujni, de masfel ora talalgatas kimerito tud lenni. Semmit se valtoztattunk. Szuletese ota 7kor furdetunk es utana megy aludni. Ejjel is meglatogat minket ;) akkor kap ismet tejcsit, es visszaalszik. Esetleg, ha valakinek vannak hasonlo tapasztalatai, esetleg tippjei... orulnek ha megosztana :)
2016. ápr. 29. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

eygrészt szerintem a 7 órási fürdetés alvás korai...ezek szerint már 7.30 körül alszik? mikor kel?

szerintem csökkent az alvás igénye.

egyébként az én lányom épp olyan amit írtál, mintagyerek elalvás tekintetében, ő csak párszor szökött ki, az ajtóra vettünk egy rácsot, hogy annál tovább ne tudjon jönni, full sötét is van nála, hogy ne izgassa fel a játékok látványa, meg hát egy jó hosszú ágyvédője van (konkrétan egy 20 cm-es luk amin kifér), de így nyilván nem olyan csábító hogy kimásszon. egyébként lehet hogy ez csak egy átmeneti szeparáció nem? úgy tudom 2 éves kor körül is van egy hullám

2016. ápr. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ma pl 3/4 nyolcig aludtunk. Van hogy fel hetig alszik, van hogy fel 9ig. Reggel ha fent van apa athozza munka elott a haloba. Es szundizunk meg. Mostanaban hajnalba mar csak koztunk alszik vissza. De ez kb 5 es fel hat kozott. Bizok benne, hogy valami atmeneti dolog ez. Ha fel hetkor nem vacsizunk akkor vilagvege. Utana furcsi. Es feloltoztetem rogton bujik az agyba. Asit es keri a tejcsit. Ebed utan kicsit jobb a helyzet. Akkor valamivel gyorsabban alszik el.
2016. ápr. 29. 18:40
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem is van pld rá csak nem sajatomon. A keresztfiamnak is vettek egy 1 személyes ágyat és szóval ő kb fél 8 fele alszik el és alszik reggel 7 ig. Mindjárt két éves és jár éjszaka szépen fel kelt és mivel egy szobában alszanak elkezdett rajtuk éjszaka ugrálni. Ez ment igy 1 hétig mikor azt monták na jo vissza a kiságy :)))

És szoktatják ahoz hogy macival aludjon.

Az én fiam 8 hónapos. 9 kor fürdik és reggel 6 kor kel enni aztán egy órát vissza alszik de este,és éjszaka,nem kell altassam mert oda adom a macit és meg ölelve elalszik.

Próbálj neki egy macit,,barátot" adni mondván ,hogy ő most már veled fog aludni éjszaka ő fog rád vigyázni még anya alszik. És mikor elalszol os veled lessz. Sógornőm 3 éves kislányának ez Bejött egyedül alszik egy emeletes ágyban a fiú tesójával. Proba szerencse

2016. ápr. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom, ahogy az első válaszadó: csökkent a gyerkőc alvás igénye.

2 dolgot tehetsz:

1. kiiktatod a délutáni alvást

2. későbbre teszed a fürdést, így az ágyba bújást


és mellette (akármelyiket is választod) a reggeleket is rutinosabbá teszed. Pl ha felkel 7-kor, akkor mindig akkor nincs lusti. Had legyenek aktívabbak a reggelek, had fáradjon :-)


Várható hogy ennek ellenére éjszaka felkel, ilyenkor vissza kell kísérni az ágyába és mellé feküdni. Nálunk bevált. Egy idő után elég volt annyit mondanom, hogy elmegyek pisilni, és utána mellé bújok. Mire bementem, vissza is aludt :-)

2016. ápr. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
mi reggel nem hagyjuk tovább aludni 7.00-nál...egyébként sem szokott, max 6.30-kor kel, ha mégis tovább aludna, a férjemnek indulnia kell a munkába és arra felkel 7.00-kor. Nálunk nagyon bejött a reggeli fix "ébresztés" azóta sokkal kiegyensúlyozottabban alszik. egyébként 20.30-kor alszik el
2016. ápr. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
na igen a mindjárt jön anya csak pisil nálam is egy jól bevált taktika.
2016. ápr. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is csökken az alvásigénye, később feküdjetek le, minek ott feküdni egy órát? Kezdjétek 8-kor a fürdést.
2016. ápr. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat... egy kedves valaszolo irt privat uzit. Es azt tanacsolta, hogy ne fekudjek melle. Csak uljek az agya melle, ott olvassak meset. Na most kiprobaltam, nem tudom, hogy veletlen e... de a Kis Herceg kevesebb, mint fel ora alatt elaludt. Nem hinnem, hogy kevesebb az alvasigenye. De a reggeli fix ebresztot be fogom iktatni mindenkepp. Alvo nyuszija pici kora ota van. De csak mellette ul. Ad neki jo ejt puszit. De ennyi... de most uj mickey egeres naagy takaroja van. Es ugy veszem eszre, hogy egyre jobban gyomoszoli es azt oleli. Igy alszik el... Koszi megegyszer minden segitseget...
2016. ápr. 29. 19:39
 9/10 anonim ***** válasza:

én is később fektetném. a napirend változik, neked is változtatnod kell ha már nem jó, rossz taktika a görcsösen ragaszkodás. ha f7kor éhes, akkor vacsizzatok, nincs ezzel baj, de vacsi után nem kell ágyba bújni, egyébként is iszik még tejet.


vacsi után játszatok még, majd f8kor vagy 8kor menjen fürödni és irány az ágy.


ha azt szeretnéd, hogy egyedül aludjon el, akkor ne maradj bent. se ne feküdj se ne ülj mellette. igen, ki fog jönni 100x vagy 1000x, sőt lehet 10.000x. igen, ilyenek a gyerekek, azt kell neki megtanítani, hogy maradjon az ágyba és ezt nem azzal teszed ha melléfekszel. azzal azt tanítod, hogy veled aludjon el. viszont ha néma csöndben kitartóan visszakíséred az ágyába 10.000x, akkor 10.001. alkalommal nem jön majd ki az ágyából és soha többé nem lesz gond.

ha ott ücsörögsz mellette, akkor is le kell játszani majd ezt, csak nem 2 évesen hanem 3 évesen, mikor munka után hulla fáradt leszel, de még el kell majd mosogatnod miután elaludt

2016. ápr. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Nagyon tanulsagos volt... tapasztalt mamik tanacsai mindig jol jonnek :)
2016. ápr. 29. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!