Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 eves kislanyommal remalom...

5 eves kislanyommal remalom minden eveszet, tanacsra lenne szuksegem, volt/van valaki hasonlo helyzetben?

Figyelt kérdés

sosem volt jo evo, de amit mostanaban muvel az minden csak nem normalis.

Konkretan minden egyes falatert konyorogni kell neki, majd ha mar eszik egy falatot azt a szajaban forgatja percekig...

Szoval egy egy fogasos kaja elfogyasztasa kb 1 ora. :(

Nem eszi magat tele edesseggel, szoval nem ez a baj.

A teszta a mindene, azt nagyjabol meg is eszi konyorges nelkul, de nem ehet minden nap tesztat.

A sulya az elmult egy evben semmit nem gyarapodott, aggodom. :( (kulfoldon elunk)


2014. dec. 1. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem görcsölnék rajta, mert ez sem jó, a gyerek érzi, hogy ez problémás terület. Adj neki tésztát, ha azt akar enni, egymillió félét lehet csinálni, zöldséges-húsos lasagne, marhahúsos-sárgarépás bolognai, sajtszószos-sonkás, pestós-sajtos, carbonara, spenótos lasagne, gombás makaróni, krumplis tészta, vadas, diós tészta, túrós tészta (édesen és sósan is), ezer féle pizza stb. Nem fog éhen halni a kaja mellett.
2014. dec. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

maximálisan osztom az első véleményét.

Nekem az ütötte meg a szemem,hogy írod:

"minden egyes falatert konyorogni kell neki"


Hát pont ez a baj,ne könyörögj neki,hagyd,ne cseszegesd,úgy érzem túl központi téma ez nállad és sztem már csak dacból sem eszik a lányod!

Hagyd,ne görcsölj,nem fog éhen halni!

Ti üljetek oda,egyet jókat és nem foglalkozz vele,hogy eszik nem eszik!

Csinád úgy ahogy az első,ha szereti a tésztát akkor csinálj neki azt(bár én azért nem minden nap adnék csak pl minden másnap harmadnap,a köztes napokon meg ti egyetek és ne foglalkozzatok vele,hidd el ha nem pöröltök vele enni fog más kaját is)

2014. dec. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Detto ugyanez volt nálunk, 5 éves a kisfiam és mindig veszekedés volt az evés, aztán elkezdtem kicsit lazább lenni és elvittem úszni, utána felfalja a konyhát. NÉha iszik pezsgőtablettát télen. Elkezdett enni, bár nem sokat, de fokozatosan jobb lett. Kitartás!
2014. dec. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azt nem irtam hogy a tesztat max paradicsom szosszal eszi meg sehogy mashogy. De ez a jelen helyzetben mar mellekes.

Probalkoztam mar azzal hogy ele rakom, ehet amig en eszek aztan elveszem ,mert kepes ulni felette orakig.

De mindig elfogy a turelmem, mert rossz nezni amit muvel.


De akkor az lesz hogy rahagyom. Meglatjuk mire jutunk vele.


Amugy ahogy irtatok is mar neha agyverzest tudnek kapni, ugy felhuz ezzel az egesszel.

Foleg hogy nem tudok vele orakig az aztalnal ulni mert van egy pindurkam is.


A beres cseppet szoktam adni neki (elvileg az is etvagygerjeszto, bar en nem ezert adom neki) de nalunk ugy tunik az etkezesre nincs hatassal.

2014. dec. 1. 22:42
 5/6 anonim ***** válasza:

enyém 4 évesen rákattant a brokkoli levesre. minden reggel megesketett, hogy azt kap vacsira :D

én nem görcsölök a kaján, ha nem eszik akkor éhes lesz, nem az én bajom :) ha egy ételt eszik meg, akkor kap azt ha kéri (előre! mert ha este találja ki akkor nem állok neki...)

hónapokig ment a brokkoli leves, mondjuk heti 4x-5x :D aztán megunta, most már rá se bír nézni, viszont minden mást megeszik újra :)

unokahugom a túrórudiért volt oda, kb. 2 hétig csak azt volt hajlandó enni, semmi mást. ha nem kapott, éhezett inkább, így kartonostól hordták haza. aztán megutálta és ő is evett utána megint mindent.

szerintem ilyen minden gyereknél van legalább egyszer... ne foglalkozz vele.

2014. dec. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne könyörgj neki, mert rosszabb lesz csak. Próbáld lazán venni, h nem eszel, akkor jó, majd eszel máskor. Én amikor először ezt mondtam a fiamnak, csak kikerekedett a szeme, alig hitte el. Szerencsére nálunk van egy jó étvágyú kistesó, aki húzza a nagyot (szintén 5 éves). Más, amit megenne? Nálunk a legnagyobb nyammogásos időszakban is ment a jó sok zöldséggel készülő raguleves, a húsleves, pizza.
2014. dec. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!