Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős volt a babád,...

Mennyi idős volt a babád, amikor először kínáltad vízzel?

Figyelt kérdés
Ekkor mennyi ideje volt már hozzátáplált?

2016. máj. 2. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
onnantól hogy elkezded a hozzátáplálást azonnal kínálni kell, egyrészt a gyümölcsök zöldségek sótartalma miatt, de ha olyan kevés is a mennyiség amennyit kap hogy alapvetően elég volna az anyatej, akkor sem árt kínálni a szokás miatt. Minél később próbálod annál nehezebben fogja elfogadni a vizet.
2016. máj. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Talán 1 hónapos. Májusi, bő egy hónap múlva már marha meleg volt. Tápszeres volt, ezért ha láttam, hogy picit is cserepes a szája, vizet kapott (ha még nem volt étkezési idő).

Később annyi változott, hogy egy éves kora után, már nem forralt vagy babavizet kapott, hanem ásványvizet, vagy csapvizet. Amikor már járt, akkor a víz egy kulacsban/cumisüvegben ki volt téve olyan helyre, ahol elérte, onnantól önállóan ivott, ha szomjas volt. Külön nem kínálgattuk, csak figyeltük, hogy mikor kell újratölteni a kulacsot.


Most két éves, már mond szavakat. Ha szomjas, akkor mondogatja, hogy "víz". Akkor is, ha gyümölcslevet vagy teát kér, nála egyelőre minden innivaló víz.

2016. máj. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem kb. 1 hónapos volt, anyatejes, és nem múlt el a sárgasága, ezért a gyerekorvos mondta, hogy próbáljam teáztatni vagy vizet itatni vele, ha elfogadja. Na, nem fogadta el persze, annyira nem is erőltettem neki.

Most fél éves, amint elkezdtük a hozzátáplálást, azonnal kínáltam, amiatt, amit az első válaszoló is írt.

Cumisüvegből nem kérte, pohárból iszik, már egészen ügyes.

2016. máj. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2 naposan kapott először :D Nem volt még hozzátáplált természetesen :) A kórházban minden mukkra mellre tettem, hogy beinduljon a tejem, de a második nap éjjelére elfogyott a türelme, és szegény nagyon sírt, ezért kértem a csecsemősöktől egy kis vizet neki, hogy legalább valami legyen a pocijában. Így legalább egy picit tudtunk aludni. Másnapra délutánra lett tejem, onnantól kezdve nem volt gond :)


De amúgy kapott vizet egy hónaposan is, amikor hirtelen nagyon felmelegedett az idő, és hiába szopizott gyakran, be volt süppedve a kutacsa, azaz láthatóan szomjas volt.

Még nem eszik semmit, csak anyatejet kap, de ha úgy ítélem meg, hogy szomjas, néha-néha megkínálom vízzel.


Ha már eszik mást is, akkor kap majd rendszeresen is vizet, ahogy a nagyobb tesójánál is csináltam. (Ő tápszeres volt, és már a hozzátáplálás előtt kapott rendszeresen vizet is.)

2016. máj. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2 napos koratol kapott, nem volt tejem igy muszaj volt, tapszer melle meg foleg,nyari melegben meg vegkepp. Ha anyatejes lett volna,csak a nagy meleg miatt kapott volna. Most 9 honapos,napi kb. 2 dl vizet fogyaszt. Mas innivalot (tea,gyumolcsle) nem kapott soha.
2016. máj. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Aznapos volt, aznap csak vizet adnak a mi korhazunkban neki (Maternity), tapszeres volt kezdettol. Tapszert masnap reggeltol kapott.
2016. máj. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2016. máj. 2. 23:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Májusi születésű,és még a nyár folyamán kapott.Tápszeres.
2016. máj. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hozzátáplálást 4hónaposan kezdtük (orvos tanácsára) azóta kap vizet.

Pici babakorába pár hetesen èdeskömènyteát, hasfájásra.. (Nem segített,sőt csak rosszabb lett, így nem kapott sokat. )


Egyèbkènt most fèl èves, szèpen iszik itatópohárból, fogja kèt kèzzel.

Az a durva hogy az unokatestvère májusba született, ès az anyukája egèsz nyáron,a nagy forróságban nem adott neki egy korty vizet se.. Az egèsz család döbbenten nèzett..

Ha szomjas a baba, cicire tette..

Nekem furcsa volt.. Itt meg írja mindenki h persze,nyáron itatta a gyerekèt.

Na, de mindenki máshogy neveli a sajátját :)

2016. máj. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!