Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is ilyen a babája,...

Másnak is ilyen a babája, vagy csak az én 7 hetesemmel ilyen körülményes az elindulás?

Figyelt kérdés
Egy héten örülök, ha 2x ki tudunk mozdulni. Az én babámat csak cicivel lehet megvígasztalni, és ha felébred az 1 óra cicizés független attól, h mikor evett. Ha megpróbálom ráadni a sapkát és a kardigánt alva szinte mindig felébred és üvölt, ha mégsem ettől ébred fel akkor attól, h belerakom a babakocsiba, és kezdjük elölről. Ha akkor öltöztetem fel, mikor még ébren van, úgy irritálja, hogy nem alszik el 10 percen belül és rámelegszik a ruha. Volt hogy felébredt miközben hazafelé mentünk, még az sem vígasztalta meg, hogy kézben vittem. Ja és ő nem szereti, ha rázkódik a babakocsi. Valami baj van a babámmal, vagy másnak is ilyen körülményes a kimozdulás?
2016. máj. 2. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs vele baj, csak mintha még nem igazán szoktatok volna össze.
2016. máj. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Itthon megnyugszik, ha kézben van, persze egy darabig, de a pocak nagy úr és ő állandóan enne. Viszont kint nincs az az isten aki meg tudná vígasztalni, csak a cici.
2016. máj. 2. 15:36
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

és van akadálya? esetleg sétáljatok olyan irányba, parkba, nyugis helyre, ahol akár menet közben, padra leülve is tudsz neki cicit adni.

vagy ha ez neked gondot okoz, akkor vegyetek irányba vmi olyan kávézót, klubot, erre megfelelő helyiséggel rendelkező multit, esetleg akár a védőnőket is, ahol menet közben zárt, elszeparált helyen tudsz szoptatni.

2016. máj. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
de egyébként ekkora babának a fél-1 óra séta bőven elég ám.
2016. máj. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

15 hónaposan ez van: elállt az eső, a ház kerítésnél elesik, bele a tócsába - mehetünk vissza nadrágot cserélni. Vagy amikor kicuccolok, beleteszem az autósülésbe, és el kezd kakálni. Mehetünk vissza peluscserére, stb. Úgyhogy igen, 7 hetesen is körülményes az elindulás, és később is az lehet :)


Egy kis vicces: az első 6 hónap


- Az a hatalmas méretű fej, amit szülés után egyfolytában nézel, hát az tényleg átfért azon a kis lyukon, amibe addig azt a pirinyó tampont dugdostad.

- a lefejt tej becsesebb, mint egy 200 éves bor.

- úgy tűnik, az egész nap egy végtelen szoptatás.

- napi 4-5 óra alvással is lehet élni.

- ha választhatsz a szex és az alvás közt, az utóbbira fogsz szavazni.

- egy kisbabából valamelyik nyíláson mindig folyik valami.

- a séta csak neked séta, ő ebből semmit nem vesz észre.

- elindulni otthonról egy 2 órás procedúra.

- ha eddig nem kötötted be a biztonsági öved, ezen túl befogod.

- nehéz a babahordozót cipelni, gyerekkel együtt.

- minden babazokninak szűk a szára és bevág.

- a legszebb ruha is csak 1x kerül sorra, azután kinövi.

- aki a fürdetőkrémet kitalálta, azt lapáttal vernéd agyon.

- az egész terhesség alatt azt várod, hogy végre megint hason alhass.

- Szülés után a 2 irgalmatlan méretű melled miatt továbbra is csak ábránd marad...

- már nem szereted a vendégeket.

- sírsz, ha az alvó gyereked nézed.

- sírsz, ha valaki hangosabban szól hozzád vagy ingerültebb veled.

- sárkány leszel, mindenért cseszegeted férjed.

- egész nap várod, hogy este legyen és a gyerek aludjon, reggel meg azt várod, hogy mikor kel fel végre.

- ha elszabadulsz otthonról pár órára, amit addig alig vártál, akkor egész távolléted alatt otthon jár az eszed.

- a férjed túl csinos, túl szexi és minden nő biztos őt akarja.

- akik eddig hívogattak a szülés előtt, hogy "egyben vagy még?", na azok mostantól nem fognak.

-A napok múlásával, már senki nem fog hívni, csak a család.

- a nagyszülők azt hiszik, nekik szülted a gyereket.

- kiderül, hogy mindenki tehéntejet ivott 2 hónaposan régebben.

- kiderül, hogy anyád nem tud semmit a babákról (már).

- anyósod még annyit sem.

- fél óra bohóckodás és cigánykerekezés után egy 2 mp-es mosoly teljesen reális egy babától.

- a digitális mérleg egy szar, csak arra találták ki, hogy idegesítsen.

- amelyik ruha lábközt nem patentos, az a gyerek emelésekor a nyakában gyűlik össze.

- a híg fos a legjobb pelenkában is utat vág a hátközépig.

- van 70 dekás teli pelenka!!

- egész nap otthon vagy, még sincs este meleg vacsora és kupi is van pluszban. És még fáradt is vagy.

- a melltartóidat sárkányeregetésre is használhatod.

- zuhanyzáskor meg kell emelned a melleid, hogy alatta is megmosd.

- a babagondozással kapcsolatban nincs egyetlen téma sem, amiről ne adna teljesen eltérő tanácsokat a védőnő, az orvos és az anyád.

2016. máj. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Ne adj rà sapkàt meg kardigànt és a babakocsiba rakd le aludni. Ott nem fog megfàzni az bizti. Takarót teszel rà és kész. Meg "beépìted".

Akkor nem ébred fel. Én ìgy csinàlom mert nàlunk is éhhalàl van minden ébredéskor. Màsnak addig bejön a cumi is,mìg nem tud cicizni. Majd meg fogja szokni,nyugi.

2016. máj. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
idővel gyorsabban fog enni,nálunk is 1 óra volt az evés,de több lett a tej,ő is ügyesebb lett 4 hónapos korától már 10 perc alatt végzett! ha máshol akar enni,vannak nagyon jó szoptatós kendők,észre se venni vele ha etetsz,vagy hordozókendőben is meglehet oldani. kardigán helyett simán használhatsz egy takarót is, hűvősebb időkre vannak bundazsákok az csak egy föl-le cipzározás ha ki-be szállsz a kocsiból (van vékonyabb is nem csak a bunda téli) ha a babakocsit nem szereti, megpróbálhatod a hordozókendőt
2016. máj. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tedd hasra a kocsiban, ha amúgy szeret úgy aludni.
2016. máj. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, velünk is így volt. :) Az én kisfiamat sem lehetett megvígasztalni, a védőnőhöz meg 45 perc az út. Volt, hogy végig sírta. Jobb lesz nemsokára, nyugi. Addig is, meg próbáld meg elviselni. Tudom sovány vígasz.

Ja, valaki írta, hogy altasd babakocsiban. Én a helyedben nem próbálnám, mert egy csomóan nem tudják kiimádkozni a babakocsiból a gyereküket...

2016. máj. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!