Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az mitől lehet, hogy a babám...

Az mitől lehet, hogy a babám nem emészti meg rendesen az anyatejet?

Figyelt kérdés

2 hónapos a babám, és már vagy 3 hete elég sokszor kakil. Leginkább szopi közben. A napi 5-6 teli pelus meg van. És elég gyakran zöld színe van. Amiről azt olvastam, hogy nem emészti meg a tejben lévő dolgokat rendesen.

Voltunk vele orvosnál is. Azt mondta, hogy tejtől, tojástól lehet neki, hogy megy a hasa és adjak neki normaflort. De a tej és tojás válthat ki neki ilyet? 3 hete nem eszem ilyeneket és még mindig ez van.

Amúgy nem fáj a hasa, teljesen jó a közérzete is.

3050 grammal született és egy hete volt mérve 4800 gramm volt.

Most pénteken megyünk majd a védőnőhöz.



2016. máj. 5. 09:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Korábban hogy volt?

Úgy tudom, amíg rendben gyarapszik a súlya és jó az általános közérzete, nem kell foglalkozni a zöld kakival. Mindhárom gyerekem minden egyes szopi közben/után kakilt, a középsőnél fordult elő gyakran zöld kaki. Egyiknél sem merült fel, hogy ez baj lenne, vagy bármit (akár Normaflore-t) kéne adni. Sőt, úgy tudom, anyatejes babáknál a napi 5-6 meg a heti egy kaki ugyanúgy normális.

2016. máj. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez velünk ugyanígy volt. Még az ÁNTSZ-hez is küldött a gyerekorvosunk székletmintát, bár ő azt mondta, hogy nem feltétlen jelent gondot, ha túleszi magát, attól is lehet zöldes. (Annyit eszik, hogy nem bírja olyan gyorsan emészteni.)

De én is azért aggódtam, mert nem kezdetektől volt ilyen, pont mint nálad.

Biogaiát is javasolt a doktornőnk, nem láttam egyértelmű javulást.

Ami bejött végül, az a Lactase Comfort csepp volt. Minden szopi előtt 2 cseppet adtam neki. Lehet vény nélkül kapni (úgy drágább), de szerintem mindenképpen beszéld meg a gyerekorvossal.

Ja, és kb. 2 hét alatt rendbejött, aztán szépen fokozatosan elhagytuk.

2016. máj. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt, de azt mondták, hogy normális a zöld kaki is anyatejes babánál. Nos, jelentem, laktózérzékenységre utalhat (nem feltétlenül, de lehetséges). Ezt utólag tudtam meg, mikor kiütéses lett és jó ideig nem jöttünk rá, mitől, majd a tejtermékek elhagyásától javult a helyzet. Aztán kipróbáltam, hogy laktózmentes tejtermék is okoz-e nála tüneteket. Ekkor még csak anyatejes volt, úgyhogy a saját táplálkozásommal kísérleteztem. A laktózmentes tejtermékek mellett megszűntek a tünetek. A védőnővel egyeztetve most 10 hósan óvatosan próbálkoztam bevezetni a tejtermékeket neki natúr joghurttal, és megint: zöld, híg kaki, kiütések. Vártam., hogy elmúljon, kapott laktózmentes verziót, és lám, semmi baja :)

Egyébként azért nem múlik el, mert az anyatejben is van laktóz. Úgy tűnik a te babádnak az is elég, hogy tüneteket okozzon, az enyémnek az a mennyiség nem volt probléma. Emiatt nehogy abbahagyd a szoptatást, majd kinövi valószínűleg.

2016. máj. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!