Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bolondnak tartotok ha 4...

Bolondnak tartotok ha 4 gyereken gondolkodok?

Figyelt kérdés

Van 2 gyönyörű gyermekem!

Egyre többet jár a gondoloatom 4 gyereken.

Legtöbbször egyedül vagyok velük mert apa dolgozik meg mama is.


2016. máj. 8. 08:09
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Nekem 4 van, 2,5 év, 18 és 15 hónap korkülönbséggel. A férjemen kívül sohasem volt más segítségem.

Mire vagy kíváncsi?

2016. máj. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti válaszolo!

Család vagyunk csak apa dolgozik.

Mama is dolgozik de minden pénteken kijön.

Vagy neked mi a család ?

Ha 0-24 be mindenki otthon van?

De képzeld még dedi is vAn hozzá is szoktunk lejárni.


Kisgyerekes ismeröseim is vannak csak ők olyan nagyon okoskodok!

2016. máj. 8. 11:42
 23/37 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszolo!

Hát mindenre.

A bevásárlás a főzés, játék stb...

Hogy elég nehézkes tudom az elején mert nekem az volt.

A készülődés 1, 5 óra magammal együtt.

Hogy senki ne unatkozzon?

A fürdések.

Utazás messzebb helyre.

Össze hangolni hogy hátha egyszerre aludnának egy kicsit ebéd utan..

Ilyenek érdekelnek.

2016. máj. 8. 11:46
 24/37 anonim ***** válasza:

"Vagy neked mi a család ?

Ha 0-24 be mindenki otthon van?

De képzeld még dedi is vAn hozzá is szoktunk lejárni. "


Nálunk az a család, ahol mindkét fél elmegy táppénzre, ahol egyaránt gondoskodnak a gyerekekről. Ahol az apa is fürdet, etet, öltöztet, gondoskodik róluk, viszi őket, hozza őket, nem csak az anya. Ahol a gyerekek mindkét szülőre számíthatnak, és mindkét szülő ott van számukra.


Ezt sokféleképp meg lehet oldani, pl. a GYED lejárta után mindketten lejjebb vesztek a munkaidőből pl. 6-6 óra vagy az egyik 4-6 a másik 8 vagy 8-8, de a lényeg, hogy ne úgy, hogy az egyik szülő otthon van, a másik pedig 12 órát dolgozik, hétvégén pedig olyan fáradt, hogy fel sem tud kelni.

2016. máj. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
Igen, vissza lehet menni fél éves korban dolgozni, én vissza is mentem, amikor 8 hónapos lett. De 3-4 gyerek mellett a munka már nem fér bele valószínűleg. Én meg a főállású anyaságot nem tudnám elképzelni, nekem az ingedszevény. Szerintem ez a hozzáállás amúgy nagyobb megrökönyödést kelt az emberekben, mint a nagycsalád. Eleve azt kell mondanom mindenkinek, hogy muszáj volt visszamennem, különben azt gondolják, hogy szívtelen vagyok. Na mindegy, ez már más téma.
2016. máj. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

Azt nem tehetjük meg apa is eljön a munkából mert êhen halnánk az én gyedem es gyed extram kevés ugy hogy lakast is torlesztunk.

Úgy megy nalunk en fürdetetm a kicsit apa a nagyot.

Pesztrálja még vacsorát készitek.

Pesztrálja szabadnaposan addig Én picit foglalkozhatom magammal.

Mama 2 év múlva jön nyugdijba utána többet tud kijárni addig neki is kötve van a keze.

2016. máj. 8. 15:43
 27/37 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!

Nem vagy szivtelen ha úgy vagy kiegyensúlyozotabb.

A gyerek is úgy boldog ha anya nem idegroncs és ha Te a munkától nem vagy az otthon léttől becsavarodsz az a gyerekeidnek se jó.


Látod ez a baj hogy hazudni kell mert elitélnek, pedig mindenki helyzete más.


Engem látod bolondnak néz a családom mert 3 gyereket akarok.

Azt meg se merem mondani 4 babát szeretnék!

2016. máj. 8. 15:47
 28/37 A kérdező kommentje:
Egyébként a család nekem azt jelenti azok az emberek akikre bármikor feltétel nélkül számithatsz.
2016. máj. 8. 15:49
 29/37 anonim ***** válasza:

Azért tegyük hozzá, hogy a gyerek boldogsága attól is függ, hogy az apja idegroncs-e.


Olyan rossz anyagi helyzetbe, ahol az apa fizetése nélkül éhendöglenétek nem vállaltam volna nemhogy 4, de 2 gyereket sem. Mi lesz a megoldás,ha ott ültök 4 gyerekkel és a férjed elveszti a munkáját vagy neadj' isten balesetet szenved, esetleg hosszabb távon beteg lesz? Az ilyen esetekre nagyon fontos lenne gondolkodni, ha te főállású anyaként szeretnél helytállni...

2016. máj. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Nekem 4 van. A nagy iskolás, a kisfiú 5 éves, az ikrek 3 és fél évesek. Szeptemberben mentem vissza dolgozni, oda, ahonnan eljöttem, 8 órában dolgozom. A kicsik mentek bölcsibe. Reggel 3/4 7 kor idulunk, este 5 re érek haza.
2016. máj. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!