Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen idős kortól tudják a...

Milyen idős kortól tudják a babák a formabedobót használni? Azaz a formákat a megfelelő helyre bedobni, karikákat a rúdra rátenni nagyság szerint, stb

Figyelt kérdés
Milyen idős korban kezdjük tanítgatni őket? 7 hós fiamnál még korai mondogatni h. melyik mi és milyen színű (kék csillag, zöld háromszög, stb) és mutatni, hogy hogyan dobja be? _ gondolom még nem gond, ha nem tudja maga bedobni :)
2010. ápr. 8. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Fiam már jócskán elmúlt egy éves mire bedobálta a formákat. Most másfél éves de még mindig csak úgy dobálja be ha mutatom neki hogy mit hova kell.
2010. ápr. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Ez valami vicc?

Ezek főleg 1 éves kor utáni játékok, fejlettségtől függően. Az átlag babák 9 hónapos koruk körül tudnak egyáltalán ülni. 1 évesen tanulnak meg járni kb.

Majd 1,5 éves kortól lehet szerintem célzottan, irányítottan tanítani ilyesmire. Akkor is csak max. 10 percig köti le őket egy foglalkozás. Ami normális.


Egyébként mindent tőlünk tanulnak. Mikor még ilyen kicsik nagyon játék sem kell, elvannak az őket körül vevő tárgyakkal.


jó babázást...

2010. ápr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi 9 hónapos korában kaptunk rúdra rakható karikákat, 10 hónaposan rá tudta tenni a közepes méretűeket. A formabedobóval még nem tud egyedül játszani, most 1 éves.
2010. ápr. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

7hónapos volt a kicsi, mikor a játszóházban mutattam neki formabedobót.

Nagyon ügyesen megfogta a dolgokat, majd pakolta, a szájába:D A gömböt pillanatok alatt szétszedte, majd vissza, a szájába.

Pedig én mindent megpróbáltam, hogy a helyére kerüljenek a dolgok:)

2010. ápr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még kicsi ezekhez.:) Ajánlom az anya taníts engem c. könyvet, abban nagyon praktikus tanácsok vannak, hogy milyen korban, miket kell játszani és tanítani a gyerekeknek. Nekünk tanuló kutyusunk van, amit nemrég kezdett nyomogatni, 7 és fél hós kisfiú, szereti még a tükrös dolgokat és azokat a játékokat, amiket nyomogatni kell, pl. babamagnó, zenélő játékok, tanuló kulcs.
2010. ápr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 1 évesen egyből rákapott a körre és már dobta is be a helyére. A többi nem érdekelte. Most 1,5 éves, és már be tudja rakni egyedül mind az 5 formát.
2010. ápr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%
Az én babám 8hónapos kora óta pagolgatja a rudakat.Jó nem nagyság sorba,de letudja venni és feltudja rakni.A forma bedoboval is játszik,illeszgeti őket,persze forma szerint nem tudja beletenni.Szerintem nem korai,játszhattok ilyet,de még azért ne várd el tőle,hogy szabályosan csinálja.Ha érdekli ugyis megtnulja.Én nem tudtam,hogy ezek 1év feletti játékok.
2010. ápr. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért kell lepontozni, ha az ember megírja a véleményét, és nem bántó, nem hülyeség!!! Kedves kérdező...
2010. ápr. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves 7:50-es, én minden választ hasznos írtam, annak ellenére, hogy valaki megkérdőjelezte a kérdés komolyságát.

Küldjek róla print screent Neked?


Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Természetesen még nem várom el, hogy mindent a helyére illesszen :). Csak azt nem tudtam, hogy játszunk vele, vagy rakjuk egyelőre a szekrény mélyére.

2010. ápr. 10. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!