Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyümölcsből rengeteget megeszi...

Gyümölcsből rengeteget megeszik a baba (9hó), főzelékből meg kb 130 grammot. Létezik hogy elég annyi neki? Gyümölcsből meg nem kéne korlátozni, nem lesz hasfájása?

Figyelt kérdés
2016. máj. 10. 08:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Rengeteg= 250 grammot is akár, vagy van hoyg többet. Azt ennyire szereti vagy ennyire éhes?
2016. máj. 10. 08:42
 2/12 anonim ***** válasza:
A gyümölcs kevésbé laktató. Amíg nem okoz gondot, nem fáj a hasa, rendben van a súlygyarapodása, bízd rá, hogy miből mennyit eszik.
2016. máj. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Èn úgy küszöböltem ezt ki ,hogy a gyümit csak desszertnek adtam.Főètkezèsek után.

Így már kevesebbet evett a gyümiből.

Egyèbkènt akkor okoz betegsèget ha èhgyomorra fogyaszt gyümölcsöt.

2016. máj. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Édesebb a gyümölcs, finomabb és kevésbé laktató, mint a zöldség. Így több csúszik. Mondjuk az enyém főzelékből is képes megenni kb 250 grammot már most.

Nem gondolnám, hogy korlátozni kellene. Ha fájna a hasa vagy túl híg lenne a széklete lehet erre is gondolni, amúgy meg nem hinném, hogy korlátozni kellene, ha egyszer jól esik neki.

Amikor elkezdtem a hozzátáplálást nálunk is ez ment. Főzelékből max 150 grammot evett de sokszor annyit sem. Azóta mondjuk a tápszer adagja is megnőtt. Annyi, hogy én megkínaltam tápszerrel ha nem evett eleget. Gyümölcsből bezzeg lecsúszott akár 250 gramm is.

2016. máj. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De szerintetek a főzelékadagot is rá kéne hagyni? Vagy kínáljam meg utána gyümölccsel?
2016. máj. 10. 08:58
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha a 130 gramm után úgy látod, hogy jóllakott, és nem is kér enni egy óra múlva, akkor azt is hagyd rá nyugodtan. Vagy ha nagyon aggaszt, gondold át, hogy az evéseit kicsit átvariálod, hogy éhesebb legyen mikor a főzeléket kapja.
2016. máj. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Éhesnek kell lennie. Van hogy 5 óra után is ennyit eszik. Jó, megpróbálom elfogadni. Csak ugye mindenhol meg vannak szabva ezek a hülye minimumok
2016. máj. 10. 09:08
 8/12 anonim ***** válasza:
Nincs kèt egyforma gyerek...
2016. máj. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Bella169 ***** válasza:

Ha 9 hós akkor már 3 szor eszik szilárdat.

Próbáld meg úgy hogy mondjuk tizórai csak gyümi, ebéd főzelék, uzsira meg gyümölcs zöldséggel. Vannak olyan gyümölcsök amik jól kombinálhatók zöldséggel.

Pl almát szinte bármivel párosithatsz. Vagy csinálhatsz gyümölcsös rizst is. Vagy meggy-krumpli stb.

A lányom tegnap pl sütőtököt evett banánnal.

2016. máj. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Meg vannak szabva minimumok, de nagyon nem egyformák a gyerekek. Az én lányom még soha életében nem evett meg semmiből 130 grammnál többet. Anyatejből sem, amíg csak szopott, mértem időnként 120 körül volt a max. Most 10 hós, egy fél üvegnyi bébiétel az adagja. Egy falattal nem hajlandó többet enni. Se háziból, se üvegesből, se gyümölcsből, se zöldsgéből, se pépből, se darabosból. Ennyi és kész. Most akkor mit kéne tennem, nyomjam le a torkán, mert 150 gramm a minimum? Ugyanmár... a súlya nem túl gyorsan, de nő, jókedvű, megy egész nap megállíthatatlanul. Szerencsére a védőnő nem csesztet, ő is azt mondja, hogy neki ennyi az adagja és kész, nem kell ezt túlgondolni. Felnőttek közt is van aki elvan egy kisgyerek ételadagján, más meg egy fél disznót megeszik.
2016. máj. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!