Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babát miből itattok?

1 hónapos babát miből itattok?

Figyelt kérdés
Kislányom 1 hónapos és csak anyatejet kap. Eddig még csak sétálni voltunk vele itt a lakótelepen 30-45 perceket, de már többször volt mikor elég meleg volt kint, hogy a vége felé már nyöszörgött, szopizni akart, de szerintem csak szomjas volt, mert séta előtt szoktam szoptatni. Mivel nem mentünk messzire gyorsan hazajutunk vele és ilyenkor megszoptatom, de nem sokat szopik, szóval ebből is gondolom, hogy tényleg csak szomjas és nem éhes, meg a szája is ilyenkor olyan száraz. Az lenne a kérdésem, hogy ti ilyenkor hogy oldjátok meg hogy igyon a baba? Vinnénk most már kicsit messzebb is..boltba pl. és jó lenne vinni neki vizet, de mindenhol azt olvasom, hogy a cumisüvegtől gondja lehet utána a szopival, itatópoharat meg néztem a neten de eddig csak 4+ osat láttam. Van itthon egy cumisüvege, amit nem használunk, ha csak itatásra használom attól is átszokhat rá vagy ennyitől meg nem lesz gond a szopival? Vagy van olyan itatóspohár amiből már ő is tud inni?
2016. máj. 10. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Mellből.
2016. máj. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Ha csak anyatejes, akkor nincs szüksége egyéb szomjoltóra.

Lehet, el sem fogadná (én is próbálkoztam vele, igaz, addigra már 5 hónapos volt, és már evett mindenflélt, de inni csak ciciből).


ha jól szopizik, nem hinném, hogy cumizavaros lenne, ha néha megkínálod vízzel. de itatópohárból már az újszülött osztályon is itatják a babákat (m.edelának van azt hiszem 0+os pohara, de tk egy sima kávéscsésze is megteszi, aminek kicsit kifelé hajlik a széle)

2016. máj. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
Èn ilyen esetben cumisüvegben vinnék babavizet. 4 hónapos a fiam, 2-3 hetente van olyan nap mikor 3x cumisüvegből kapja a tejet, eddig nem volt semmi gond, ugyanúgy szopizik. Szerintem ennyitől nem lehet cumizavaros. (Születésük utàn a kórházban egy tök egyszerű hétköznapi pohàrból itatták őket, nem kell túlbonyolítani)
2016. máj. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
A kánikulában szültem tavaly és a kórházban a lelkemre kötötték h itassam a babát, mert " kemény" a kakija. Volt tejem bőven mégis adtak vizet a cumisüvegünkbe h azzal itassam.Nem is sírt annyit, és a szája se volt száraz ( és nem kellett 20 percenként cicire tenni 3 kortyért) tehát tényleg szomjas volt. Itthon is így csináltam, nem lett cumizavaros.
2016. máj. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
Anyatejes babát ciciből itatunk. Amúgy meg már újszülöttet is lehet egyszerű kicsi pohárból (pl kávés pohár) itatni, és akkor nem kell aggódnod a cumizavar miatt sem.
2016. máj. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!