Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos kislányomat hogy...

10 hónapos kislányomat hogy tudnám rászoktatni a cumira vagy ujjszopásra, van erre valami praktika?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy furcsának tűnik hogy én akarom rászoktatni, talán sokan még örülnének is hogy semmi pótszert nem igényel a gyerekük de én már kicsit kivagyok...A nagyobbik lányom annak idején már pár naposan szopta az ujját és volt egy kedvenc alvókája, ezzel a kettővel nyugtatta magát és ugyan 13 hós koráig szopizott, az éjszakát már 4 hónaposan átaludta és csak fogzáskor voltak nehéz helyzetek.

A 10 hónapos kislányom viszont soha nem aludt át egyetlen éjszakát sem, általában 3-4 alkalommal ébred éjszaka. Kicsit zombi vagyok most már. Cicin alszik el minden alkalommal. Sajnos hiába adtam neki cumit, soha nem érdekelte, kiköpte, rágcsálta. Alvókák is vannak többfajta is, egyikhez sem kötődik úgy hogy mondjuk vele aludna. Ujját sosem szopta. Annyira jó lenne, ha át tudnám szoktatni a cumira és lassan befejezhetnénk az éjszakai szoptatást! Valakinek van valami ötlete? Azt olvastam, hogy minden ilyesmi változtatást egy éves kor előtt kell megtenni, mert utána már nagyon makacsul ragaszkodnak a gyerekek a szokásaikhoz...


2016. máj. 9. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
De ha éhes akkor az ennivalót keresi nem unalomból akar szopni. A mi fiunk nem ismerte meg a cumit soha.
2016. máj. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Semmi összefüggés a cumi/ujj, és az alvás között.

Férjemet iskolásként szoktatták le az ujjszopásról, így anyósom figyelmeztetett, ha jót akarok, nem engedem rászokni a fiam. Pár próbálkozás volt, szerencsére nem szokott rá.

Cumit adtam neki (ajándék aventes volt), 2 szívás után kiköpte, nem kellett neki.

Így se cumi, se ujj.

2 hónaposan már kihagyott egy étkezést, és kb 5-6 hónapos korától este 8-tól reggel 7-8-ig alszik.

Most már 3 éves bölcsis, azóta is stabilan átalussza az éjszakát. Ja, és születésétől kezdve külön szoba, külön ágy.


Szóval miért gondolod, hogy a lányod a nagyobbik klónja, és ha cumizik, akkor nem kel fel?


Ja, fiam kb másfél évesen kapott egy macit, ami a kedvenc lett, azóta csak azzal alszik, és a bölcsibe is viszi aludni (ennyit az egy éves korig való szoktatáshoz). mindig keresi, ha nincs ott az ágyban amikor lefekszik.

2016. máj. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

:) ne az ujjára hanem cumira, mert a cumit sokkal könnyebb eldobni.

és nekem sikerült, 7 hónaposan, éjjeli 7-8 és nappali 2 cicin alvásról cumira, egyetlen este alatt, és azóta bárhol bármikor 5 percen belül elalszik teljesen egyedül a cumijával, a szobába se kell bemennem.

2016. máj. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%
Inkább arra próbáld átállítani, hogy este egyen rendesen és éjszaka, ha tetszik, ha nem, nincs kaja. Az első néhány nap tuti borzalmasan nehéz lesz neki (meg neked is, hogy megálld, ne add oda a szokásos "nyugtatót"), de szerintem szépen le lehet szoktatni...
2016. máj. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Volt, hogy többet evett este-volt hogy kevesebbet, az éjjeli szopizások mennyisége nem változott. Igen, eszik is olyankor nem csak nyammog rajta, de nem hinném hogy tényleg éhes lehet. Amikor este meg a tejpépet csak félig eszi meg...

3-as válaszoló, és hogy sikerült rászoktatni a cumira, volt esetleg valami módszer? Mert én már többször odaadtam neki, más-más hónapban, hátha egyszercsak elfogadja de sosem tudott rajta megnyugodni. Most már kiveszi a szájából és nézegeti, visszarakja rágcsálni, aztán megint kiveszi és eldobja :-(( mondjuk ez újszülött cumi, nem tudom van-e valami jelentősége mert a nagylány sose cumizott.

2016. máj. 9. 15:02
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi már meg is kaptam a választ :-)
2016. máj. 9. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!