Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan gondom van, hogy 20...

Olyan gondom van, hogy 20 hónapos babának nem akar enni. Vajas kenyér és üres tészta megy hetek óta, pedig eddig jó evő volt. Hogy vegyem rá hogy újból jól egyen? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2016. máj. 11. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Fiam 3,5 éves, ő 1,5 évesen kezdte. Lányom 20 hónapos, ő 1 hónapja nem eszik.

Tészta üresen, vajas kenyér, krumpli, néha pogácsa, ezeket eszi a lányom. Meg tejet iszik.

Fiam azóta eszik, amióta ovis lett.

Lehet, hogy ez valami életkori dolog lehet, mert barátnőm fia is kb 1,5 évesen kezdte a nem evést.

Erőltetni nem tudod.

Én próbáltam azt a fiamnál, hogy eszik, nem kap mást, de nem jött be, úh mindig ezt a 3-4 félét kapta, amit hajéandó volt megenni. Most a lányommal is itt tartunk.

Nem tudom mit lehetne tenni... szerintem ő ha bölcsibe kerül abbahagyja a nem evést.

2016. máj. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én fiam 19 hónapos, ő is most kezd válogatni, nem enni. Nálunk általában az alábbi módszerek válnak be:

- biztosítunk választási lehetőséget, de azért ésszerű keretek között

- elkezdünk a férjemmel enni, és egy idő után ő is rábök valamire

- ő etethet engem, nálunk pár falat után elkezd ő is enni, majd nekem már nem is ad belőle

- imádja a botmixert, így uzsonnánál a gyümölcsöt összeturmixolom joghurttal (egyébként más étkezésnél eszik darabosat)

- ha mindezek ellenére nem eszik, akkor nem csinálunk belőle ügyet, nem könyörgünk, nem fenyegetőzünk, nem helyezünk kilátásba jutalmat, ahhoz is joga van, hogy ne egyen

2016. máj. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Snorri ***** válasza:
Ez elég gyakori. Az én fiam is pár hónapja kezdte. Volt olyan időszak, ami cefet volt, most jobb. Új dolgokat ki sem próbál...A védőnő azt mondta, hogy ezt tudják az akaratukkal irányítani leginkább, tehát részben azért csinálják. Én próbálkozom, hátha van, amit szeret, és egészséges. Legalább viszonylag. Neki bejött a jó minőségű halrudacska, cukormentes kukoricapehely, kölesgolyó, natúr joghurt...Én nem igazán szoktam 3-4félét felkínálni, igyekszem olyat főzni, amiben van valami, amit megeszik. Pl. most a rakott krumplihoz neki sütöttem halat. : ) Vagy kis répát keverek a rizsbe, ilyesmik. Nem szabad belőle nagy ügyet csinálni, mert annál jobban csinálja. Az enyém reggel-este iszik tejitalt, abba van egy csomó vitamin, úgy vagyok vele, hogy amíg azt megissza, meg ezt-azt eszik, addig nem olyan nagy gáz. Túl lesz rajta.
2016. máj. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!