Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért szárad ki a kenyér vagy...

Jakob kérdése:

Miért szárad ki a kenyér vagy pizzatészta külseje kelesztés közben?

Figyelt kérdés
Meggyúrom a tésztát, majd letakarom konyharuhával és félreteszem. Szépen megkel, azzal nincs is baj, de a külső része mindig kiszárad (egy vékony, milliméteres keményebb, száraz kéreg képződne). Ez mitől lehet?

2016. márc. 13. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy párolog belőle a víz.
2016. márc. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a pizzatésztát mielőtt letakarom, megkenem kis (oliva)olajjal. Kenyeret még nem sütöttem :)
2016. márc. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg olajjal lekenni és egy új kuka zacsiba rakni ezt légmentesen lezarni. Ilyenkor nem szokott kérge lenni. Viszont ha csak ruhával takarom le akkor nekem is kiszárad.

Egy próbát megér. 😊

2016. márc. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tálba teszed és lefolpackozod a tetejét, úgy nem szárad ki.
2016. márc. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Dnyepropetrovszk ***** válasza:

Mivel konyharuhával takarod le, így van ehetősége párolgásra, mert a konyharuha nem tartja vissza a nedvességet. De ha úgy feded le a tésztát, hogy nem tud párologni, akkor nem is szárad ki. Már előttem is írták, hogy le lehet fóliázni is az edényt. Mi úgy oldottuk meg itthon, hogy vettünk átlátszó műanyag terítőt (mint a viaszkos vászon abrosz, de ez csak egy műanyag rétegből áll), kiszabtunk megfelelő méretű kör alakú darabot belőle és a szélére gumit varrtunk. Így úgy néz ki, mintha egy zuhanyzósapka lenne. :D

De a célnak teljes mértékben megfelel, és ezt nem kell kidobni minden használat után.

De van ettől egyszerűbb megoldás is. A tésztát lisztezett felületre teszed, és a tállal borítod le, amiben előtte gyúrtad. Egyedül az a hátránya, hogy ezt nem tudod olyan könnyen mozgatni.

2016. márc. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Holnap kipróbálom :-)
2016. márc. 14. 09:26
 7/7 anonim ***** válasza:
A konyharuha alá tegyél folpackot. Nem kell szorosan.
2016. márc. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!