Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Császármetszés után milyen...

Császármetszés után milyen hordozókendőt válasszak?

Figyelt kérdés
Másfél hónapos a kisbabám és több mint 5 kg. Én alacsony növésű vagyok.

2016. máj. 12. 10:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én sima kendőt használok (nem karikásat), de őszintén szólva én csak most kezdtem el őt hordozni (2 hónapos), mert nem igazán bírta jól a sebem a súly cipelését. Minden rendben vele, de frontnál, menzeszkor nyilal. Eddig a férjem cipelte őt csak, én meg babakocsiztam.:) 158 cm vagyok, vékony alkatú és gyenge.:)
2016. máj. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én nandu kendővel cipeltem, bár nem vagyok alacsony, és a sebemmel semmi gondom nem volt.
2016. máj. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én Bondolinot használok, szuper! A kendő csak nyűg volt nekem is és neki is.
2016. máj. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azért ez sokmindentől függ, de a legkevésbé attól, hogy császáros voltál. Ha már bírsz cipelni, akkor nagyjából bármelyik jó. Minőségben viszont nagy a szórás, a Nandu pl. a legalja. Mi is azzal kezdtük, de mostmár el fogjuk adni, mert van helyette 2 másik Storchenwiege. Ég és föld a különbség. Kezdőknél főleg nem mindegy, hogy mennyit kínlódik az ember egy kevésbé jó minőségű kendővel. Ezen kívül a kendő anyaga és színe is egyéni ízlés illetve igény kérdése. Nekünk a kisebbik gyerek 2 hónapos és 6 kg. Az biztos, hogy rugalmas kendőre ekkora babánál már kár lenne beruházni, mert úgy is hamarosan kinövi. De a legfontosabb, hogy mennyi pénzt tudsz rászánni?
2016. máj. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Úgy tudom 10-20 ezer Ft között mozognak a hordozókendők. Persze minél olcsóbb és minél jobb legyen. :-D
2016. máj. 12. 12:36
 6/12 anonim ***** válasza:
Az ár is függ a márkától és a kendő hosszától is. Az általam említett Storhenwiege 5,2m-est pl. 25000-ért vettem. Illetve egy használt 4,6-ost 15-ért. De lehet 50 ezerért meg még drágábban is kendőt venni. :) Amúgy 10-20 között azért már lehet jót találni akár újonan is, de használtan biztosan.
2016. máj. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A válaszok alapján felmerült bennem pár kérdés:

Mi a különbség a karikás és a sima kendő között?

Hány méter hosszúnak kell lennie a kendőnek?


#4-es válaszolónak: Mi a baj a Nandu kendővel?

2016. máj. 12. 13:31
 8/12 A kérdező kommentje:
#3-as: A Bondolinot ugyanúgy lehet használni, mint a hordozókendőt?
2016. máj. 12. 13:35
 9/12 anonim ***** válasza:

A bondolinoról itt egy rövid, de tömör leírás: [link]

Egyáltalán nem úgy kell használni, mint egy kendőt, inkább, mint egy meitai-t, de kendő anyagú és újszülött kortól használható. Lényegesen egyszerűbb a kendőnél.

2016. máj. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A kendő hosszán múlik, hogy milyen kötéseket tudsz vele megkötni. A te testalkatodon és a gyerek méretein is sok múlik. A gyerek méreteit itt úgy kell érteni, hogy nem mindegy, hogy 2 hónapos vagy 2 éves, 6 kiló vagy 16. :) A túl hosszú kendő rövid kötésnél kényelmetlen lehet, mert valamit kezdeni kell a kimaradt résszel is, a túl rövid kendővel meg kevesebb kötési módot tudsz használni. Vannak akik emiatt használnak több különböző méretű kendőt aszerint, hogy mit akarnak kötni. Pl. batyuhoz rövidebb batyukendőt. A feleségemnek a háti duplóhoz (Double Hammock) tökéletes a 4,6 méteres, de nekem már éppen rövid. Itt egy jó összefoglaló táblázat, hogy melyik kendőmérettel kb. mit lehet megkötni:

[link]


Itt meg egy mérettáblázat:

[link]


A Nanduval sincs semmi baj, csak nem olyan minőségű, mint a drágábbak. Vastagabb, keményebb (főleg új korában), de egyszerűen nem olyan jó vele kötni. Persze ezt én is csak akkor tapasztaltam meg, amikor kipróbáltam másikat is.


A karikás kicsit egyszerűbb, gyorsabb megkötni, de féloldalasan terhel és hosszú távon kevésbé kényelmes. Azért hasznos, ha az is van otthon. Én autóból boltba beszaladni használom, a feleségem nem szereti. Ebből nekünk egy meglepően vékony és puha Nandunk van, de a gyári karikáját ki kellett cserélni, mert az katasztrófa volt. Itt is látszik, hogy a Nandunál eléggé változó a minőség.


A Bondolino meg inkább ülni tudástól ajánlott, ilyen kicsi babáknak erősen kompromisszumos megoldás, nem véletlenül nem ajánlják általában a hordozási tanácsadók se.

2016. máj. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!