Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Császármetszés után vagyok...

Császármetszés után vagyok félévvel. Mikortól tornázhatok?

Figyelt kérdés
Nagyon hiányzik a mozgás, terhesség előtt is sportoltam. Jól vagyok, nem fáj a heg, de félek. 6 hónapja volt már a műtét, aerobicozni szeretnék, kardiót elsősorban. Hasizom edzés? Első baba egyébként.

2016. márc. 4. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

6 hetes kortól tornázhattál volna.

a lényeg, hogy nagyon nagyon fokozatosan kell növelni hétről hétre a torna adagot. ne rögtön aerobiccal kezdj, először csak pár perc helyben futás, néhány comb és has gyakorlat (hasprés mehet, a felülést és a haránt felülést nem szokták javasolni császár után).

aztán majd ha már heti 2-3 szor tornázol, és fokozatosan emelted a gyakorlatok számát és már van egy alap kondid, akkor lehet aerobicozni.

2016. márc. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1 hónapos volt a Fiam, amikor elkezdtem futni! :)

Hasizmozással vártam 2 hónapot császár után.

Most 5 hónapos, és már heti 3x futok 5 km-t, ill. heti kétszer hasazok és popsizok 20-30 percet.

2016. márc. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ma 6 HETE szültem császárral, a héten szülés utáni voltam kontrollon, kérdeztem én is a mozgást, az volt a válasz, hogy egész nyugodtan mozoghatok már, amit csak szeretnék. :)


6 hónap után szerintem már tényleg bármit lehet, a lényeg, hogy fokozatosan növeld a terhelést.

2016. márc. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!