Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért viszonyul máshogy az...

Miért viszonyul máshogy az anyjához a babánk, mint az apjához? Az apára miért nem mosolyog annyit?

Figyelt kérdés

A férjem itthonról dolgozik, együtt látjuk el a gyereket. Ugyanannyit beszélünk, mesélünk, mosolygunk neki, énekelünk, pelenkázunk, etetünk (tápszeres kezdettől). A műtéten is benn volt a férjem, és a kórházban is velünk lakott. A pocakomban is nagyon sokat hallotta az apja hangját (akkor mindketten itthonról dolgoztunk).


A baba most 3 hónapos, de azt vettük észre, hogy rám többször mosolyog, nálam inkább megnyugszik. Nekem rosszul esik, hogy a gyerek nem "értékeli" őt. Nagyon furcsa dolog, mert a férjem tényleg sokkal többet van vele, mint más apák a gyerekükkel.:(


Tudom, hogy ez nem verseny, hogy "kit szeret jobban", nem is tekintem annak! Csak a viszonylag tudományos/biológiai/pszichológiai magyarázat érdekel a jelenségre. Szerintetek ez valamilyen ösztön a gyereknél? Tudok valamit tenni azért, hogy 50-50 legyen a helyzet?



2016. máj. 12. 15:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem ez később változhat még.

Általában az apa azért szokott érdekesebb vagy jobb lenni a gyerek szemében, mert ritkábban van vele, újdonságnak számít a gyereknek is és több türelme van olyankor a gyerekhez.

A ti esetetekben szerintem még túl pici ahhoz, hogy ilyen messzemenő következtetéseket vonjatok le.

2016. máj. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!