Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit (naponta hány órát)...

Mennyit (naponta hány órát) foglalkozik a párotok a babával? Olyanok válaszát várom, akiknek a párja megteheti, hogy foglalkozzon a gyerekkel, vagyis nem reggeltől-estig dolgozik.

Figyelt kérdés
Nálunk ez örök vitatéma, pedig a férjem megtehetné, hogy foglalkozzon többet a picivel.
2016. máj. 12. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát a párom most is a lányunkkal van jelenleg. Én kicsit ücsörgök, vacsizok,netezgetek. Épp tejitalt csinál neki :)

Bár mostanáig próbáltam altatni sikertelenül :)

Hogy hány órát azt így passzolom..

Amikor csak teheti vele van. Nem reggeltől estig dolgozik és azt is itthon szóval ha csak 10 perce van jön be és egy kávé mellett a kislánnyal játszik egyet.

Szerintem a kedvesem kiemelkedően sokat foglalkozik a gyerekünkel.. Legalábbis a halottak és az itt olvasottak alapján mondom. De nyilván ha reggeltől estig dolgozna ez nagyon lecsökkenne amit értenék is..


Megkérdezhetem, hogy mi a gond nálatok?

2016. máj. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Halottak= hallottak... Nem mind1 :)
2016. máj. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

8,5 órat tölt a munkahelyén, 2-t utazik... ez nekem eléggé reggeltől estig, de rendesen kiveszi a részét.

A reggeli első pelenka mindig az övé, ő is eteti (már nem anyatejes - amíg az volt, ő hozta át éjjel is, hogy megetessem).

Este első dolga megszeretgetni, játszanak, este közös fürdetés, felváltva altatjuk.

9 hónapos

2016. máj. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Bella169 ***** válasza:
100%

2 műszakban dolgozik. Egyik héten délelőttös a másikon délutános, de ha itthon van sokat van vele. Nem tudom számszerüsíteni órában, de sokat.

Pelenkázza, öltözteti, fürdeti, altatja, éjszaka felkel hozzá ha felébred. Még szopizik (9 hós lesz), és a kanalasat egyenlőre csak tőlem fogadja el, de néha próbálkozik azért az etetéssel is.

Összességében amennyit munkaidő és az itthoni teendők mellett megtehet azt vele van. A házimunkába is besegít.

2016. máj. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Férjem 9 órát van a munkahelyén naponta (normál nappali műszak), utazik kb. 2 órát. Ennek ellenére mindig sokat foglalkozott/foglalkozik a lányunkkal (ő most már 3 és fél éves). Este mindig ő fürdeti, együtt mesélünk, éneklünk alvás előtt. Felváltva hozzuk-visszük bölcsibe, mivel mind a ketten dolgozunk. A ház körüli teendőkben is osztozunk (mind bent, mind a kertben). Azt hiszem, főleg sok itteni kérdés olvasása után, hogy tündéri férjem van, nagyszerű csapat vagyunk. :)
2016. máj. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Megteheti, de osszesen nincs 1 ora se naponta.
2016. máj. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Én páromnál 8 óra munka, két műszakos munkarend mellet napi két óra utazás van. De amit tud, segít. Hetente kétszer ő az "éjszakás" :-) (Sajnos nem volt tejem csak 2 hónapig). Nappal is sokat foglalkozik vele, vagy segít a házimunkában. Két dolgot nem bír csak: a pelenkázást, és azt, ha sír a gyerek :-) De szerencsére nem sírós, most lesz 9 hónapos. Én összességében meg vagyok elégedve :-)
2016. máj. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Az en ferjem reggel 8:30-ra viszi a nagyot bolcsibe.Elotte o oltozteti, fogat mosnak stb.Fel 8- ra er este haza, akkor vacsizunk, es a naggyal megint csak o csinal mindent (a nagy 2 ev 8 hos).A kicsi lanyunkat, aki 5 hos, felveszi mikor csak lehet, es mikor a nagy engedi.Hetvegen is kozosek ugymond a gyerekek.Egesz nap egyutt foglalkozunk veluk.
2016. máj. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Este 6-7 között er haza. Van h egy percet se., de van h leviszi őket a játszóra es este meg társasoznak is. Változó. Ha órában kéne saccolni akkor kb heti 4 óra hétköznap. Hétvégén jóval többet. Az nem tudom minek számít ha pl a hétvégi haz építésével vagyunk elfoglalva és közben hol hozzam jönnek "segíteni" hol az apjukhoz, mert a hétvége egyik napja erre megy szinte mindig. Bevallom én keveslem és házimunka részvételét is hiányolom mert munka mellett egyedül intézem a gyerekeket. (ovi, szülői, orvos, programozás, éjszakázás házimunka) úgy érzem jelentősen több hárul rám, többek között ezert mar egyre kevesebbet főzök es a feszültség is nő közöttünk.
2016. máj. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Én nem azért jöttem, hogy férjem idegenek előtt szapuljam, általában az sem tetszik, ha mástól hallom/olvasom, csak szerettem volna tudni a tényeket más apukák felől.

Azért elmondom, hogy nálunk az a probléma, hogy én gyerek mellett is tovább kellett dolgozzak (itthonról), így megegyeztünk, hogy megosztjuk a gyerekkel kapcsolatos teendőket. Így a gyerek, munka, házimunka, kert (biogazdálkodok évek óta és ez most még fontosabbá vált), és férjem munkájából is hárul rám némi teher/feladat (nagyrendezvények, nagyvendégségek szervezése lebonyolítása az én feladatom).

A babánk egy áldott jó baba, illetve most a fogzás alatt sírós lett, de nem vészes.

Én kevésnek tartom az időt, amit vele tölt, neki minden korábbi rögzített programja megmaradt, nekem semmi. Megtehetné, hogy többet foglalkozzon a gyerekkel, mert ő is itthonról dolgozik. Ennyi, de ezzel kapcsolatban, mint említettem nem várok hozzászólásokat, csak arra voltam kíváncsi máshol ez hogy néz ki.

2016. máj. 13. 08:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!