Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg elkényeztettem a 2...

Tényleg elkényeztettem a 2 hós babám?

Figyelt kérdés
Ma családi ebéden kiosztottak a rokonok, hogy el van kapatva a gyerek. Alapból úgy mentünk, hogy nem bírtuk elaltatni (cicin elalvós a babbabám, amit páromon kívül senki sem ért meg és fogad el). Nyűgös volt, hogy alvás helyett felvettük és beraktuk a babakocsiba. Természetesen mikor oda értünk már eltört a mécses és hiába szoptattam és aludt el cicin fel is ébredt negyedóránként. Meg kaptam, hogy elkényeztetem és ő csak hisztiből sír, nem éhes. Nem szabad felvenni se, hagyjam sírni és 1 hét múlva jó baba lesz. Alá írom vannak rossz napjai a babámnak, de végig alussza az éjszakát és én szívesen megetetem, ha sír. Nem is bírnám ki, hogy ne rohanjak hozzá. Ti mit gondoltok akkora baj az, hogy cicin alszik el?
2016. máj. 16. 17:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Dehogy baj. Egy 2 honapost amugy sem lehet elkenyeztetni, nem tudja mi az a hiszti, mindig van valami ok, amiert sir. Az ilyen okos rokonoktol ki vagyok keszulve. Az orvosok nagy resze azt ajanlja, hogy ne hagyd sirni a babad, mert megtori a nyugalmat. Mas nyugtatasi modszert kell kitalalni.

Az en babam csak az olemben aludt kb 1 honapos koratol 3 honapos koraig, sehol mashol, es egyik naprol a masikra raszokott a kisagyra.

2016. máj. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Nem baj, inkabb örülnének, hogy a 2 honapos babával elmentetek.

Kicsike meg nem tudod elkényeztetni,

A nagyobbik lanyom 9 honapos koraig cicin aludt, onnantól kezdve elhagyta es cumizni kezdett.1,5 eves korában azt is magatol hagyta el.


A kisebbik most egy honapos, delutan probalom cumira cserélni a cicit, mivel a nagyobbik is otthon van o 3 eves mar...

De amugy o is cicin alvó, majd elhagyja ha megérik ra

2016. máj. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem a rokonoknak semmi köze hozzá.Ha elkényesztetted az neked lesz nyűg,nem nekik.Egyébként az én fiam is csak cicin aludt el.Sőt!!akár milyen mélyen aludt,amint át raktam a kiságyba,ordított mint a sakál,amit a köldök sérve miatt nem hagyhattunk.2,5 éves koráig cicin aludt el.Szerintem ezzel semmi gond nincs emellett köztudott,hogy minél fáradtabb a baba,annál nehezebben alszik el.Szerintem ne törődj a rokonok károgásával ☺
2016. máj. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Bár én nem vagyok híve a cicin elaltatásnak, de úgy gondolom, az apán és az anyán kívül senkinek semmi köze nincs hozzá, hogy ti ezt hogy oldjátok meg, és nem is értem, milyen jogon szól ebbe bele bárki is.

Most te azt kérdezed a kérdésed végén, hogy akkora baj-e, hogy cicin alszik el. Nem, nem akkora baj. Sok ilyen baba van, sok szülőnek ez nem is okoz problémát. Én igyekeztem nem rászoktatni erre a gyerekeimet, mert nem szeretnék egy ilyen szintű függőséget kiépíteni bennük, én örülök, hogy a férjem is el tudja őket, így ha esetleg nekem el kell mennem valahová valamikor, nélkülem is el tudnak aludni. De ez csak az én véleményem, az én családom, az én gyerekeim. Te csináld úgy, ahogy nektek jó, és ami a lényeg: határozottan utasítsd vissza, hogy bárki is beleszóljon abba, hogyan alakítod a szokásaitokat. Amíg ez mindhármótoknak jó, addig senkinek semmi köze hozzá, hogy mit csináltok.

Egyébként a hátamon feláll a szőr attól, ha azt mondják egy pár hónapos csecsemőre, hogy hisztizik.

Ja, és még valami: még most húzd meg a határokat, mert ez csak rosszabb lesz. A következő majd az lesz, hogy mit adj, vagy mit ne adj neki enni, és majd ők jobban tudják. Ahogy azt is, hogy meddig maradj vele otthon, mikor kell szobatisztának lennie, stb.

2016. máj. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy neveled a gyermekedet, ahogy te akarod. Csak a párodnak van rajtad kívűl köze hozzá. Mi is megkaptuk, hogy elkényeztetjük, nálunk rengeteget volt kézben és hordozókendőben (értsd napi 6-7 órát legalább), sosem hagytam sírni szándékosan. Egy 2 hónapost nem lehet elkényeztetni. Tegyem le sírni, hogy megtanulja, hogy fölöslegesen próbál szólni, hogy baja van?


Mindenki nevelje a sajátját meggyőződése szerint, te pedig a saját megérzésedre hallgass, hiszen a te gyereked, te ismered a legjobban. Ne engedj beleszólást, vagy hogy elbizonytalanítsanak. Én akárhányszor a megérzésem ellen mentem, megbántam.

2016. máj. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hogy jó baba, rossz baba.

Minden baba más és más.....

Nekem pl nyűglődős "ölbebabi" típus, a barátnőmé inkább az a leteszed ottvan típus.

Akiknek az utóbbi van, sosem fogják megérteni hogy milyen az első :)

Ne törődj velük. Ha a babádnak így jó és neked sem akkora teher akkor miért lenne baj?!

2016. máj. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezt a műsort minden anya megkapja az első fél évben, én is megkaptam mindenkitől. Van, akivel azóta nem is beszélünk, annyira összevesztünk ezen. De majd én eldöntöm, hogy hogy nevelem a gyerekem.


BTW egy két hónapost nem lehet elkényeztetni.

2016. máj. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A rokonság szokásos hülyébbnél hülyébb okoskodásai...
2016. máj. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha egy 2 hónapos baba cicin alszik el. Lesz még bőven ideje leszokni róla.

Egyébként: MI KÖZÜK HOZZÁ?!?

Durran az agyam az ilyenektől. Nem az ő gondjuk.

Csináld úgy, ahogy az ösztöneid diktálják!

Én már simán megmondom bárkinek, hogy "én nem úgy gondolom, és a témát ezzel lezártnak tekintem". :D

2016. máj. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Első babád mi?!na akkor elmondom neked a legjobb tanácsot amit csak a 2. után értettem meg..

***arj le minden tanácsot és kövesd a szívedet.

2016. máj. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!