Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elkényeztettem? A babám szopi...

Elkényeztettem? A babám szopi közben, után ölben alszik el, és mihelyt leteszem kipattan a szeme.

Figyelt kérdés

Nem tudom mit csináljak, mert így semmire nem jut időm, állandóan az ölemben van és ücsörgök amíg alszik. Ha megpróbálom letenni, mindegy, hogy az alvás melyik szakaszában tart, mihelyt leteszem már nyitja is ki a szemecskéit és ébren van, nem alszik már vissza. Szerencsére este nem így van, az utolsó szopi után szépen be tudom tenni a kiságyába, igaz 3 óra múlva ébred is.

Elkényeztettem, hogy hagytam így elaludni, aludni amikor kisebb volt és most már késő? Segítsetek kérlek, mert így az egész napom abból áll, hogy vagy szoptatok, vagy baba alszik az ölemben, vagy babával játszom. Félre ne értsétek nagyon szeretem és élvezem, de nincs időm főzni, takarítgatni, mosni-teregetni vagy épp egyet tornázni, nyújtogatni.

Remélem van hasznos jótanácsotok!?!?


2015. máj. 5. 10:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Nem írod, hogy mennyi idös a "baba".

De ha leteszed, és felébred, akkor az miért baj? A gyereknek nem kell egész nap aludnia, ha két evés közben nézelödik, az csak jó, ha meg álmos, akkor alszik minden további nélkül.


Ha megszoptattad, tedd le az ágyába, és csináld a házimunkát. Egy gyereknek sem kell és nem is tesz jót, ha egész nap ölben van.

2015. máj. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ja igen, azt elfelejtettem. Most 3 hónapos.

Nem az a baj, hogy felébred és ébren van, hanem az, hogy csak ölben alszik. Így nem annyit alszik amennyit ő szeretne, hanem ameddig én ott ülök vele "mozdulatlanul". Még nem vártam ki, hogy magától ébredjen, mert két óra hosszánál tovább nem bírok egyhelyben ülni.

Ha pedig leteszem, és csinálom a házimunkát ahogy tanácsolod, akkor sokra nem jutok, mert max. 10-15 percet van el egyedül, de akkor is jobban szereti ha lát is, nem csak hallja hogy beszélek, vagy énekelek neki. Ritkán, ha látom, hogy nagyon mondja a macinak, akkor leszaladok a pincébe betenni egy mosást, de max ennyi sajnos.

És ez után a 10-15 perc után sírdogál, amit követően vagy játszok még vele kicsit, mert megnyugodott hogy ott vagyok, vagy csak akkor hagyja abba a sírást, ha felveszem.

2015. máj. 5. 11:08
 3/12 anonim ***** válasza:
Én magamra kötöttem rugalmas kendőben, és úgy tettem a dolgom, mosogattam, porszívóztam, vagy amit kellett. 3 hónapos babát nem lehet elkényeztetni. Ez ebben a korban csak lelki igény a közelségedre. Nem téged akar ugráltatni, éppolyan természetes igénye ez, mint az evés.
2015. máj. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ezt a kendőt jó hogy írtad, köszönöm, gondoltam már rá én is, hogy ez lehet nálunk is esetleg a megoldás.

És tud nézelődni is közben? Kilát rendesen? Mert az én babám nagyon hamar elunná magát, ha nem lenne semmi változás és csak a mellkasomat látná.

2015. máj. 5. 11:38
 5/12 anonim ***** válasza:
az enyém is csak így volt hajlandó aludni kb 5 hónapos koráig, aztán meg már sehogy, mikor már nőtt és nem volt kényelmes az ölem. Kövezzenek meg, én egyik éjjel hagytam sírni egy órát (bejárkáltam hozzá vigasztalni csak nem vettem ki az ágyból és nem engedtem meg hogy cicin aludjon el). Egy órát nyekergett, aztán megtalálta a cumit, és azóta cumizik, azzal alszik el magától, éjjel nappal. De ekkor már 5 hónapos volt, nem tudom a te babád mennyi idős, talán még kicsi ehhez.
2015. máj. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az enyém majd egy éves koráig így aludt, néha még utána is. Nappal csak ölben vagy babakocsiban. Nekünk bevált még az Adamo hinta, ott szépen elringatózott és nem ébredt fel, de csak pár hétig volt jó. Én nem főzök azóta sem (most 16 hónapos a lányom), takarítást meg a kúszó-mászó kortól sikerült normálisan csinálni, akkor már kezdett ellenni néha magában is.
2015. máj. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is a hordozókendőt ajánlom, hosszú szövött kendővel kötheted akár a hátadra vagy csípőre is. (Rugalmas kendővel csak elől lehet hordozni, mert három rétegben kell kötni, és a háti kötésekhez nem lenne elég a hossza, plusz a hátra vétel sem biztonságos). Háton hordozni már újszülött kortól lehet. Onnan jobban kilát, és te is tudsz közben házimunkát végezni (akár főzni is). :) Nem tudom, merre laktok, de nagyobb városokban szokott lenni hordozós klub, hordozási tanácsadó, ott tudnak neked segíteni a megfelelő eszközválasztásban.

Sőt, olyan tornák is vannak, amiket babahordozás közben lehet végezni (pl. maminbaba, kanga).

Ha érdekel a hordozás, priviben esetleg tudok neked segíteni, hogy a lakhelyedhez közeli segítséget megtaláljuk. ;)

Szép napot és további jó babázást!

2015. máj. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi sokrétű válaszokat!

Ú nekem ellenkezik az elveimmel a sírni hagyás. (Viszont becsülöm, hogy felvállalod!) Meg amúgy a cumi is.:)

Mindenesetre megnyugtató, hogy mások babái is vannak, voltak így.

És a hintában elaludt magától hintázás közben? Hallottam már róla, hogy nagyon sok jótékony hatása van.

2015. máj. 5. 13:01
 9/12 A kérdező kommentje:

Szia 7-es!:)

Most láttam csak, hogy miközben serényen gépeltem az előző hozzászólásomat, jött egy válasz tőled.

Írok akkor mindjárt privát üzenetet is, mert igaz ez a hordozás már nem a szoptatás témaköre.:)

2015. máj. 5. 14:04
 10/12 anonim ***** válasza:

ezen nincs mit felvállalni, az én elveimmel meg az orrvérzésig ciciztetés, az együttalvás és az éjjel nappal magamra kötés ellenkezik :)

szerintem mindig van középút...a sírni hagyásnak ebben a formájában én sem vagyok híve...de úgy gondolom szükségtelen minden rezzenésre mellre tenni a gyereket, és meg lehet tanítani egyedül is elaludni, főleg ha megérett már rá az idegrendszere, kb. 5-6 hónapos kortól...

a cumi nemcumi ügyben meg az a véleményem, hogy a cumit el lehet tőle venni, le lehet mosni, a kezét nem lehet elvenni, és tisztán tartani is nehezebb, főleg mikor már a bölcsibe kúszik a padlón és utána szopja az ujját.

2015. máj. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!