Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van rá esély hogy a kislányom...

Van rá esély hogy a kislányom megússza?

Figyelt kérdés

Sajnos lebetegedtünk a párom is és én is.

Nekem még csak a torkom fáj de holnapra rosszabra számítok.

8hos kislányom most lefekvés előtt sokat tüsszentett pedig tényleg vigyáztunk hogy ne kapja el. Eddig még soha nem volt beteg még csak lázas sem. Azt sem tudom mi a teendő ilyenkor. Vettem neki nurofent de mikor adjak belőle? A tüsszentés nem jelent még bajt? Még Lázat sem mértem neki soha.


2016. máj. 16. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Popsiban kell lazat merni es levonni 5 tizedet. Ha 38 feletti, akkor lazas, akkor adhatsz nurofent. Sokat szopizzon, ha teheti, mert az sokat segit. Ha folzik az orra, akkor tengervizes orrspray, majd orrszivas ès a korànak megfelelö nasivin. Aztan doki:-)
2016. máj. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A tüsszentés lehet idegentesttől is az orrban. Szösz, por, ilyesmi.

Ahogy írták, ha nem lázas, akkor nincs teendő. Ha folyik az orra, szívjátok szorgalmasan, mert anatómiai okokból könnyel légcsőre, tüdőre, fülre húzódhat egy kis nátha is.


Ti nagyon gyakran mossatok kezet és most egy darabig kerüljétek az arcpuszilgatást.

Tüsszentés, köhögés, orrtörlés után mindig kézmosás (igen, xarrá fog száradni a bőr a kezeden, krémezd majd).


A többi már a szerencsén múlik.

Egyszer anyukám pont látogatóba érkezett és másnapra ledöntötte az influenza. Vettünk neki szájmaszkot, 5 percenként kezet mosott és nem is kapta el a lányunk tőle.

A férjem igen, pedig vele tényleg nem volt semmilyen fizikai kontaktus, csak a megérkezéskor egy puszi.

2016. máj. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az en pici lanyom 2 hetes kora ota beteg, most 5 hos.Mindent elkap a batyustol.Ne izgulj, ha megbetegszik sincs semmi.Ha lazas, nurofen, ha folyik az orra orrmosas, orrszivas, ha kohog, aeroszol.
2016. máj. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még egy dolog: a tüsszögést annyiból említsétek meg a gyerekorvosnak, mert akár allergiát is jelezhet. Most sok minden virágzik, elképzelhető, hogy pollenallergia okozza.
2016. máj. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A tüsszentés tényleg bármitől lehet. Mindenesetre figyeld őt, ha szrötyög, szívd le az orrát. A folyadékbevitelre figyelj, igyon eleget. Ha nincs láza nem kell adni neki semmit, elég lehet az orrszívás. (Bár van olyan gyerekorvos, aki azt mondja, hogy lehet adni a nurofent akkor is, ha nincs láza.)

A fenekében szokták mérni, 0,5 fokot le kell vonni belőle. Mi vettünk homloklázmérőt, így akkor is meg tudom mérni a gyerekeknek, ha alszanak, és nem kell ébreszteni őket. Persze ha magas láza van, azt úgyis érzed lázmérés nélkül is.



A lányom 10 hós koráig egyáltalán nem volt beteg. De ő most nagytesó lett (5 éves), és a fiam 5 hetesen elkapta tőle, hiába vigyáztunk. 5 napig kórházban voltunk, mert annyira besűrűsödött neki az orrváladék, hogy nem tudtam leszívni. Két hétre rá, én is beteg lettem, akkor tőlem kapta el. Szerencsére nem vészes, szívjuk az orrát, már kifelé jön belőle, láza nem volt. Sokat vagyunk kint (még ebben az erős szélben is), mert ott tud aludni, és a friss levegőn kidugul az orra.

2016. máj. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat sokat segítettetek.

Ma voltunk dokinál ő is megnyugtatott egy kicsit.

De mostanra már nagyon folyik az orra, szívom neki de szegény már úgy fél a porszívó hangjától. Láza nincsen szerencsérr, és ahhoz képest hogy beteges elég jól viseli. Jó kedve volt ma egész nap. Annyi változást vettem észre hogy aluszékonyabb ma.

2016. máj. 17. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!