Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 hetes kismama vagyok....

33 hetes kismama vagyok. Sajnos még nem fordult meg a kislányom. Minden uth-on medencevégű fekvésben volt. Van még esély arra hogy megforduljon? Kinek milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 9. 14:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ugyanez a problémám. 33 hetes,4 napos,már hetek óta farfekvéses,pedig a 24 hetes uh-on medencecégű volt. Kérdeztem az uh-os dokit,hogy mit tapasztalt ilyen esetekben,annyit mondott,hogy nem lát rá sok esélyt,hogy megforduljon,de bármi megtörténhet. Első babám,anya is annyit mondott,hogy én a 35. héten fordultam fejvégűbe,a húgom a 36. héten keresztben volt,de megszületett azon a héten,az öcsém szintén így volt a 32. héten és ő is megszületett azon a héten,így nem tudjuk,hogy megfordult-e volna valamelyikük. Ismerősömnek a 38. héten,a szülés előtt pár nappal fordult be. Szóval reménykedem még én is. :S Nagyon szeretném spontán megszülni a kicsimet. :S
2015. ápr. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Meg az en babam sem fordult meg, vegig farfekveses volt eddig az egesz terhesseg alatt. Jovo heten megyek vissza a dokimhoz es ha akkor is igy lesz, akkor rakerdezek a tovabbiakra h mire szamitsak. Nekem is azt mondta a dokim h a 32. het utan mar nem nagyon szoktak megfordulni. De majd kiderul.


32 h km

2015. ápr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szia, mindenképp keress olyat, aki ért a megfordításhoz vagy a faros szüléshez.

Ez csak szakértelem kérdése, ami sajnos ma egyre ritkább!

Csak az kjavasol iylen esetben császárt, aki NEM ÉRT a faros szüléshez!

Sajnos nem tudok kokrét szakit, egy igen öreg szülész mondotta ezt a TV-ben.

2015. ápr. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nekem az első babám 35 hetesen fordult be, addig végig faros volt. Akkor már én is aggódtam, de aztán egyik nap hopp, megfordult (fájt, elég kellemetlen volt, mert először harántba fordult és szétfeszítette a hasam, aztán fejvégű lett).

Úgyhogy az esély megvan arra, hogy beforduljon!

Ha pedig nem teszi, akkor annak oka van (pl. rövid köldökzsinór), és ez esetben ebbe is bele kell nyugodni!

2015. ápr. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én is ettől tartok, hogy nem sok esélye van megfordulni a terhesség előre haladtával, ráadásul azt mondta az uth.os hölgy hogy nagyobb mint ahány hetes vagyok. Nekem ez a második babám a szülésznőm azt mondta hogy a másodikat lehet farosan szülni, de ezt nem igazán szeretném. (sose lehet tudni). Hátha megfordul.
2015. ápr. 9. 15:11
 6/17 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, megfordítást már nem igazán vállalnak. Faros szülést meg csak akkor,ha az egész terhesség komplikációmentes volt és NEM első baba. Sokat kérdezősködtem direkt emiatt és a megfordítás is csak annyiból áll,hogy a doki kézzel enyhe nyomást gyakorol a hasadra,közben meg uh-on nézik,hogy hogy reagál a baba. De van aki azt mondta,hogy fájdalmas,plusz szinte senki nem vállalja már,egyszerűbb megoldás a császár,de sajnos sok doki hiába tudja,hogy faros a baba,a tolófájásig hagyja szenvedni a kismamát. Anyának keresztbe volt mindkettő,a húgomnál megvárták a tolófájásokat még így is. A vége életmentő császár lett...
2015. ápr. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

6: Értem. Más körben is érdeklődj, ne csak orvosok között, és na csak Magyarországon!

Dúlával beszéltél már?

2015. ápr. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem fogok kimenni az országból csak,hogy megfordítsák a kicsit vagy megszülhessem farosan. Egyiket sem vállalnám,főleg,hogy adódtak gondok a terhesség alatt és több okból is veszélyeztetett terhes vagyok. A dúláról annyit mondtak amikor kérdeztem,hogy lehet-e bent velem egy,hogy lehet,de igazából akkor jó,ha komplikációmentes a szülés,mert akkor csak a végére jön be a doki. Ellenkező esetben az orvos vezeti le így is úgy is. Anya ott lesz velem bent,mert a párom rosszul lenne a vértől. Azt meg nem akarom,hogy 600 ember legyen körülöttem feleslegesen,amikor így is kiszolgáltatott helyzetben van ilyenkor az ember. Bocsi,ha bunkóra sikerült,nem akartam leharapni a fejed.
2015. ápr. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nekem sajna nem ment mindig minden simán, ráadásul a terhességgel jött egy kezdődő lágyéksérv is. Beszéltem sebésszel, nincs akadálya a természetes szülésnek, de ha nem fordul meg a baba nem vállalnám a faros szülést (valami oka akkor biztos van hogy nem fordul meg).
2015. ápr. 9. 17:19
 10/17 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Egyszerűen csak lusta. :) Néztem most videót a megfordításról,hát atyaég!! Nekem is vesekő,tartós betegség ami a bélrendszert érinti,korai görcsök miatt kórház,korai keményedés,stb. Több mint 1,5 hónapot feküdnöm kellett 0-24-be... :S Szóval én sem vállalnám a faros szülést,inkább akkor császár.

https://www.youtube.com/watch?v=qT2jBxVoOQc&feature=youtu.be

2015. ápr. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!