Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik egyedül nevelitek pici...

Akik egyedül nevelitek pici babátokat, hogyan élitek meg, hogy az életetek így alakult?

Figyelt kérdés
Az apuka látogatja a gyereket?
2016. máj. 18. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Követem. Kitartást. :-)
2016. máj. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Anyukam neveben irhatok csak:

6 ev hazassag es kb 3-4 ev teherbeesesi probalkozas utan a ferje elhagyta, amikor par hetes terhes volt. Nekunk soha semmit nem mutatott abbol, hogy mennyire nehez volt neki, de kesobb a nagymamam (o odakoltozott hozzank) elmondta, hogy estenkent rengetegszer hallotta sirni. Nagyon nagyon eros no, soha nem lattam rajta, hogy szenvedett. Viszont nekem most szuletett egy pici gyerekem, es bar nekem itt van a parom, mar kezdem erteni, hogy anyukamnak mennyire nehez lehetett. Bar remelem sosem fogom atelni azt, amit o. NagYon erosen jott ki ebbol a helyzetbol, bar most annyi hatranya lett, hogy nem bir egyedul maradni. Mindig kell, hogy legyen mellette egy ferfi, kulonben depresszios. 4 evig nagyon rossz kapcsolatban elt, allandoan rosszkedvu volt es ideges, most elkezdett egy masik kapcsolatot, nagyon boldog, es mintha kicsereltek volna

2016. máj. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én még terhes vagyok, de nemsoká meg tudom milyen egyedül nevelni egy babát. Azt, hogy milyen lesz a kapcsolata az apjával azt nem tudom. Várja, de hogy fog e vele foglalkozni... majd kiderül. A terhességről viszont elmondhatom, hogy nagyon nehéz egyedül. És csak nehezebb lesz
2016. máj. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

már nem vagyok ebben a helyzetben, de a nagyobbik fiamat egyedül neveltem születésétől ötéves koráig. Nekem nem volt problémám a helyzetünkkel, mármint olyan téren, hogy én hoztam meg a döntést. Jobb volt így mindkettőnknek, mivel nem szerettem volna olyan légkörben gyereket nevelni, amilyenben a terhességem zajlott. Állandó veszekedés, a végén már tettlegesség, olyan is előfordult, hogy a kedves apuka egyszerűen bezárt a lakásba, és két napig nem engedett ki, telefonomat is elvette, szóval na, nem volt tartható a helyzet. Előtte normálisnak tűnt amúgy, de úgy látszik, nagyon félreismertem, mielőtt gyereket vállaltunk.

Nekem a különválás után lényegesen nyugodtabb lett az életem. Most, hogy másodszor élem át ezt a kisbabás időszakot, és jelen esetben van egy normális, szerető férjem, érzékelem, hogy mekkora a különbség, és gyakran rácsodálkozom, hogy most mennyi energiám van a pici mellett, bezzeg a nagy mellett sokkal fáradtabb voltam az első időszakban, hiszen ugye mindent egyedül csináltam anno. De egyébként nem volt rossz, jól megvoltunk a picurral, én szívesen emlékszem vissza arra az öt évre :)

Apukája (azt kell mondjam: szerencsére) nem látogatja, nem látogatta. Kétszer találkoztak, egyszer még akkor, amikor a gyerek újszülött volt, meg egyszer kb. másfél éves korában. Egyébként a férjemet tekinti apjának, persze tudja, hogy nem vér szerinti apja, de ugyanúgy szülőjének tekinti, mint engem, az anyját :)

2016. máj. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi, hogy írtatok.

3: te miért maradtál egyedül? nem könnyű terhesen végig csinálni az egészet, ez biztos, de szerintem egy rossz kapcsolat, csak még jobban tönkre tenne mindent. Nekem az nehéz, hogy látom mások milyen boldogok, any, apa és gyerek. Én ezt nem tudtam megteremteni az én babámnak.

4: tényleg jobb hogy otthagytad a párodat, az hogy így viselkedett veled terhesen, inkább nem mondok rá jelzőt. Jó, hallani hogy sikerült találni rendes férfit, aki elfogadja a gyerekedet és vele sokkal jobb a gyerekvállalás is. Kicsit erőt próbálok meríteni a történetedből.

2016. máj. 19. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!