Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mikor és hogyan kezdtétek...

Ti mikor és hogyan kezdtétek el babátokat egyedül evésre tanítani?

Figyelt kérdés
Kislányom 11 hós múlt, és már nem igazán tetszik neki hogy én etetem. Mindig nyúl a kanálért, illetve ha nem kanalasat eszik, hanem például kenyeret, akkor azt akarja elvenni. Viszont amit művel vele, az borzasztó. A kanalat először megforgatja, megnézi minden irányból, és csak utána teszi a szájába, persze addigra már nincs rajta semmi. A kenyeret (kis kockákra vágva) először jól öszenyokodja aztán vagy megeszi, vagy ledobja a földre. Már azon gondolkodtam hogy újságpapírt teszek alá. :) A ti babátok hogy tanult meg szépen enni és mikor?
2015. febr. 7. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:

azután fog majd szépen enni amiután felfedezi az ételt, kellőképpen megnyomkodja jó sok ideig, megrágja majd kiköpi, vagy épp ledobálja, túrja, stb.

ha ezeket nem hagyod, akkor később se fog szépen enni. ezeken át kell esni. egyetlen módja ha hagyod és takarítasz. ha már nem lesz mit felfedezni rajta, akkor már a jóllakás lesz a fő szempontja és simán megeszi...

ez olyan 1 év szokott lenni :D szóval kezd el hagyni, hogy "játsszon" az étellel :)

2015. febr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én most tanítom. Nem etetőszékben és már nem is ölben eszik, hanem állva a dohányzóasztalon. Kapaszkodik az asztalba, én meg adom neki az ételt, a kifli pedig apró darabokban az asztalon, amit ő vesz el magának. Tányért nem használunk (nálam van) mert beborítja, de amit az asztalra leteszek közvetlenül, azt felcsípi és megeszi szépen sorban. Pl. borsószemek, vajas/körözöttes kifli darabok, gyümölcs stb.

10,5 hónapos. A kanalat is tartja akezében, de azzal köröket ír le és szétkavarja az ételt az asztalról is, viszont kézzel már szépen megy neki. Ha etetőszékben próbálkoztunk, egyik kezével dobálta stb. így kapaszkodnia kell, különben nem tud állni és a másikkal csipeget napról napra jobban.

2015. febr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*állva, a dohányzóasztalról
2015. febr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindig velünk evett az asztalnál, amikor már tudott ülni.

Amikor már megtudta fogni a kanalat, akkor ő azzal "evett", már amennyi étel rajta maradt. A másik kanállal közben én etettem.

Elég hamar tudott már egyedül is enni.

2015. febr. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Újság papír jó ötlet én is azt rakom alá.1 kanállal próbálkozik ő eggyel etetem én.Mindig többet készítek így biztos jól lakik :D Tányért a végén kapja meg ha már elfogyott de hagyom hogy kézzel is belenyúljon.Így szép ábrákat rajzol a tálcáján :D De be is talál kanállal a szájába.Amióta ül(6h) így csináljuk.Most lesz 11 hónapos
2015. febr. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. febr. 12. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!