Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert jon varatlanul a vedono?

Miert jon varatlanul a vedono?

Figyelt kérdés
5honapos a kisfiam,a vedononk aki egyebkent nagyon aranyos,eddig mindig egy hettel elotte felhivott hogy jonne! Mar multhonapban is ugy jott,hogy egyszer csak beallitott, a szobaba eleg nagy felfordulas volt,nem tagadom,a ferjem pont szabadnapos volt,nem sietett a felkelessel. Nagyon kellemetlen volt,elnezest is kertem tole a rendetlensegert. Egyebkent nem vagyunk putrisok. Ezen a heten ferjem ejszakas muszakban dolgozik,erre mondja hogy fel csengetett a vedono hogy jonne fel a lakasba. Mondta neki parom hogy neharagudjon,de nem alkalmas,o ejszakas vot alszik,mi meg ugye lementunk setalni a babaval. Mondta hogy akkor holnap jon. Az lenne a kerdesem,hogy dierkt allit ide varatlanu,hogy lassa milyen az mikor nem vagyok felkeszulve? Vagy esetleg valami problemaja lehet? Ne ertesetek felre,nincsen szegyellni valom,se takargatni valom,csak marhara zavar hogy csak igy beallit. Multkor is ment volna a furdobe kezet mosni a parom meg epp furdott. Nalatok bejelentkezik? Bocsi hogy hosszu lett.
2016. máj. 19. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg tőle.

Minden védőnő más. A mienk pl akkor volt nálunk, amikor megszületett a fiam, és kijöttünk a kórházból. Azóta 1x sem. Pedig most múlt 3 éves. A kötelező státuszvizsgálatok előtt én hívom, hogy megbeszéljük, mikor megyünk. Szóval én a 3 év alatt kb 6x találkoztam vele. Ebből 1x a lakásomban...

2016. máj. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben én is megkérdezném, hogy miért jön váratlanul és megkérném, hogy jelezze előre ha jönni akar.

Nekünk költözés miatt 2 védőnőnk is volt, mindegyik előre szólt, ha jönni akart, soha nem állítottak be váratlanul.

2016. máj. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk nem jött, jön soha váratlanul.

Sőt mikor végez akkor beszélünk meg következő időpontot, mert tudja hogy a férjem is 4 műszakban dolgozik, van hogy hétköznap jövünk haza vidékre, mert úgy szabadnapos...

De már én is hallottam ilyen váratlan ellenőrzésekről.

Lehet nálunk is volt így csak mi nem voltunk otthon....

Értem hogy miért kellemetlen ez neked, nálunk volt olyan hogy elfelejtettem hogy jön és hát nem kicsi kupi volt ( pont beteg voltam, és még feküdtem az ágyban.

Annyit mondott hogy nehogymár azért pakoljak mert ő itt van. Kisgyerek mellett természetes hogy nincs mindig patika tisztaság...

2016. máj. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is jobban szeretem, ha előtte bejelentkezik, de alapvetően nem zavar, ha csak úgy erre jár és benéz. A kislányom most 2 éves, de mivel újra terhes vagyok, így ismét sűrűn találkozunk. Én mindig ügyelek arra, hogy soha ne égjen a fejem, ha valaki esetleg váratlanul beállít! :D A gyerek kap egy kosár játékot, azt szétszórhatja, különösebben nem zavar,max 2 perc alatt bedobálom a tartóba! A kertre háklis vagyok, hogy mindig lenyírt fű és gazmentes is legyen. A kézmosást nyilván megérti, nem megyünk be ha más zuhanyzik. Egyébként hidd el nem az érdekli, hogy esetleg ott egy adag mosatlan a mosogatóban, vagy a kosárban lévő mosott ruha! Azért elég nagy mocsoknak (nem kupinak) kell lennie, ahhoz, hogy ezen kiakadjon! :)
2016. máj. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem jött még váratlanul, de csak azért, mert a havi méréseken mondta, hogy majd 1-2 hét múlva jön, és én mindig felhívtam, hogy pontosan mikor jön majd.

De ha váratlanul is állít be, látja ő, hogy csak épp kupi van, vagy szutyok is. Valószínű ő is anya, és látott már sok háztartást is. Egy kisgyerekkel nem egyszerű az élet. :) 5 hónaposan még nem szedi szét a házat. Az én 1 éves fiam a minap kiment az előszobába. Amíg én befejeztem a rántottát(kb 3 perc), ő ledobálta a cipőket a polcról, a babakocsiját keresztbeállította, majd bejött és elkezdett kirámolni a konyhaszekrényből. Ismétlem nem több, mint 3 perc alatt. :)

Szóval nem hiszem, hogy hátsószándéka lenne. Ne zavarjon, ez a dolga.

2016. máj. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A miénk nem jelentkezik be sosem. Beszéltem anyukákkal a környéken (panellakások és nagyon sok gyerek van a környéken) szerintük x babához/kisgyerekhez megy ha a környékre jön, állandóan azt nézi kit lehet "letudni" a játszótéren (mondjuk azt én is észrevettem, hogy állandóan arra néz és volt hogy hozzánk is jött amikor lent voltunk), ha nem talál lent senkit felcsenget valahova. Meg akit régen látott oda is felcsenget.
2016. máj. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyebkent,egy nagyon aranyos vedono. Szutyok az nem volt,csak nem volt bevetve az agysem,az uj pelenkat eppen pakoltam ki a pelenkeazora,parom elotte 5percel maszott ki az agybol es elment furdeni.. Vegulis csak a szobaban volt kupleraj. Csak hat kellemetlen volt,de hat o is mondta hogy semmi gond. Csak zavar picit,de gondolom mondana ha esetleg problemaja lenne. Az mondjuk lehet hogy itt a lakotelepen sok csaladhoz jar,lehet ugy gondolta benez hozzank is. Koszonom a valaszaitokat. Bocsanat az ekezetekert,de angol a billentyuzet es nem talalom oket.
2016. máj. 19. 12:48
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sosem jött még a miénk sem váratlanul, pedig a szomszéd háztömbben van az "irodája". De ő terhesség alatt is csak egyszer jött el hozzánk és akkor se szimatolt körül, csak a nappaliban voltunk. Biztosan van erre valamiféle szabályozásuk, de a szokások szerintem felülírják. A miénk legtöbbször egyébként nem nézi meg a gyereket (még sokat alszik, 3 hónapos), csak velem beszélget róla.:/
2016. máj. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem jött váratlanul sose egyik se. Viszont egyszer az első védőnőnk előbb jött 1,5 órával, nekem váratlanul be kellett mennem dolgozni (terhesség végén volt), épp hazaértem volna a megbeszélt időre, de így az ágyból kikelő pizsamás férjem fogadta a kuplerájos lakásban. Égett az arcunk rendesen, ráadásul míg engem vártak a páromnak lökte a szoptatós tanácsait :-)
2016. máj. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Még az eszembe jutott, hogy azért kupi és kupi között is van különbség.Pl anyumnak a rend az, ami nekem a kupi...

Ismerősöméknél a szobában van a szennyestartó, amiben 1,5 méter magan áll a koszos cucc(mindig)...na ahhoz mit szólhat a védőnő...(én se megyek szívesen)és mindezek ellenére még nevelheti normálisan a gyerekét.

2016. máj. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!