Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 honapos babat leszoktatnato...

10 honapos babat leszoktatnatok az ejjeli szoptatasrol?

Figyelt kérdés
2016. máj. 21. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:

A te babádat te ismered. Hamar visszaalszik a szopik után? Vagy rendesen "eszik" is?

Én 8 hónaposan szoktattam le. 2-3x kelt és pár korty után békésen aludt tovább, tehát nem az éhségről szólt a dolog. Amikor kelt adtam neki inni. Az első pár éjszaka nyühögött egy kicsit, rajtam aludt el, de nem volt különösebben nehéz dolgom. Azóta max 1x kel inni.

2016. máj. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én épp most szoktattam le, 10,5 hónapos. Félóránként kelt, nem bírtam. Nyilván ennyiszer nem volt éhes, és nem is testközelség hiánya volt a baj, mert már mellettem aludt, hogy én is tudjak pihenni, mégis folyton ébredt. Csak egy rossz berögződés volt már, ami miatt se ő, se én nem tudtunk pihenni, meg a férjem se igazán. Múlt vasárnap fogtunk neki, már a saját ágyában alszik, csak egyszer kel éjjel, de akkor is csak iszik. (Nem, nem hagytuk sírni).
2016. máj. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hat nem is tudom. Azt gondolom hogy nem ehes dehat nem tudhatom biztosan. Vagyis ugy tudom hogy nem kene annak lennie ha eleget eszik nappal.

Sokszor kel de csak ketszer szoptatom meg.

Csak az a gond hogy fogzik is es nem tudom hogy tudna-e a nehany szoptatas nelkul is aludni ejjel. Dehat gondolom kene tudnia nem?

2016. máj. 21. 17:28
 4/9 anonim ***** válasza:

Igény szerint szoptatod? Nappal mennyit eszik? Én nem szoktatnám le. A 8 hónapos fiam most sokdzor kell mert elkezdett mászni fogzik is és szó szerint nincs ideje enni.

Lehet szomjas könnyen vissza alszik?

Én azért sem szoktatnám, le az éjszakai szopiról mert sokkal könnyebben tudom vissza altatni őt így mint ha ringatnom kéne.

Lehet egyszerűen csak a te közelségedre vágyik viszont akkor meg a szopi elhagyása nem fogja megoldani ezt a dolgot.

2016. máj. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%

Pont a fogzás közepén szerintem "öngyilkosság".

Nem azért szopiznak a babák éjjel, mert "éhesek", a szoptatás sokkal több ennél.

Kevesen tudják, de a szopás közben endorfin termelődik a babában is, és az fájdalomcsillapító hatású, ezért van szüksége annyira a közelségedre.

Vedd az ágyatokba, és akkor nem fárasztó annyira megszoptatni éjjel sem.

2016. máj. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Fogzáskor ne kezdd el. Én úgy jártam, hogy nem fogzott, mikor kezdtük, aztán pár napra rá igen, akkor éjjelre vissza is estünk elég rendesen, aztán másnap kapott dentinoxot lefekvés előtt, úgy már jobb volt. Sikerült így is, de nem kezdtem volna bele, ha fogzik már az elején, csak nehezebb, és neki se jó, pont azért, amit írt az előző: fájdalomcsillapító hatású.

Egyébként ha megvacsorázik rendesen, ennyi idősen kicsi az esélye, hogy éhes legyen. Szóval ha a fogzás abbamaradt, tehetsz egy próbát. Az én kislányom pár nap alatt teljesen abbahagyta, és azóta alszik éjszaka. Nem kell ringtani fél éjszaka, mert egyszer ébred fel max. Előtte hiába volt mellettem, félóránként felsírva ébredt, nagyon felületesen és nyugtalanul aludt. Szerintem ez már neki sem tett jót. Nagyon dilemmáztam rajta, mert lelkiismeret furdalásom volt, de tényleg nagyon durva volt már a helyzet. Szerintem jól döntöttem, nyugodtan, pihentetően alszik, látszik is rajta.

2016. máj. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó! Leírnád, hogy hogyan csináltátok?! 😊
2016. máj. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, erre nincsenek szabályok, tedd azt amit te jónak érzel, nem bűn, nincs abba semmi ha éjszaka is szopizik, ha neked se gond akkor nyugodtan szoptasd, szerintem magától fogja elhagyni,nálunk is így volt egyszer csak eljött az idő és arra eszméltem h éjszaka már nem igényli a cicit
2016. máj. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7: apa ment be hozzá éjjel. Én este megszoptattam, elköszöntem, és onnantól reggelig csak apa volt. Nem mondom, hogy nem sírt, de nem sokáig, és nem is nagyon. És hat ugye nem egyedül ordított, apa vigasztalta. Ez a modszer pár nap alatt bejön.
2016. máj. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!