Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a legintimebb dolog a...

Mi a legintimebb dolog a babatokkal a szoptatason kivul?

Figyelt kérdés

Nalunk van egy reggeli szertartas.

Felebred megreggelizik atpelusozom es utanna kovetkezik az az 1 ora amiert minden reggel kepes vagyok mosolyogva felebredni, barmilyen faradt is vagyok.

Befekszunk egyutt az agyba es elkezdem hangosan puszilgatni a kis arcat, nyakat es homlokat.

Ezen fulig ero szajjal szokott mosolyogni.Meg kicsi a nevetgeleshez (8hetes lesz holnap), de sokszor ugy mosolyog, hogy kis rofogeseket csinal.Jar a keze es a laba :)

Amikor latom, hogy kicsit farad a szajtorlo pelusaval szoktam ovatpsan csikizni az arcat.Ezt is nagyon elvezi.

Aztan csak oda fekszem melle es nezzuk egymast.Simogatom az arcat es apro pici puszikat adok Neki.

Tudom, hogy nem tudatosan meg, de elo szokott fordulni, hogy a kislanyom is simogatja az arcom.

Ebben ugy el szokott faradni, hogy becsukja a kis szemeit es elalszik.Kozben fogja mindig a mutato ujjam.

Sokszor elsirom magam, hogy lehetek ilyen szerencses.

Van egy gyonyoru egeszseges kislanyom akit a sosr ilyen kedves termeszettel aldott meg.

Elmeselnetek, hogy Ti miket szoktatok csinalni a babakkal?Talan tanulunk belole es meg tobb szep pillanatot elhetunk at.


2010. ápr. 10. 12:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%

Szia! Először is szeretném neked megköszönni ezt a szokatlan kérdést. Már az is örömmel töltött el, hogy elolvashattam.

Ezt a "csak nézem és sírok" dolgot még én is átélem, pedig már 5 hónapos a fiam. Nekünk is van reggeli és esti szertartásunk is. Én reggel, mikor apa elmegy dolgozni, magam mellé veszem őt. Egy kicsit még szundikálunk. Én még csukva tartom a szemem, mikor ő felébred. Ő rikoltozik, gőgicsél, a számhoz teszi a kezét. Erre én pici puszikat nyomok rá. Ezen ő nevet. Utána hasra fordul, én kinyitom a szemem, és a reggeli jutalom a csak az anyáknak rendszeresített rajongó tekintet, és egy nagy mosoly. Aztán öltözés közben a talpát puszilgatom, amin ő nagyokat nevet.

2010. ápr. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Hasonló korú babám van, mint neked. Ő tegnap volt 2 hónapos. Mi büfizéskor szoktunk "társalogni". A térdemre ültetem, és beszélek hozzá, puszilgatom, ha büfizik megdicsérem, és ilyenkor olyan teli szájjal tud vigyorogni, hogy ismét csak puszilgatom. Annyira édes tud lenni. És nekem minél jobban tetszik ahogy mosolyog, ő annál jobban huncutkodik. Kezd kis hangocskákat is társítani a vigyorhoz ha neki is nagyon tetszik a dolog.

2010. ápr. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Koszonom a gyors valaszokat :)

Remelem sok ilyen szep pillanat lesz meg mindenki eleteben.

Mindig jonnek uj dolgok es tunnek el regiek, de ez orok emlek lesz szerintem minden anyuka eleteben.

2010. ápr. 10. 13:07
 4/24 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Tényleg nagyon jó a kérdés... A babám 4 hónapos, és imádom!!! Gyerekpszichológus vagyok, és tudom, hogy milyen fontos a babáknak a bőrkontaktus (az, hogy az ő bőre közvetlenül a mamájéhoz ér), ezért mi a következőt csinájuk: délutánonként levetkőztetem pelusra, én is leveszem a felsőm és bebújunk a nagyágyba, magunkra húzunk egy meleg plédet és csak úgy együtt vagyunk, összeér a bőrünk és halkan beszélek hozzá. Ő válaszolgat, nevet, nagyon szereti ezt a meghittséget. Mindig elmondom neki, h nagyon szeretem és ő nekem a legfontosabb. Nagyon kedves pillanatok ezek...:)
2010. ápr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Mi a szuletese ota egyutt alszunk :)

A mellkasomra fektetem es igy tudok csak nyugodtan aludni.

Tudom, hogy biztonsagban van, mert felebredek minden mozdulatara es tudom igy nem eshet baja.

Nem is tudom ez egy foldontuli kapcsolat szerintem :)

Tudnal esetleg tanacsokat adni, hogy mivel melyitheto meg el egy baba mama kapcsolat?

2010. ápr. 10. 15:22
 6/24 A kérdező kommentje:

Ja es azt el felejtettem leirni, hogy kulfoldon szuletett a kisholgy es itt szules utan rogton radteszik a babat es nem is viszik el.Ugy szuletett meg a mehlepeny es ugy is vartak ossze, hogy kozben vegig a karomban tarthattam.

Csak egy nagy torolkozot tettek rank, mert nagyon faztam (vizben szultem).

Csak addig voltunk kulon amig elmentem letusolni.Ebben az idoben oltoztettek fel.

Onnant vegig egyutt voltunk.

A korhazban tettek a mellkasomra, hogy aludjunk igy, ha tudunk.

En nem tudtam, mert csak gyonyorkodtem.

Mivel nem volt zokkentomentes a szuletese igy "hosszabb"idot voltunk bent (a normalis 6 ora helyett 1.5 napot).Ez ido alatt megtanultam vigyazni Ra alvas kozben.

Azota is igy alszunk :)

2010. ápr. 10. 15:29
 7/24 anonim ***** válasza:
76%

nekünk az én kis 2 és fél hónapos kisfiammal nincs ilyen reggeli szertartásunk, de ezeket mind el szoktuk mi is játszani, de csak akkor, ha van hozzá kedve. Főleg evés előtt, akkor van türelme végignézni és nem is bukik, ha össze-vissza forgatom. Sajnos csak Apucinak az ercát simogatja, nekem csak a kis kezét dugja az oroom alá, hogy adjak rá puszit. De van, hogy egymás mellett fekve mi is hosszú percekig szerelmesen nézzük egymást, én a szalvéta mellett a hajammal is szoktam birizgálni az arcát, azt is szereti. Ma reggel például nyűgös volt és magunk közé vettem az ágyba, úgy aludtunk el. 2 és fél órát aludtunk mozdulatlanul. Csodás érzés volt úgy kinyitni a szemem, hogy ott van köztünk.

Amit én nagyon szeretek még, az, hogy van, hogy úgy alszik el, hogy az arcát a tenyerembe fekteti.

(A)

2010. ápr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

De edes lehet :) milyen kedves baba :)

a lanyom mar igenyli ezt a kis jatekot

szokott huncutkodni, hogy kezdjem mar el vegre puszilgatni

2010. ápr. 10. 16:31
 9/24 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Én Budapesten szültem és itt is rögtön rámtették a pici lányomat és tőlem is csak addig vitték el, amíg zuhanyoztam. Előtte hármasban hagytak minket két órán keresztül, addig ő édesen szopizott, amit azóta is nagyon szeret. Ezen a héten lesz 1 éves. Nálunk reggelenként van, hogy 5 órakor felkel, átviszem hozzánk a nagyágyba és a két ciciből jóllakik, majd köztünk még alszik egy órácskát. Esténként a szobájában lévő fotelben cicizik és bújik hozzám én megy csak nézem és még mindig elsírom magam, hogy ilyen gyönyörű babám van. Néha délutánonként együtt alszunk és akkor is a cicihez bújik. Ez szerintem a világ legjobb érzése.

2010. ápr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Irigyellek!!

Sajnos Nekem nincsen tejem:(

2 honapos a lanyom de meg probalkozom.

Jo erzes lehet szoptatni :)

2010. ápr. 12. 14:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!