Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg normális ennyi kaja...

Tényleg normális ennyi kaja adag 10 hónaposan?

Figyelt kérdés
Barátnőm a kislányát még szoptatja.10 hónapos ,szinte semmi kaját nem fogad el elvileg...almát banánt igen,de főzeléket meg pépesre turmixolt dolgokat,az omlós picit szilárdabb dolgokról neis beszéljünk nem ad neki.sőt valamelyik nap kérdeztem a teát vizet megissza-e rámförmedt az anyósával,hogy a védőnő is azt mondta neki még vín anyatej addig nemkell innia mert az elíg.Lehet én látom a dolgot máshogy de nem kéne fokozatosan szoktatni,mert ha nemlesz tej megszivja.meg ekkora babónál már...én most 30 hetes kismama vagyok de ugy érzem,nem kérdeztem tőlük semmi rosszat.A picit omlosabb szilárd ételnél is leüvöltöttek.
2016. máj. 23. 04:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%
A nagyfiam 6 hósan már a parizeres szenyót tolta. A barátnőm kisfia most 6 hónapos, és csak a pépes dolgokat fogadja el. Tehát ahány baba, annyi féle. Nem gondolom, hogy rosszat kérdeztél volna. Én is úgy gondolom, hogy ha anyatejes is, akkor is legkésőbb 6 hósan neki kell állni szép lassan megkínálni ételekkel. A mi dokink azt mondja, hogy 1 éves korára a baba odáig kell hogy eljusson, hogy azt egye, mint mi. De ez sem kőbe vésett dolog. Minden babó a saját ütemében kell fejlődjön, hiszen nem egyformák. Minden esetre abszolút nem kérdeztél rosszat. Ki tudja, lehet, hogy az ő babája is beindul, és 2 hónap múlva körömpörköltet eszik. 😃
2016. máj. 23. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

1,) onnantol hogy akar egy falat gyumolcsot is kap a gyerek, a mennyiseggel aranyosan kell neki vizet adni, mert a gyumolcsok sotartalmaval az anyatej nem tudja felvenni a versenyt, szoval csak addig igaz a nem kell viz elv, amig kizarolag anyatejes a baba.

masreszt a viz adas a szokas kialakitasa miatt is fontos, minel kesobb kezdi el neki adni annal nagyobb az eselye h nem fogja elfogadni a vizet, en ugyan a kostoltatas megkezdesevel mar adtam volna, de sajnos 2 eves és meg mindig nem hajlando vizet inni csak lottyoket mint higitott gyumolcsle tea. ez ne tul kenyelmes es a fogaknak se tul jo.


2,) az hogy mast nem.fogad el nem nagyon tud m it kezdeni a baratnod vele megis mit kellene csinalnia? lenyomni a torkan? az egyetlen amit tehet h becsulettel minden cici megprobalja, akkor is ha megy a kukaba utana, es ha nem fogadja el nem fogadja, valoszinu akkor.ebben egy kicsit lasabb lesz,.minden gyerek mas, aztan 3-4 eves korukra mar tok egyformak lesznek meg nem mondod hogy xy 2 evesen mar szobatiszta volt, xy 1 evesen mar szaladt xy mar 7 honaposan pacalt evett. ezek nem szamitanak a babak sajat utemukben fejlodnek


3,) ha gyarapszik es jo kedvu akkor eleg neki tej. ellenkezo esetben a vedono mar irt volna tapszert vagy tejpepet hogy ne halljon ehen a gyerek.

2016. máj. 23. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
*minden cici előtt megprobalja
2016. máj. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.egy szócal sem mondtam,hogy nyomja le a torkán.Csak fura,hogy megsem próbált adni neki egyszer sem semmit az almán,banánon kívül.És azért volt az innivalóval is az a véleményem,hogy késöbb mikor nemlesz ennyi teje már nehezebb ha ugy nem fogad el semmit.
2016. máj. 23. 06:10
 5/13 A kérdező kommentje:
2 hete mikor mentem hozzá vittem babapiskótát ( nem tudtam nem eheti meg a baba) elkezdtek anyósával üvöltözni velem,hogy mit képzelek én,ekkora gyerek nem ehet ilyeneket még.nem fogja odaadni neki,meghogy elöre sajnálja a gyerekem ha ilyen szarral etetem majd anyatej helyett.rosszul esett mert nem akartam rosszat
2016. máj. 23. 06:13
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Ha a barátnőm üvöltözne velem, meg sajnálná a majdani gyerekem, nem lenne többet a barátnőm. Meg lehet kultúráltan is mondani, hogy még nem eszik babapiskótát, majd odaadja később (még ha ki is dobja).
2016. máj. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

A tudálékos mindenedet, nem lesz annak a gyereknek semmi baja.

Ha anyatej nincs, a tápszer/tejpép lesz az első, amit adnak neki, már csak azért is, mert napi 500 ml tejalapú tápláléknak meg kell lennie legalább 2 éves koráig (és a tehéntej nem ajánlott, tejtermékből nem eszik annyit egy ekkora).


6-os,

Nem barátnő?

Nekem az se lenne az, aki bele akar vauvauzni, amikor semmit se ért hozzá (babapiskóta... )!

2016. máj. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha nem fogadja el a baba, akkor mit lehet csinálni? Nem lehet ráerőltetni az evést, csak megutálja a baba. Ösztönösen tudják mire van szükségük, a szoptatott babáknál előfordul az ilyen.

Mondjuk ha már eszik almát meg banánt legalább megkínálhatná utánuk vízzel legalább azért, hogy azt szokja meg, gyümölcs után főleg ha keveset eszik azokból is szomjas se valószínű, hogy lenne, de a tea meg teljesen felesleges.

2016. máj. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem bele akarok "vauvauzni",mondjuk én beszélni szoktam.. na de mindegy.Nemis tudálékoskodni akarok,csak az,hogy semmit nem kóstoltat meg vele almán meg banánon kivül,nekem eléggé fura volt.Szerintem ha valaki aggódik akkor nem tudálékoskodik.Nem mondtam tukmálni kell,de megkóstoltatni dolgokat lehetne szerintem,főleg ha az anyja meg az egész család eszik elötte és a gyerek bömböl közbe nyalja a száját ugy nézi mit esznek,nem hiszem akkora probláma lenne akkor megkóstoltatni vele.De ha az tudálékoskodás,hogy legalább főzelék állagú kaját megkóstoltathatná vele akkor lehet tényleg mekkora egy .... ember vagyok...de akkor sem kell elöre sajnálni a gyerekem milyen anyja lesz.Főleg ha nem rosszat akarok....
2016. máj. 23. 08:06
 10/13 A kérdező kommentje:
Elhiszem a tea felesleges,de azért nehogy azért legyek h...e mert a vizet megmertem kérdezni,hogy szoktassa.nem azt mondtam adjon naponta 2 liter vizet a gyereknek.de nem lenne neki szokatlan ha csak 1 pici korty is.hiszen mindentöl retteg az a kisgyerek,mert semmit nem lehet.szépen tud állni ,mászni,de egyszerüen nem rakják le a földre csak kézben van.hiába nyöszörög,hogy menne le mászni...anyósa is engem lehurrog másnak meg panaszkodik ,hogy a gyerek semmit nem tud mert csak ölben van állandoan.
2016. máj. 23. 08:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!