Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Autósülést már használhatjuk...

Autósülést már használhatjuk ülni tudó babának?

Figyelt kérdés

8 hónapos de még csak 7 kg. Az ülésen pedig 9 kg-tól írja.


Most akkor várjak még?


2016. máj. 23. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Igen várj.

Szerintem jó sokáig nem kellene olyat használni.

Mi hordozó után 0-25-ös ülést vettünk.

2 éves korában vettünk még egyet a másik kocsiba, az 9-36-os. Hát már 3 éves múlt, de örülök, hogy abba kevesebbet ül...

Sokkal jobb a 0-25-ös, mert menetiránynak háttal is beköthető (kb 1,5 éves koráig így volt), dönthető, így kényelmesen alszik benne, és sokkal "több anyag van benne".


Úgyhogy szerintem még vagy 1 évet várj vele... Bár az ülés pontos típusát nem írtad, de nem 8-10 hónapos gyereknek valók ezek az ülések még, hiába jó a súlyhatár. Nem mindig a súlyt kell nézni.

2016. máj. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nania I-Max-ot kaptunk ajándékba, a hordozó nem kényelmes neki legalábbis szerintem mert ülne fel állandóan,fordul ki belőle. Már nézelődni szeretne mindíg az apját figyeli vezetés közben nem is értem hogy bírja a nyaka.
2016. máj. 23. 12:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát a Nania a "legrosszabb". Az van nekünk is 9-36, de csak rövidtávra használjuk. A már 3 évesnek oké, de

Picúrkának még semmi esetre sem ajánlom.

Nekünk ez a 0-25-ös van, nem túl drága, viszont nagyon kényelmes:

[link]

2016. máj. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor meggondolom mert nyáron hosszabb útra is mennénk és tényleg ebben aludni sem tudná, tényleg jobb lenne egy dönthető. De az ilyet menetirannya szemben is be lehet kötni?
2016. máj. 23. 12:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen. Mint írtam, mi úgy használtuk elég sokáig.

13 kg súlyig lehet menetiránynak háttal bekötni.

De menetiránynak megfelelően is elég jól dönthető, így jókat alszik benne még mindig a fiam.

2016. máj. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

nem csak 9 kiló hanem 1 éves kor is a határ. addig nem teheted menetiránynak megegyezően, mert nem elég erős a nyaka, egy hirtelen fékezésben is megsérülhet...

vagy vegyetek egy neki való 0-18as ülést vagy bekkeljétek ki azt a pár hónapos minimális autózással

2016. máj. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Le leszek pontozva, de nekünk nem volt más választásunk,kislányom, soha nem szeretett autózni, de 10 hónaposan már odáig fajult,hogy beleültettük a gyerekülésbe, menetirány szerint, mert ahogy a hordozóba tettük, abban a pillanatban elkezdett ordítani, nem, nem sírni, ordítani, észre sem vette hogy beszélek hozzá, és addig ordított, míg nem hányt vagy ki nem vettem. Konkrétan a parkolóból nem tudtunk kikanyarodni. Mióta a gyerekülésben van egy hangja nincs, bármeddig mehetünk vele, ha elalszik ledöntöm.
2016. máj. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

7-es, én nem pontozlak le, viszont azt ugye tudod, hogy csak a szerencséteken múlt? Mert ha karamboloztok, akkor ... inkább nem írom le. És ugye azért kötjük ülésbe a gyerekünket, hogy biztonságban legyen.

Korának/méretének megfelelően...


Ha sír, akkor addig keresem a megoldást, amíg megtalálom. És nem a gyerekem biztonságát kockáztatva.

2016. máj. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!