Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 6 hónaposnál kisebb babákat...

A 6 hónaposnál kisebb babákat tényleg nem ajánlott naptejjel bekenni?

Figyelt kérdés
2016. máj. 23. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt még nem hallottam, bár nem voltam érintett a dologban. Augusztusban szültam, nyilván a napra nem vittem ki a babát, utánna még jöttek a rossz idők.
2016. máj. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Én is így tudtam, mivel a naptejekben (különösen a kémiai faktorosokban) annyi allergizáló kémiai anyag van, ami árthat a baba finom bőrének.


Ez így szép és jó és igaz, és én el is hittem. A 3 hónapos babám egy árnyékos fa alatt aludt egy szál textilpelussal letakarva nyáron a 30 fokban, a babakocsi mózeskosarában. Amikor felébredt, akkor vettem észre, hogy tiszta piros a bőre. Ami nekünk teljes árnyéknak tűnt, igazából szűrt napfény volt.


Ezek után azt a tanácsot tudom adni, hogy mindegy, mekkora, mindegy, hogy árnyékban van, ha kiviszed, kend be! Többet árt egy leégés (nálunk szerencsére csak bőrpír volt), mint a naptejben levő kémiai anyag.

2016. máj. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Snorri ***** válasza:
90%
6 hónaposnál fiatalabb babák bőre még nem tud védekezni a nap ellen. Kaphatóak fizikai fényvédős krémek. Gyógyszertárban nézz szét. Vichy, Bioderma, La rosay poche. Nem olcsó, de legalább jó. Később is ilyen ajánlott.
2016. máj. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak fizikai fenyvedo johet szoba,raadasul en csak egy markat tudok biztosan, aminek az egyik fajta 50 faktoros fenyvedojet lehet fel ev alatti babakra kenni. Ez a marka az Uriage. Gyogyszertarba lehet kapni. Itt megnezheted az osszes kaphato fenyvedo leirasat es osszetevojet (mert olyat, ami parfumot es alkoholt tartalmaz, nem szabad hasznalni magadra se, babara meg foleg). Szoval a6oldal: www.kremmania.hu
2016. máj. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
2016. máj. 23. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!