Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam nagyobb korában is...

A kisfiam nagyobb korában is ilyen marad? (részletek kifejtve)

Figyelt kérdés
A kisfiam most egy éves és a kezdetek óta hihetetlenül nyitott személyiség. Szinte görcsösen vigyázok rá hogy sokat legyen emberek között adott kereteken belül.Nehogy "elfelejtse" ezt a hozzáállást.. Mindenkire mosolyog,keresi a szemkontaktust. Bolondozik, jókat mosolyog. Nagyon vidám természetű. Bújik hozzám, imád, de láthatóan kell neki a külső inger. Járunk baba foglalkozásra, ahol odamászik mindenkihez, felkéri magát más anyuka lábán. Nagyon bátor. Ha hintázunk és ül valaki a mellette lévő ülésben, csak őt nézi, próbálja felvenni a kontaktot a másikkal. Akinek hasonló típusú a gyerkőce nagyobbnak is megmaradt ilyennek? Én pont az ellenkezője vagyok, így úgy örülnék ha ilyen maradna.. Én még nem találkoztam hozzá hasonló beállítottságú kisgyerekkel. Mindenki az anyukája ölében ül néma csendben, hintában mindenki csak az anyukájára figyel.
2016. máj. 24. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Sokszor az alapkarakter megmarad, de a 2-3 éves kor azért még nagy vízválasztó, olyankor sokat változnak.

Aztán az iskolás kor is egy ugrás, vannak ilyen "fokozatok".

Szerintem egyszerűen élvezd őt olyannak amilyen, és örülj annak ahogyan kibontakozik a személyisége, ne akard, hogy "valamilyen legyen", hanem mindig örülj annak, amilyen. :)

És akkor nem ér csalódás.

2016. máj. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam kivételesen nyitott, barátkozó személyiség a kezdetektől fogva. Pici korában hordtam babás foglalkozásokra, Ringatóra, egy pillanatig nem ült az ölemben, a terem kellős közepén produkálta magát, táncolt, imádnivaló volt. Egy igazi energiabomba volt 1 évesen, aki a villanyoszloppal is összebarátkozott volna.

Most 3 éves. Megmaradt ennek a hihetetlen pozitív, barátkozó, nyitott kisfiúnak, csak mindezek mellé most már egy igazi szövegláda, aki a villanyoszloppal is szóba elegyedik. Szval Ő megmaradt ugyanannak a rendkívül nyitott kis emberkének. Persze, tombol a dackorszak, sokszor vannak egetrengető nagy hisztik, de azok egy pillanat alatt elszállnak, egy meleg ölelés a legnagyobb hisztit is megszünteti. Aztán újra ragyog a kis személyisége. Én is nagyon arra törekszem a legelejétőp fogva, hogy pozitív emberkét neveljek belőle, én magam is nagyon pozitív vagyok /peldául a nem szót probáltam száműzni a szókincsemből, ehelyett máshogyan próbálom megfogalmazni a tiltást is/.

2016. máj. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A legkisebb lányom is ilyen volt ennyi idősen. Most is nagyon nyitott, és barátságos. 3 éves. Annyit változott, hogy korához képest nagyon talpraesett, és erős akarata van.
2016. máj. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Enyem 8s ilyen volt. Most is ilyen 5 èvesen. Nem rég derült ki, hogy autista.
2016. máj. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!