Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 1 éve edzek már és a bal...

1 éve edzek már és a bal oldalam sokkal nagyobb mint a jobb oldal, ez miért van, és mit lehet ennek csinálni? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Kb 1 éve kondizok és a bal oldalam fejlődött szépen, a jobb oldal meg szinte semmi, szemmel lehet látni hogy nem egyforma a két oldal, meg is jegyezték már páran, elég hülyén néz ki így, szinte a teljes bal oldalam nagyobb, mellem, vállam, meg még a hasamnál is jobban látszik a bal oldalt, meg ha edzek akkor is érzem hogy a bal oldalam elfárad, a jobb meg szinte alig, nem dolgozik, szinte minden gyakorlatnál jobban elfárad a bal oldalam, nem is úgy áll a két oldal, egyik vállam lejjebb áll mint a másik, voltam vele orvosnál megállapította hogy lejjebb van a bal vállam, de nem mondott rá semmit! Elég rossz a tartásom is, lehet az miatt van? hogy ez miatt ferdén csinálom a gyakorlatokat? de próbálom szabályosan, de egyszerűen nem úgy áll a két oldal! Miért van ez? mit tudnék neki csinálni hogy fejlődjön a jobb oldal is? most kihagytam egy hónapot, kicsit össze is mentem, most gondoltam újrakezdem az egészet az elejétől, hátha jobb lesz.

2015. jan. 15. 14:13
 1/8 anonim válasza:
0%
Semmit nem lehet csinálni.
2015. jan. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy időre hagyd el a kétkezes eszközöket és csak egykezes súlyzókat használj, mindkét oldalon azonos, a gyengébbik feledhez igazított súlyt.
2015. jan. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gondolom gerincferdülésből adódik. A kétkezes súlyzót valóban érdemes lecserélni egykezesekre kezdésnek. Ha van rá lehetőséged, akkor gyógytorna is segíteni fog, főleg ha fiatal vagy. Illetve az úszás ami jót tenne, heti 2-3 alkalmat biztos beiktatnék a helyedben.
2015. jan. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sanszos a gerincferdülés. Vizsgáltasd ki, gyógytorna mindenképp ajánlott. Ezen kívül vannak pont ilyen célra szintrehozó technikák, keresgélj kicsit. Ilyesmiket hogy

imbalanced xy* (pl chest)


De az első a gerincferdülés kivizsgálása legyen, és a gyógytorna!

2015. jan. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
mikor voltam vele orvosnál, azt mondta nincs elferdülve, csak őrült rossz a tartásom, de az már jó pár hónapja volt, azt mondta nézzek internetről tartásjavító gyakorlatosak és azt csináljam tehát nem nagyon foglalkozott vele! Lehet meg kéne nézetni egy másik orvossal is! Úszás az tuti jó lenne rá, de nem szeretek úszni, meg nem is tudok :) csontkovácsra is gondoltam kicsit hátha helyrerakna!
2015. jan. 15. 17:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Izmok tartják a gerincedet, és hátad, nem szegek, hogy kovács kelljen hozzájuk. Gyógytornászhoz menj el, ő tudni fogja mi kell. Ha csinálod amiket mond rendszeresen 2 hónap alatt már jó lesz a tartásod. és tudni fog mondani valamit az alapproblémádra is.
2015. jan. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
van csontkovács is :D helyrerakja a hátat, bár elég fájdalmas azt mondják, jól kiropogtatja a hátat, tulajdonképpen ugyan az az is amit te mondasz, de valamit csinálni kell neki az biztos mert ez így nem lesz jó! az se jó neki hogy sokat ülök a gép előtt, valószínű elég vastagon benne van ez is a tartáshibába
2015. jan. 15. 23:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül írtam amit írtam, csontkovás NEM ugyanaz mint egy gyógytorna. Leírom harmadjára is hátha sikerül felfogni:

menj el gyógytornászhoz, tudni fogja mit kell csinálni.

Csontkovács a csontokkal, és porcokkal foglalkozik, és nem az izmokkal. Gyógytornász a tartásért felelős izmokkal. Nem értem miért kell ezt olyas valakinek magyarázni, aki edzeni jár.

Kb olyan, mintha csontkovácshoz mennél nagy bicepszért.

2015. jan. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!