Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Köhögés, de miért csak este?

Köhögés, de miért csak este?

Figyelt kérdés
Anyukák! Segítsetek nekem, nagyon el vagyok keseredve. A 7 hós lányom éjszakánként köhög(2-3éj). Ez a köhögés tegnap odáig fajult, hogy hányt. Ezt sugárban tette 4*5*. Az ügyeletre akartuk vinni, de a hordozóba tételkor fokozódott a köhögése, így mentővel mentünk a közeli kórházba. A mentős, az ügyeletes gyerekorvos, majd a reggeli vizitet végző doktornő sem talált nála semmit, teljesen egészséges, mondták. 6 órát voltunk a kórházba, utána haza engedtek. Ezután a háziorvosához mentünk, szerinte vírus van a torkában, picit piros neki. 2hete megfázott, a hányáskor slejm is távozott. Annyira bizakodó voltam, hogy ma már nem, de éppúgy köhögni kezdett 2 óra tájékán. Hányása nem volt. Kivittük a levegőre, onnantól nem köhög. 21 fok van a szobában, a pára a mérő szerint ideális. Esetleg vkinél volt hasonló? Tanács, hogy mire figyelhek oda, ha esetleg allergiáról lenne szó? Füst és állatmentes lakás.köszönöm
2016. máj. 27. 03:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

köhögési rohamot poratka is kiválthat vagy ha kevesett iszik és kiszárad a torka annyira ingerni ez ,hogy hányásig köhög nálam is elöszokot fordulni vagy ha tul száraz a levegö de mivel irtad ,hogy van pársitotok ezért ezt kizárnám.



Ezt találtam rola: Mire utalhat, ha egy bizonyos napszakban köhögünk? Szerző: WEBBeteg - Dr. Lajtos Melinda, tüdőgyógyász A köhögés lehet akaratlan folyamat, de akaratlagosan is kiváltható mechanizmus, melynek célja valamilyen idegen anyag vagy nyák eltávolítása a légutakból. Milyen okokra vezethető vissza a reggeli, napközbeni és esti köhögés? KÖHÖGÉS - A TÉMA CIKKEI 5/1 A köhögés lehetséges okai 5/2 A köhögés jellege 5/3 A száraz köhögés 5/4 A napszakonkénti köhögés 5/5 Köhögéscsillapítás gyermekeknél Köhögési receptorok egyaránt megtalálhatóak a felső légutakban (orr, garat, gége, főhörgő, nagyobb hörgők), a mellhártyán, rekeszizmon, gyomorban, de távolabbi szervek felől, mint a máj és a lép is kiváltható a köhögési reflex. A köhögésnek ezért számos oka lehet, azonban a köhögés napszaki megjelenése utalhat valamely alapbetegségre. Reggeli köhögés Ha reggel tele szájjal gennyes (zöldes-sárgás), bűzös köpetet ürít, az felveti a hörgőtágulat (bronchiectasia) lehetőségét. A köhögés idültté válhat, köpete bőséges, amely a beteget a munkájában is zavarhatja. Kínzó reggeli köhögés, amely lehet produktív vagy száraz, és hosszú ideig fennáll, az valószínűleg a COPD egyik tünete. Később a köhögés már napközben is gyakrabban jelentkezik. A dohányzás során irritált légúti nyálkahártyák miatt főleg a hajnali köhögés és köpetürítés jellemző. Hirdetések Ha napközben kínoz KÉT KOMOLY BETEGSÉG A KÖHÖGÉS HÁTTERÉBEN A tüdőrák korai stádiumában a tünetek szegényesek, nem specifikusak. Lehet esetleg enyhe köhögés, amelynek a beteg sokszor nem is tulajdonít jelentőséget, továbbá felléphet enyhe hőemelkedés, izzadékonyság. Bővebben Mikor gyanakodhatunk tüdőrákra? Krónikus obstruktív légúti betegségnek (COPD) az alsó légutak (vagyis a tüdőn belüli légutak) tartós beszűkülésével járó betegségeket nevezzük. A COPD az egyik fő halálozási tényező világszerte. A betegség visszafordíthatatlan károsodások hátrahagyásával halad előre, a tüdő szerkezetének helyreállítására nincs lehetőség. Bővebben A COPD és tünetei Az asztma megjelenése esetenként csak köhögés formájában figyelhető meg. Az asztmás betegek rohama alatt a nehézlégzés, sípolás mellett a köhögés igen erőteljes, amely inkább száraz, „húzó” jellegű, majd a roham végén nyúlós köpet ürülhet. Az asztma súlyossági fokának egyik megítélési szempontja, hogy a rohamok nappal és éjjel hányszor jelentkeznek egy betegnél. A tumor (tüdő, gége) is indukálhat a napszak bármely időpontjában kínzó, rohamokban jelentkező köhögést, mely lehet száraz, vagy véres köpetürítéssel is járhat. A mellhártyagyulladás esetén a szúró, légvétellel összefüggő fájdalom mellett jellegzetes tünet a köhögés, köhécselés, amely száraz jellegű és főleg állva jelentkezik, fekve szűnik. Az „ideges” (idegi alapú) köhögés, krákogás főleg napközben, beszéd előtt és alatt jelentkezik, amikor a zavartságot akarja leplezni az egyén. Magas vérnyomás esetén gyakran alkalmazott gyógyszercsoport az ACE-gátlók, melyek igen gyakori mellékhatása lehet az ingerköhögés. Reflux-betegség esetén, a gyomorból egészen a garatig visszajutó savas tartalom ingerköhögést válthat ki. Nyelőcső-tágulat (diverticulum) esetén, étkezés közben köhögési inger jelentkezik. Esti, éjszakai köhögés Leggyakrabban gyermekkorban előforduló, főleg éjszakai rohamokban jelentkező köhögés (ugató) esetén azonnal a pszeudokruppra gondoljunk, amely egy igen ijesztő és akár életveszélyes betegség is lehet. Éjszakai köhögés, habos köpetürítés, amely rohamokban, főleg fekvéskor jelentkező nehézlégzéssel is társul, annak hátterében felnőtteknél szívelégtelenség állhat. A felső légúti fertőzések (gégegyulladás, légcsőhurut, arcüreggyulladás) esetén az éjszaka lecsurgó váladék erős, produktív köhögést indukálhat, amely a beteget nem hagyja aludni. Fekvéskor jelentkezik a köhögés akkor is, ha a mellhártya lemezei között folyadék található (mellhártya-gyulladás). Éjszaka a refluxbetegeknél a gyomortartalom visszajuthat a nyelőcsőn keresztül a garatba, de akár a légutakba is bekerülhet, ilyenkor erős, kínzó köhögés jelentkezik, bőséges váladékürítéssel.


[link]

2016. máj. 27. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocs ezt a hosszu ciket nem akartam íre be illeszteni véletlen volt. csk a link fontos.
2016. máj. 27. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én 21 hónapos fiamnál kb ugyanez elég gyakran előfordul sajnos és 4 hónapos korában kezdődött.

Ő ilyenkor van, hogy nappal is köhécsel, meg nem minden alkalommal, de van, hogy nappal is jól hallhatóan hörög, de amikor jön az alvás (d.utáni alvásnál is és éjszaka is) majd megfullad. Neki kivétel nélkül mindig brochitise van.

Sajnos a családban nagyapám is, testvérem is asztmás, így a hajlam és az esély, hogy ő is az lesz fokozott, főleg, hogy gyakran van légzőszervi megbetegedése.

Ventolint, teofilin kúpot, inhalátort, párásítót használunk, és sószobába járunk, amikor előjön, és van olyan, hogy amikor már majd megfullad, akkor, de csak ha tényleg szükséges, akkor valami "p" betűs (nem emlékszem pontosan és nem vagyok otthon, hogy megnézzem) szteroidos kúpot adok be neki, ami megszünteti a fulladást.

Elkezdtünk most babaúszásra is járni, hogy erősödjön a tüdeje és megelőzzük, hogy neki is asztmába forduljon át.

Az, hogy igazoltan brochitise van és olyankor miért csak este fullad, nem tudjuk. Biztosan nem atka vagy ilyesmi, mert amikor nincs brochitis, még csak véletlenül se köhint...

Jobbulást nektek!

2016. máj. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem az lehet, hogy picit meg van fázva és a váladék csordogál hátrafelé a garatba, amikor ugye alszik. Az én lányom is produkálta ezt. Próbáld meg kicsit megemelni az ágy feji végét, hogy ne legyen teljesen vízszintesben. A krupp az teljesen más (nagyobbik lányom volt ilyen) és ilyenkor már nincs, az télen fordul elő.

Nem tudom, hogy Sinecod-ot mikortól lehet adni, az például nagyon jó ebben az éjszakai köhögésben (vagy a Stodal szirup, sztem azt már lehet adni 7 hósnak, de beszélj gyógyszerésszel, gyerekorvossal)

2016. máj. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
úgy tudom hogy lehet a refluxtól. nappal amikor alszik nem köhög?
2016. máj. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fiamnál is ez volt, éjjel köhögött csak, de annyira, hogy hányt is tőle. Allergia. Kapott rá gyógyszert és kb 3-4 nap alatt megszűnt a köhögése.
2016. máj. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezekkel a tünetekkel szenvedtünk három évig, félre is kezelték a gyereket.

Nálunk por és poratka, parlagfű allergia jött ki.


Keressetek fel egy allergológust.

Gyógyszert kap rá 4éva, és csak akkor van hányásig köhögés, ha az allergia mellé bejön más felső légúti betegség, jó sok váladékkal.

2016. máj. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!