Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetek ha a sírás miatt...

Mit tehetek ha a sírás miatt le lilul és nem vesz levegőt (elájul) a 11 hetes babám?

Figyelt kérdés
Ma el kezdet sírni és hamar olyan sírásba váltott át hogy le lilut meg merevedet a kis teste nem vett levegőt legalább 1 percig. Fel kaptam és rá fújtam az arcára és nem tudom miért éhideg víz alá nyomtam a fejét na ekkor sírt fel. Halistenek volt lélek jelenlétem. De most pánik van rajtam hogy ha ez újra elő fordul mit tegyek? És ha már az arcra fújás és a hideg víz alá dugás se fog segíteni? Valakinél fordult már ilyen elő hogy így sírt a babája? És mit csinált hogy újra levegőt vegyen ? Első babám tapasztalatlan vagyok és nagyon féltem!
2016. máj. 27. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
azonnal hívd az ügyeletet vagy a gyerekorvost és kérj orvosi tanácsot! ilyet a miénk sosem csinál, 2,5 hónapos.
2016. máj. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem is vidd orvoshoz, azért az egyáltalán nem általános, hogy egy baba 1 percig ne vegyen levegőt, és ilyen drasztikus módszer segítsen csak. Ebben tényleg szakember segítsége kell, a tapasztalat anyukák tanácsa itt nem hiszem, hogy elég.
2016. máj. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze!
2016. máj. 27. 16:04
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
ez nagyon nem normális jelenség ,azonnal orvos!
2016. máj. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
most pakolj össze és menjetek be a kórházba. pár napig bent lesztek és kivizsgálják. nem tanács kell, hanem gyógyítás :(
2016. máj. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
Persze, vidd orvoshoz, az a biztos, de én már láttam ilyet. A gyerekem unokatestvére többször csinálta. Egyszerűen ennyire felhergelte magát sírás közben. Már 13 éves és teljesen egészséges.
2016. máj. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Nyugodtan mutasd meg orvosnak, de hidd el, ez nem olyan ritka dolog. Nekem mindkét gyerekem csinálta, az egyik 4 hónaposan egyszer, a másik 3 évesen egy esés után, őt akkor bevittük a kórházba, és konkrétan kiröhögtek, hogy ezért minek cipeltük be, szerintük ez normális dolog. Szerintem annyira mondjuk nem, de tény, hogy utána többektől hallottam, hogy az ő gyerekük is produkált néha hasonlót.
2016. máj. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A mi lányunk 1 éves kora után, a bölcsiben produkált ilyet először, legutóbb picit több mint 1 éve (most 3 és fél). Összesen úgy 5-6 alkalom volt. Volt, hogy pici arcpaskolásra összeszedte magát, volt, hogy víz volt kéznél, de olyan is volt, amikor időben észrevettük, hogy mi jön, rászóltam erélyesen, hogy "vegyél levegőt és szedd össze magad" és ez visszazökkentette. :-)

Gyerekorvos affektív apnoéra gyanakodott, továbbküldött a Bethesdába, hogy megvizsgálják (nem kellett befeküdni). Ott megerősítették a gyanút. Az affektív apnoe semmi komoly különben, kinövik. Érdemes körbekérdezni a családot, örökölhető a hajlam...nálunk kiderült, hogy férjem is csinált ilyet 1-2 alkalommal, de anyósommal rendszeresen előfordult.

Nem tudom, hogy ilyen picinél mint a tied is ez lehet-e, természetesen vidd el sürgősen orvoshoz, de pánikolni nem kell.

2016. máj. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!